Студопедия — Ситуаційні задачі 8 страница
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Ситуаційні задачі 8 страница






B. Склеродермія.

C. Дерматоміозит.

D. Вузликовий периартериїт.

E. Системний червоний вовчак.

ANSWER: A

 

При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлено скупчення епітеліоїдних клітин, лімфоцитів і гігантських клітин Пірогова-Ланганса. В центрі казеозний некроз. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. Туберкульоз

B. Риносклерома.

C. Саркоїдоз

D. Сап.

E. Сифіліс.

ANSWER: A

 

У чоловіка 30 років при гістологічному дослідженні біоптату з шийного лімфатичного вузла виявлені гранульоми, які складаються з епітеліоїдних, лімфоїдних, багатоядерних гігантських клітин типу Пірогова-Лангханса. У центрі гранульом визначається некроз. Який збудник потрібно виявити в зоні некрозу для підтвердження діагнозу туберкульоз?

A. Мікобактерію Коха

B. Бліду трепонему

C. Стафілокока

D. Бацили Волковича-Фріша

E. Сальмонели

ANSWER: A

 

У результаті гістологічного дослідження біоптату із стінки бронха хворого хронічним бронхітом в слизовому шарі,, розростання грануляційної тканини, що виступають над поверхнею слизового шару та містять дифузний запальний інфільтрат. Діагностуйте вид бронхіту:

A. Хронічний поліпозний бронхіт

B. Хронічний слизисто-гнійний бронхіт

C. Хронічний слизистий бронхіт

D. Хронічний гнійний бронхіт

E. Хронічний деформуючий бронхіт

ANSWER: A

 

В ході гістологічного дослідження вишкрібку стінок порожнини матки 45-річної жінки з порушеннями оваріально-менструального циклу виявлено збільшення кількості ендометріальних залоз, деякі пилообразно звивисті, деякі залози - кистозно розширені. Діагностуйте захворювання.

A. Залозисто-кистозна гіперплазія ендометрію

B. Плацентарный полип

C. Атипова гіперплазія ендометрію

D. Залозистий поліп ендометрію

E. Аденокарцинома ендометрію

ANSWER: A

 

У хворого при рентгенологічному обстеженні в плоских кістках виявлені множинні вогнища остеопорозу і остеолізісу. У трепанобіоптаті виявлено високий зміст пухлинних плазматичних клітин. Ваш діагноз.

A. Мієломна хвороба

B. Гострий моноцитарний лейкоз

C. Хронічний мієлолейкоз

D. Лімфогрануломатоз

E. Гістіоцитоз

ANSWER: A

 

У хворої, що страждала вторинним сифілісом, з'явилися вогнища депігментації шкіри у верхніх відділах спини. Назвіть патологічний процес у шкірі.

A. Лейкодерма

B. Метаплазія

C. Лейкоплакія

D. Дисплазія

E. Пара кератоз

ANSWER: A

 

У хворого з кривавою блювотою на операції в шлунку знайдена виразка, проникаюча в м’язовий шар шлунка. Краї виразки щільні, в дні – кровоточива судина. При цитобіопсії в краях і дні виразки виявлена рубцева тканина. Яка це виразка?

A. Хронічна кровоточива виразка

B. Пенетруюча виразка

C. Гостра кровоточива виразка

D. Перфоративна виразка шлунка

E. Малігнізована виразка

ANSWER: A

 

На розтині у померлого хворого виявлена аденома передміхурової залози і великі нирки з різко збільшеними баліями і чашечками, заповненими прозорою рідиною. Назвіть процес у нирках.

A. Гідронефроз

B. Гломерулонефрит

C. амілоїдоз

D. Туберкульоз

E. Пієлонефрит

ANSWER: A

 

При мікроскопічному дослідженні біоптата шийки матки виявлена клітинна і ядерна атипія багатошарового плоского епітелію, патологічні мітози, а також рогові перлини в глибині епітеліальних шарів. Ваш діагноз:

A. Плоскоклітинний рак зі зроговінням

B. Перехідноклітинний рак.

C. Плоскоклітинний рак без зроговіння

D. Залозистий рак.

E. Анапластичний рак.

ANSWER: A

 

У молодої людини виявлений надлишок соматотропного гормону, збільшені розміри носа, губ, ушей, нижньої щелепи, кистей і стоп. Ваш діагноз.

