Тритагони́ст
(гр. tritos третий + agonistes актер) в древнегреческом театре - третий актер, исполнитель второстепенных ролей.
Ф Філі́ппіка (грец. philippika) — у переносному сенсі гнівна, викривальна промова. Термін належить афінському ораторові Демосфену, який виголошував такі промови проти македонського царя Філіпа II в IV столітті до н. е. Цицерон, наслідуючи Демосфена, називав філіппіками свої промови, спрямовані проти Марка Антонія (у 44-43 роках до н. е.).
Х Хорег (грец. χορηγός;) — у Стародавній Греції «керівник хору», який навчав його учасників і виконував обов'язки, які пізніше розподілилися між корифеєм і дидаскалом. Пізніше хорег — заможний громадянин, який брав на себе як громадську повинність витрати по утриманню хору і підготовці п'єси до постановки в театрі.
ХОРЕВТ (от греч. choreutis) - в древней Греции участник лирического и драматического хора (см.). X. был не только певцом, но и танцором. Число X. лирического дифирамбического хора (см. Дифирамб) - 50 человек, число X. драматического хора к классическому периоду древнегреческой драмы (6 - 5 вв. до н. э.) в комедии - 24 человека, в трагедии - от 12 до 15 человек. X. драматического хора могли быть только мужчины. Круг образов, воссозданных X. в драме, широк: от вполне реальных (старцы, женщины, девушки, моряки и т. д.) до совершенно фантастических (птицы, лягушки, облака в одноименных комедиях Аристофана и т. п.). X. набирались и оплачивались хорегом (см.).
Ц Цензура (лат. censura, від censeo — оцінюю, висловлюю думку) — контроль офіційної (світської або духовної) влади за змістом, випуском у світ і поширенням друкованої продукції, творів сценічного, образотворчого та кіномистецтва, радіо- і телепередач, а іноді і приватного листування (перлюстрація) з тим, щоб не допустити або обмежити поширення ідей, інформації, що визначаються цією владою небажаними або шкідливими.
Е Эпини́кий (др.-греч. επινικιον) - в Древней Греции хоровая песня в честь победителя на спортивных состязаниях священных игр, исполнявшаяся обычно на родине победителя во время всенародного чествования при его возвращении. Это наиболее известный вид древнегреческой хоровой лирики: до нашего времени дошли полностью (только стихи, без музыки) 45 эпиникиев Пиндара.
|