Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Внутрішня регламентація ведення обліку і контролю
 

Управлінський апарат підприємства складається з великої кількості лінійних та функціональних ланок, які на великих підприємствах складаються з сотень керівників, спеціалістів та технічних виконавців. Цей складний організаційний механізм в змозі ефективно функціонувати лише за умови забезпечення чіткої взаємодії між різними структурами управлінського апарату, ритмічної та злагодженої технології процесів управління. Все це в повній мірі відноситься й до організації обліку і контролю.

В цілях конкретизації облікових задач, окремих підрозділів бухгалтерії їх функції регламентуються відповідними документами. Оскільки облікові функції здійснюються на рівні підприємства, цеху й відділів, то ці документи розробляються та затверджуються у встановленому порядку для кожного ступеня управління. Основні задачі та функції бухгалтерії наведені у Законі України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність". Їх конкретизація досягається формуванням організаційних регламентів.

Слід зазначити, що завдання і функції бухгалтерів зазнають змін в умовах ринкової економіки в зв’язку із зміною обсягу і характеру показників господарської діяльності, структури управління в цілому і бухгалтерії зокрема, взаємовідносин з іншими підприємствами і організаціями. Особливо змінюються завдання і функції бухгалтерії в умовах автоматизації обліку. Швидке пристосування до таких змін також можливе лише за умови раціональної регламентації організаційної структури бухгалтерії.

Організаційні регламенти – це нормативні документи, що регламентують функціонування апарату управління і здійснення облікового й контрольного процесів. До них належать положення про відділ, посадові інструкції, стандарти, графіки роботи, операційні інструкції, програми роботи, регламенти робочого дня. Слід зазначити, що не всі означені регламентаційні документи розглядаються як повноправні складові, а насамперед йдеться про положення про відділ та посадові інструкції. Усі інші відносять до допоміжних матеріалів.

Основою розробки регламентів є наукова обґрунтована їхня класифікація, один з варіантів якої наведено у табл. 4.2.

Таблиця 4.2


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 616. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7