A. Акромегалія

B. Гіпофізарний нанізм

C. Хвороба Іценко-Кушинга

D. Адісонова хвороба

E. Адіпозогенітальна дистрофія

ANSWER: A

 

У хворого М. 14 років, діагностована тріада Гетчинсона: зуби діжкоподібної форми, паренхіматозний кератит та глухота.. Для якої хвороби характерні виявлені зміни?

A. Сифіліс.

B. Токсоплазмоз.

C. Проказа.

D. Туберкульоз.

E. Опісторхоз.

ANSWER: A

 

Смерть хворого К, 16 років, настала від розлитого (поширеного) фібринозно-гнійного перитониту. На розтині, в нижній ділянці тонкої кишки виявлена виразка, яка повторювала форму пейерової бляшки, з перфорацією стінки кишки. Мікроскопічне дослідження виявило стертість малюнка лімфоїдної тканини, витіснення її проліферуючими моноцитами, які формують гранульоми. Ускладненням якого захворювання є причина смерті?

A. Черевного тифу.

B. Дизентерії.

C. Холери.

D. Бруцельоза.

E. Неспецифічного виразкового коліту.

ANSWER: A

 

При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, знайдені зміни у тонкій кишці:групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звилин та боріздок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом.. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?

A. Мозкоподібного набухання.

B. Некрозу.

C. Утворення виразок.

D. Чистих виразок.

E. Загоювання.

ANSWER: A

 

Хворий 67 років мав важку форму грипу з летальним наслідком. На секції зміни в легенях були подібні змінам “великих строкатих легень”. При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокрів’я судин, крововиливи, набряк легеневої тканини, в просвіті бронхів і альвеол ексудат, який містить переважно еритроцити. Про який характер запалення легень свідчать ці морфологічні ознаки?

A. Геморагічна бронхопневмонія.

B. Катаральна бронхопневмонія.

C. Гнійна бронхопневмонія.

D. Десквамативна бронхопневмонія.

E. Фібрінозна пневмонія.

ANSWER: A

 

Апендикс, надісланий до патоморфологічного відділення після апендиктомії, потовщений і збільшений у розмірах, серозна оболонка тмяна, судини повнокрівні, з просвіту відростка на розрізі виділяється рідина жовто-зеленого кольору. При якій формі апендициту розвиваються такі зміни?

A. Флегмонозний апендицит.

B. Простий катаральний апендицит.

C. Поверхневий катаральний апендицит.

D. Гангренозний апендицит.

E. Апостематозний апендицит.

ANSWER: A

 

У молодої особи на протязі року прогресувала ниркова недостатність зі смертельним наслідком. При розтині виявлені великі строкаті нирки з червоними дрібними краплинами в жовто-сірому корковому шарі. Гістологічно клубочках виявлені "напівлуння" з проліферуючого нефротелія. Ваш діагноз?

A. -швидкопрогресуючий гломерулонефрит

B. Амілоїдоз

C. Крововилив в нирки

D. Гнійний нефрит

E. Рак нирки

ANSWER: A

 

У 60-річної померлої, яка протягом тривалого часу хворіла на гіпертонічну хворобу, на розтині нирки значно зменшені (вага обох нирок 80 г), поверхня дрібнозерниста, на розрізі кора рівномірно потоньшена. Як можна назвати зміни в нирках?

A. Первинно - зморщені нирки

B. Пієлонефритично-зморщені нирки

C. Вторинно- зморщені нирки

D. Амілоїдно-зморщені нирки

E. Диабетичний нефросклероз

ANSWER: A

 

При мікроскопічному дослідженні нирок виявлений некроз епітелія звивистих канальців, тубулорексис, набряк строми, ішемія коркового шару і повнокрів’я мозкового. Назвіть цей патологічний процес.

