Використання кольору
Комп’ютер має у своєму розпорядженні достатню кількість різнихкольорів, щоб виконувати художні іграфічні роботи.Ви можете замість мольберта і пензликів скористатися різними операторами, що допоможуть створити образ, додати йому тінь, змінити колірфону, розфарбувати певну його частину і вивести барвистий заголовок.
Кольори малюнку і фону
При створенні будь-якого зображення програмісти оперують двома поняттями foreground — колір малюнка (чи переднього плану) і background — колір фону. У графічному режимі ці поняття можуть бути дуже відносні: якщо одна половина екрана чорна, а інша біла, дуже важко сказати, яка з них є малюнком, а яка — фоном. Кольором малюнку вважається колір кожної точки зображеного об'єкта. Кольором фону вважається колір всіх інших точок.У текстовому режимі ці дві характеристики також мають місце. Кожен символ на екрані намальований у прямокутному осередку і може бути охарактеризований двома колірними атрибутами — кольором переднього плану і кольором фону. Природно, у текстовому режимі колір переднього плану — це колір символу (рис. 17.2.). Колір у текстовому режимі (оператор COLOR)
У загальній формі цейоператор виглядає в такий спосіб: COLOR символ, фон, контур де символ — ціле значення від 0 до 31, що визначає колір символу; фон — ціле значення від 0 до 15, що визначає колір фону; контур — ціле значення від 0 до 15, що визначає колір контуру (для деяких видів адаптерів, наприклад для EGA, цей параметр змінювати не рекомендується). Таблиця 17.1 містить список 16 кольорів і відповідних їм кодів. Дані коди кольорів справедливі для текстового і графічного режимів усіх відеосистем, що забезпечують 16 різних кольорів. Якщо комп’ютер має кольоровий монітор, текстовий режим дозволить вам використовувати 16 кольорів. Значення 0-15 визначають 16 різних кольорів символів, а коди з 16-31 визначають ті ж кольори з ефектом мерехтіння Щоб отримати ефект мерехтіння певного кольору, досить просто збільшити його код на 16. Таблиця 17.1.
Колір у графіці (оператор COLOR)
Для зображення кольорової графіки використовуються наступні оператори: · LINE (Xstart, Ystart) – (Xend, Yend), Color · PSET (X, Y), Color · PRESET (X, Y), Color · CIRCLE (Xcenter, Ycenter), Radius, Color, де Color — код кольору з визначеного набору (палітри). Різні графічні режими дозволяють використовувати різні набори кольорів. Кожен режим має свій набір кольорів, що називаються палітрою: режим 0 — одна палітра з 16 кольорів; режим 1 — дві палітри по 4 кольори в кожній; режим 2 — одна палітра з 2 кольорів. У табл. 17. 2 подано набір кольорів, що використовується за умовчанням. Ця палітра має номер нуль. Таблиця 17.2.
Вибір значення для параметра фон
Здатність вашого монітора відтворювати 16 кольорів дозволяє вибрати колір фону в палітрі для даного режиму роботи екрана. Ці зміни можуть бути виконані за допомогою оператора COLOR. Даний оператор у графічному режимі відрізняється від аналогічного в текстовому.
COLOR фон, номер_палітри
де фон — код кольору для фон від 0 до 15; номер_палітри — номер палітри(0 чи 1)
Обидва параметри необов'язкові, і команда може бути використана без параметрів. Це не викличе помилки, а просто буде означати, що параметри не змінюються. QBASIC використовує чорний колір для фону за умовчанням. Однак ви можете, наприклад, вставити в програму оператор COLOR 4, при виконанні якої колір фону відразу зміниться на червоний.
|