Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Визначення травмованості
Як уже згадувалось вище, бідою насінництва є травмування на­сіння внаслідок збирання й переробки урожаю невідрегульовани-ми машинами й механізмами. Тому у системі внутрішньогоспо­дарського контролю цьому питанню слід приділяти особливу ува­гу. Насамперед необхідно вчасно сигналізувати комбайнерам про надмірне механічне пошкодження насіння.

Порядок визначення ступеня травмованості насіння такий:

1. З насіння основної культури, виділеного при аналізі чистоти, відраховують дві робочі проби по 100 зерен.

2. З кожної проби виділяють і підраховують макротравмовані зерна (з видимими неозброєним оком від членованими частинами зерна).

3. Залишок проби кладуть у скляний посуд, заливають розчи­ном анілінового барвника, що використовується у побуті для фар­бування вовняних тканин (табл. 15), й ретельно перемішують.

 

 

(наприклад, 25/1, 25/2). Партії насіння різних культур і сортів од­ного року урожаю не повинні мати однакових номерів.

Загальна схема формування проб наведена нижче (схема 2).

Залежно від способу зберігання насіння для відбору точкових проб застосовують щупи різних систем або пробовідбірники.

Мішковим щупом точкові проби беруть із зашитих або зав'яза­них мішків. Він повинен бути такої довжини, щоб його робоча частина (жолобок) сягала середини мішка. Від партій насіння, що зберігається насипом у буртах, засіках, бункерах, а також з розши­тих мішків та транспортних засобів точкові проби відбирають ко­нусним або циліндричним щупом.

Точкові проби насіння з поганою сипкістю (наприклад, злакові трави) беруть з відкритих мішків вручну. Це робиться так: витяг­нуті пальці щільно складають в «човник», великий палець кла­деться в заглиблення долоні й рука вводиться на необхідну глиби­ну; потім пальці розводять і відбирають жменю насіння.

У табл. 6 наводиться кількість мішків, що виділяється для від­бору точкових проб насіння зернових, зернобобових, круп'яних культур і соняшнику.

Таблиця 6. Норма відбирання точкових проб насіння зернових, зернобобових, круп'яних культур і соняшнику

Кількість мішків
у партії (контрольній одиниці), шт. виділених для відбирання проб
до 5 Всі 6-30 Кожен третій, але не менше 5 31-400 Кожен п'ятий, але не менше 10 401 і більше Кожен сьомий, але не менше 80

 

Щоб невелика за розмірами середня проба дійсно репрезенту­вала партію, її складають з невеликих порцій насіння — точкових проб, відібраних у різних місцях.

З кожного виділеного мішка відбирають одну точкову пробу. Місця відбору чергують, відбираючи точкові проби у верхній, се­редній і нижній частинах мішка.

Від насіння, що зберігається насипом на току, в засіках або транс­портних засобах, проби беруть у п'яти пунктах згідно із схемою 3.

У кожному з позначеного на схемі місці насипу відбирають з трьох точок проби насіння: у верхньому шарі (на глибині 10-20 см від поверхні), у середньому і нижньому (біля підлоги).

       
   
 

 


           
   
 
     
 
 

 


       
 
   
 
   
 

 

 


 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-09-06; просмотров: 335. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.026 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7