A. Некротичний нефроз

B. Гломерулонефрит

C. Пієлонефрит

D. Полікистоз

E. Сечокам’яна хвороба

ANSWER: A

 

На розтині померлого 34 років від ревматизму т - поверхня епікарду ворсиста, покрита плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається набрякла повнокровна поверхня епікарду. Найвірогідніший діагноз:

A. фібрінозий перікардіт

B. гнійний перікардіт

C. геморагічний перікардіт

D. проліферативний перікардіт

E. катаральний перікардіт

ANSWER: A

 

Мікроскопійне дослідження коронарної артерії у померлого 53 років виявило звуження прозору судини за рахунок фіброзної бляшки з домішком ліпідів. Найвірогідніша форма атеросклерозу:

A. ліпосклероз

B. ліпоїдоз

C. доліпідна

D. атероматоз

E. виразкування

ANSWER: A

 

Хворий на протязі 8 років скаржився на кашель з гнійним мокротинням, задуху. Пальці рук нагадували барабанні палички. Він помер з явищами легенево-серцевої недостатності. На розтині бронхи деформовані, з мішковидними випячуваннями стінки та гнійним запаленням в них. Найбільш вірогідний діагноз:

A. бронхоектатична хвороба

B. туберкульоз

C. хронічний бронхіт

D. Абсцес

E. Гострий броніт

ANSWER: A

 

На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:

A. фібрінозно-гнійний перітоніт

B. геморагічний перітоніт

C. серозний перітоніт

D. туберкульозний перітоніт

E. - Абсцес

ANSWER: A

 

При розтині померлого хворого виявлена гіперплазія кісткового мозку плоских і трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегалія (6 кг), гепатомегалія (5 кг), збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?

A. Хронічний мієлолейкоз

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Мієломна хвороба

D. Справжня поліцитемія

E. Лімфогрануломатоз

ANSWER: A

 

У хворого, померлого через 3 тижні від початку пневмонії, нижня доля правої легені різко збільшена, щільна, безповітряна, сіра, з накладеннями фібрину на плеврі. При мікроскопії у всих альвеолах цієї долі виявлено фібрин та сегментоядерні лейкоцити. Ваш діагноз:

A. Крупозна пневмонія

B. Вогнищева бронхопневмонія

C. Грипозна пневмонія

D. Фібринозний плеврит

E. Інтерстициальна пневмонія

ANSWER: A

 

Дитина у 3-х річному віці померла при явищах глибокої церебральної коми. На розтині виявлено гнійні нашарування на поверхні м’якої мозкової оболонки в передніх відділах головного мозку, набряк мозку. Мікроскопічно – повнокрів’я і нейтрофільна інфільтрація м’яких мозкових оболонок. Вкажіть ймовірне захворювання?

A. Менінгококовий менінгіт

B. Менінгіт при сибіркі

C. Грипозний менінгіт

D. Туберкульозний менінігіт

E. –Абсцес мозку

ANSWER: A

 

При дослідженні некропсії чоловіка 57 років в II-ому сегменті правої легені виявлено туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішком лімфоїдних та гігантських клітин Пірогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?

A. Гострий вогнищевий туберкульоз легень

B. Первинний туберкульозний комплекс

C. Ріст первинного афекту

D. Гострий міліарний туберкульоз легень

E. Інфільтративний туберкульоз

ANSWER: A

 

При гістологічному дослідженні стулки мітрального клапана серця виявлено: мукоїдний набряк, пошкодження ендотелію, утворення по замикаючому краю фібринових тромбів. Яка форма ревматичного ендокардиту спостерігається?

A. Гострий бородавчастий ендокардит

B. Дифузний ендокардит

C. Фібропластичний ендокардит

D. Поворотньо-бородавчастий ендокардит

E. Поліпозно-виразковий ендокардит

ANSWER: A

 

Під час розтину в міокарді макроскопічно виявлено крупновогнищеву щільну ділянку сірого кольору, що гістологічно складається із грубоволокнистої сполучної тканини, оточену гіпертрофованими м’язевими волокнами. Які зміни виникли у серці?

