Поломки плазмових телевізорів
Що б краще зрозуміти причини, що ведуть до виходу з ладу улюбленої панелі, потрібно в загальних рисах згадати принцип роботи плазмових телевізорів. Екран «плазми» складається з безлічі капсул заповнених інертним газом. Поверхня таких осередків покрита шаром люмінофора, який має забарвлення одного з квітів системи RGB: червоний, зелений або блакитний. При подачі електричного струму на осередок газ змінює іонізоване стан на плазму, і капсула починає горіти, відповідаючи кольором покриття.
Несправності плазмових телевізорів, в першу чергу, пов'язані з вигорянням шару люмінофора. Тому виробники радять не ставити панель в місця, де екран телевізора потрапляє під дію прямих сонячних променів. Також рекомендується не виводити на довгий час на екран панелі статичне зображення, оскільки це посилить процес вигоряння окремих пікселів.
Наступною проблемою, що часто виникає у власників «плазми», є програмний збій, який вирішується перепрограмуванням програмного забезпечення в сервісному центрі.
Різні проблеми, які впливають на виведене зображення (повна або часткова відсутність, некоректне відображення кольорів) можуть мати безліч причин. Часто все вирішується налаштуванням тюнера або підсилювача сигналу. Більш важкі випадки увазі ремонт мікросхем, контролерів, плат, ресиверів і т.д. Не менш поширеною проблемою є відмова пульта ДУ. Причини в даному випадку частіше всього дві: банальна поломка пульта, розв'язувана зазвичай заміною і програмний збій налаштувань пульта ДУ. У другому випадку вам знадобиться не тільки перепрограмувати контролер, але і зайнятися налаштуванням відповідного блоку управління в самій плазмової панелі. Статистика поломок телевізорів показує, що нерідко серйозні проблеми виникають через звичайного перегріву. Виною тому, є пил, який забиває систему охолодження. Якщо ви чуєте суттєві зміни в звуках роботи кулера, або охолоджуючий вентилятор повністю затих і перестав подавати ознаки життя, варто якомога раніше зайнятися профілактичної чищенням. Зволікання в цьому питанні може вам коштувати істотних витрат на ремонт.
|