A. Постінфарктний крупновогнищевий кардіосклероз

B. Ішемічна стадія інфаркту міокарду

C. Некротична стадія інфаркту міокарда

D. Дрібновогнищевий дифузний кардіосклероз

E. Міокардит

ANSWER: A

 

При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки у хворої (54 роки)з клінічним діагнозом порушення оваріально-менструального циклу виявлено розростання залозистих структур, що складаються з поліморфних клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів. Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічні зміни?

A. Аденокарцинома матки.

B. Залозиста гіперплазія ендометрія.

C. Гострий ендометрит.

D. Плацентарний поліп.

E. Хоріонепітеліома матки.

ANSWER: A

 

При мікроскопічному дослідженні печінки виявлено: венозне повнокрів’я центру часточок, дистрофія та атрофія гепатоцитів у вогнищах венозного застою, жирова дистофія гепатоцитів по периферії дольки з наявністю розростання сполучної тканини в місцях атрофії гепатоцитів. Про який патологічний процес іде мова?

A. Мускатна печінка з предциротичними явищами.

B. Біліарний цироз печінки.

C. Гепатит.

D. Жировий гепатоз.

E. Токсична дистрофія печінки.

ANSWER: A

 

У хворого (67 років) з клінічним діагнозом хронічного бронхіту, пневмосклерозу, серцево-легеневої недостатності взято біоптат з підозрілої ділянки слизової правого бронха. Гістологічно встановлено клітинний і тканинний атипізм, появу структур у вигляді ”ракових перлин”. Якому патолоргічному процесу відповідають зазначені гістологічні зміни?

A. Плоскоклітинний рак бронху з ороговінням

B. Хронічний поліпозний бронхіт.

C. Бронхоектаз.

D. Гострий бронхіт.

E. Плоскоклітинна метаплазія слизової бронху.

ANSWER: A

 

У хворого знайдено асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптата печінки виявлений мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?

A. Синдром портальної гіпертензії

B. Серцева недостатність

C. Гепато-лієнальний синдром

D. Печінково-клітинна недостатність

E. -Емпієма

ANSWER: A

 

Чоловік віком 42 роки помер при явищах вираженої інтоксикації і дихальної недостатності. На розрізі тканина легень у всіх відділах строката, з множинними дрібновогнищевими крововиливами та вогнищами емфіземи. Гістологічно у легенях: геморагічна бронхопневмонія з абсцедуванням, у цитоплазмі клітин епітелію бронхів еозинофільні і базофільні включення. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.

A. Грип

B. Парагрип

C. Аденовірусна інфекція

D. Респіраторно-синцитіальна інфекція

E. Стафілококова бронхопневмонія

ANSWER: A

 

У чоловіка віком 62 роки видалено нирку, у якій при макроскопічному дослідженні виявлено пухлину у вигляді вузла діаметром до 8см. Тканина пухлини на розрізі строката, з множинними крововиливами, некрозами. Гістологічно: пухлина складається із світлих клітин, які утворюють альвеолярні і сосочкові структури, помірно виражений інвазивний ріст. У багатьох клітинах пухлини визначаються патологічні мітози, гіперхромні ядра. Діагностуйте виявлену пухлину нирки.

A. Світлоклітинний рак

B. Світлоклітинна аденома

C. Аденокарцинома

D. Нефробластома

E. Ацидофільна аденома з малігнізацією

ANSWER: A

 

На розтині хворої 25-ти років, яка померла від уремії: нирки збільшені, пістряві, з осередками крововиливів. Патогістологічно виявляються гематоксилінові тільця, капілярні мембрани клубочків у вигляді дротяних петель, гіалінові тромби та осередки фібриноїдного некрозу, у судинах селезінки – “цибулинний” склероз. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Системний червоний вовчак.

B. Системна склеродермія.

C. Ревматоїдний артрит.

D. Ревматичний артрит.

E. Вузликовий періартеріїт.

ANSWER: A

 

У тканині печінки виявлено округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно воно має наступну будову: у центрі – некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю у її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?

A. Солітарна гума печінки.

B. Солітарна аденома печінки.

C. Солітарна лепрома печінки.

D. Хронічний абсцес печінки.

E. Рак печінки.

ANSWER: A

 

У хворого 50 років на протязі багатьох років була ревматична вада серця. При загостренні захворювання розвинулась геміплегія і наступила смерть. Гістологічно в мітральному клапані виявлено виражений склероз, вогнищеві клітинні інфільтрати, фібринозні накладання. Для якої форми ендокардиту характерні виявлені зміни?

A. Зворотньо-бородавчастого

B. Гострого бородавчастого

C. Дифузного

D. Фібропластичного

E. Виразково-поліпозного

ANSWER: A

 

При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, маються ділянки некрозу, склерозу, гіалінозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни в лімфатичному вузлі?

A. Лімфогранулематозу

B. Гострого мієлолейкозу

C. Хронічного мієлолейкозу

D. Грибовидного мікозу

E. Туберкульозу

ANSWER: A

 

На розтині у чоловіка 73 років виявлено збільшену, м’яку, еластичну, злегка горбкувату передміхурову залозу, яка на розрізі складається з окремих вузлів, розділених прошарками сполучної тканини. При мікроскопії відмічено збільшення кількості залозистих елементів. Величина часточок і кількість залозистих елементів в них - різні. Який процес має місце у передміхуровій залозі?

A. Залозиста нодулярна гіперплазія

B. М’язово-фіброзна (стромальна) нодулярна гіперплазія

C. Змішана нодулярна гіперплазія

D. Аденокарцинома

E. Недиференційований рак

ANSWER: A

 

У хворого 60 років при торакотомії в передньому середостінні знайдені збільшені в розмірах та спаяні між собою лімфатичні вузли, з яких взято біоптат. Мікроскопічно виявлено атипові клітини, серед яких переважають клітини Ходжкіна і гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга, присутні лімфоцити, єозінофіли; склероз відсутній. Яке захворювання найбільш відповідає цим ознакам?

A. Змішано-клітинний варіант лімфогранульоматозу

B. Лімфогранулематоз з переважанням нодулярного склерозу

C. Лімфогранулематоз з переважанням лімфоїдної тканини

D. Лімфосаркома

E. Лімфогранулематоз з пригніченим розвитком лімфоїдної тканини

ANSWER: A

 

При розтині померлої в комі молодої людини виявлено поширений тромбоемболічний інфаркт лівої півкулі мозку, а також велика септична селезінка, імунокомплексний гломерулонефрит, виразки в стулках аортального клапану, прикриті поліпоподібними тромбами з колоніями стафілококів. Яке захворювання привело до церебральної тромбоемболії?

A. Септичний бактеріальний ендокардит

B. Септицемія

C. Гострий ревматичний вальвулит

D. Септикопіємія

E. Ревматичний тромбендокардит

ANSWER: A

 

При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин Березовського-Штернберга. Ваш діагноз?

A. Лімфогрануломатоз

B. Лімфосаркома

C. Туберкульоз

D. Саркоїдоз

E. Лімфолейкоз

ANSWER: A

 

Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизовою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від оточуючої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури із явищами тканинного атипізму. Ваш діагноз?

A. Лейоміома.

B. Рак матки.

C. Фіброміоми.

D. Хоріонепітеліома

E. Лейоміосаркома

ANSWER: A

 

При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи, виявлено, що вона побудована з числених щілиноподібних порожнин, стінка яких вистелена сплощеним ендотелієм, заповнених рідкою кров`ю і згортками. Поставити діагноз.

A. Капілярна гемангіома.

B. Венозна гемангіома.

C. Кавернозна гемангіома.

D. Гемангіоперицитома.

E. Гломус-ангіома.

ANSWER: A

 

У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, обмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами, та клітинами Пірогова-Лангханса. Вкажіть найбільш вірогідну патологію.

A. Туберкульоз

B. Саркоїдоз

C. Риносклерома

D. Сап

E. Сифіліс

ANSWER: A

 

На аутопсії померлої, яка тривалий час хворіла цистітом і дискінезією сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зморщена. У просвіті мисок містилися дрібні уратні камені і пісок. Гістологічно виявлено “щитовидну нирку”, вогнища інтерстиційного запалення. Який із нижчеперерахованих діагнозів є найбільш вірогідний?

A. Хронічний пієлонефрит

B. Гострий пієлонефрит

C. Атеросклеротично зморщена нирка

D. Первинно зморщена нирка

E. Амілоїдно зморщена нирка

ANSWER: A

 

 

Під час розтину померлого хворого від розповсюдженого перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання треба запідозрити?

A. Черевний тиф

B. Дизентерія

C. Холера

D. Туберкульоз

E. Висипний тиф

ANSWER: A

 

У хворого виникло збільшення щитовидної залози в 2 рази. При пальпації залоза щільна, поверхня нерівномірно горбиста. При гістологічному дослідженні - дифузна інфільтрація тканини залози лімфоцитами, плазматичними клітинами з утвореннм фолікулів та посилене розростання сполучної тканини. Яке захворювання має місце у хворого?

A. Зоб Хасімото.

B. Ендемічний зоб.

C. Спорадичний зоб.

D. Дифузний токсичний зоб.

E. Зоб Ріделя.

ANSWER: A

 

На розтині прозектор знайшов зміни в нирках: збільшення в розмірах, корковий шар широкий, жовто-сірий з червоним крапом, добре відмежований від мозкової речовини, яка має темно-червоний колір. При гістологічном дослідженні - розростання нефротелія і подоцитів в капсулі клубочків з утворенням “ півмісяців”, явища склерозу і гіалінозу клубочків, фіброз строми. Про яке захворювання нирок йде мова?

A. Екстракапілярний продуктивний гломерулонефрит

B. Інтракапілярний продуктивний гломерулонефрит

C. Екстракапілярний ексудативний гломерулонефрит

D. Інтракапілярний ексудативний гломерулонефрит

E. Інтерстеційний нефрит

ANSWER: A

 

При розтині прозектор виявив, що легені збільшені в розмірах, бліді, м'якої консистенції, не спадаються, ріжуться з хрустом. Мікроскопічно - розширення альвеолярних ходів, міжальвеолярні перегородки тонкі, є ознак інтракапілярного склерозу. Для якого захворювання легенів характерна така морфологічна картина?

A. Емфізема

B. Пневмосклероз

C. Пневмоторакс

D. Ателектаз

E. Пневмонія

ANSWER: A

 

У молодої людини збільшилися шийні лімфатичні вузли. При біопсії в лімфовузлі виявлені вогнища проліферації лімфоїдної тканини з наявністю велетенських клітин Березовського-Штернберга і еозинофілів, вогнища некро-з та фіброзу. Яке захворювання найбільш вірогідно буде діагностоване у хворого?

A. Лімфогрануломатоз

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Мієломна хвороба

D. Лімфосаркома

E. Гістіоцитоз

ANSWER: A

 

У хворого внаслідок обтурації середньодольового бронха вузлом м'яких тканин утворився ателектаз середньої долі правої легені. При бронхобіопсії в зоні обтурації виявлені розростання залозоподібного атипового епітелію з патологічними мітозами, який прорастає в під-леглі тканини і хрящ. Якому захворюванню найбільш вірогідно відповідають ці дані?

A. Бронхогенний рак легень

B. Деформуючий бронхіт

C. Запальний поліп

D. Дисплазія епітелію бронха

E. Саркома бронха

ANSWER: A

 

При гістологічному дослідженні вушка серця у хворого на стеноз мітрального клапану виявлені гранульоми Ашоффа-Талалаєва. Про який генез вади серця свідчать гістологічні дослідження?

A. Ревматичний

B. Атеросклеротичний

C. Сифілітичний

D. Природжений

E. Септичний

ANSWER: A

 

У хворого на дифтерію на 2-му тижні розвинулась гостра серцева недостатність з летальним наслідком. При розтині: шлуночки серця розширені, міокард в'ялий і строкатий. Гістологічно виявлені чисельні дрібні вогнища міолізу слабкою перифокальною лімфоїдною інфільтрацією. Що стало причиною смерті хворого?

A. Міокардит, зумовлений бактеріальним екзотоксином

B. Бактеріальний міокардит

C. Септичний міокардит

D. Інфаркт міокарду

E. Метаболічні некрози міокарду

ANSWER: A

 

Вилучений при апендектомії хробакоподібний відросток потовщений, покритий фібринозно-гнійним нальотом. Всі шари відростка інфільтровані нейтрофілами, слизова оболонка місцями зруйнована. Ваш діагноз?

A. Флегмонозно-виразковий апендицит

B. Простий апендицит

C. Флегмонозний апендицит

D. Гангренозний апендицит

E. Поверхневий апендицит

ANSWER: A

 

На розтині трупа чоловіка 44 років, який помер від легенево-серцевої недостатності, на розтині виявлено пневмосклероз, емфізему легень, гіпертрофію правого шлуночка серця. В обох легенях, переважно субплеврально множинні вогнища діаметром до 1 см. Гістологічно: в центрі вогнища – зона некрозу, на периферії – вал з епітеліоїдних клітин і лімфоцитів з домішкою макрофагів і плазматичних клітин. Визначаються гігантські клітини Пірогова-Лангханса. Невелике число кровоносних капілярів визначається на периферії вогнища. Яке захворювання має місце у хворого:

A. Гематогенний туберкульоз.

B. Актиномікоз легень.

C. Саркоїдоз.

D. Сифіліс.

E. Силікоз.

ANSWER: A

 

Хворий помер на 3-й день після операції з приводу перфорації стінки товстої кишки з явищами розлитого гнійного перитоніту. На розтині: слизова оболонка стінки товстої кишки потовщена, вкрита фібриновою плівкою, поодинокі виразки проникають на різну глибину; гістологічно: некроз слизової оболонки, наявність фібрину, інфільтрація лейкоцитами з фокусами геморагій. Ускладнення якого захворювання стало причиною смерті хворого?

A. Дизентерія.

B. Черевний тиф.

C. Неспецифічний виразковий коліт.

D. Хвороба Крона.

E. Амебіаз.

ANSWER: A

 

У хворої 18 років пахові лімфатичні вузли збільшені у розмірах, не болючі, ущільнені при пальпації. В ділянціслизової оболонки геніталій невеликих розмірів виразка з ущільненими краями та "лакованим" дном сіруватого кольору. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Сифiліс

B. Туберкульоз

C. Лепра

D. Трофiчна виразка

E. Гонорея

ANSWER: A

 

У хворої 45 років знайдені збільшенними надключичні лімфатичні вузли. При дослідженні біопсійного матеріалу із лімфатичного вузла виявлений метастаз перстнеподібно-клітинного раку. Виберить найбільш ймовірн локалізацію первинної пухлини.

A. Рак шлунка.

B. Рак стравохода.

C. Рак щитовидної залози.

D. Рак легень.

E. Рак шийки матки.

ANSWER: A

 

Чоловік 38-ми років загинув при спробі підйому ваги. Розвинувся колаптоїдний стан. На аутопсії виявлений розрив обширної аневрізми грудного відділу аорти. Протягом життя страждав вісцеральним сифілісом. Який патологічний процес в даному випадку обумовив зменшення міцності стінки аорти, її розширення і розрив.







Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 1093. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...

Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...

Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Виды нарушений опорно-двигательного аппарата у детей В общеупотребительном значении нарушение опорно-двигательного аппарата (ОДА) идентифицируется с нарушениями двигательных функций и определенными органическими поражениями (дефектами)...

Особенности массовой коммуникации Развитие средств связи и информации привело к возникновению явления массовой коммуникации...

Тема: Изучение приспособленности организмов к среде обитания Цель:выяснить механизм образования приспособлений к среде обитания и их относительный характер, сделать вывод о том, что приспособленность – результат действия естественного отбора...

Сосудистый шов (ручной Карреля, механический шов). Операции при ранениях крупных сосудов 1912 г., Каррель – впервые предложил методику сосудистого шва. Сосудистый шов применяется для восстановления магистрального кровотока при лечении...

Трамадол (Маброн, Плазадол, Трамал, Трамалин) Групповая принадлежность · Наркотический анальгетик со смешанным механизмом действия, агонист опиоидных рецепторов...

Мелоксикам (Мовалис) Групповая принадлежность · Нестероидное противовоспалительное средство, преимущественно селективный обратимый ингибитор циклооксигеназы (ЦОГ-2)...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.013 сек.) русская версия | украинская версия