Лекція 6,7.
1. Поняття та види учасників господарських правовідносин. 2. Поняття та види підприємств. Теорія персоніфікації підприємств («господарчого органу»). 3. Установчі документи юридичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності. 4. Правовий статус державних, в тому числі казенних підприємств. 5. Правовий статус та порядок створення акціонерних товариств. 6. Правовий статус товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю. 7. Правовий статус господарських об’єднань.
Тема 5. Правовий режим майна господарських організацій. Лекція 8. 1. Правовий режим майна суб’єктів господарювання. Джерела його формування. 2. Право власності - основне речове право у сфері господарювання. 3-4. Право господарського відання та право оперативного управління. 5. Право інтелектуальної власності в господарських відносинах. Тема 6. Господарські зобов’язання та договори. Лекція 9,10. 1. Поняття, функції та специфіка господарських зобов’язань та договорів. 2. Види господарських зобов’язань та договорів. 3. Зміст господарського договору. 4. Порядок укладання, зміни та припинення господарських договорів. 5. Принципи виконання господарського зобов’язання. 6. Недійсність господарських зобов’язань.
Тема 7. Господарсько-правова відповідальність. Лекція 11. 1. Поняття, принципи господарської відповідальності та місце її і системі інших видів юридичної відповідальності 2. Підстави господарської відповідальності 3. Порядок реалізації господарської відповідальності 4. Відшкодування збитків у сфері господарювання: поняття, особливість визначення складу і розміру відшкодування. 5. Штрафні санкції. Порядок їх застосування. 6. Оперативно-господарські санкції, їх види. 7. Адміністративно-господарські санкції: поняття та види.
Тема 8. Обмеження монополізму і захист економічної конкуренції. Лекція 12,13.
1. Система антимонопольно-конкурентного законодавства. 2. Антиконкурентні узгоджені дії: поняття та прояви. 3. Домінуюче (монопольне) становище. 4. Антиконкурентні дії органів влади, місцевого самоврядування та адміністративно-господарського управління та контролю: поняття та прояви. 5. Обмежувальна та дискримінаційна діяльність суб’єктів господарювання. 6. Концентрація суб’єктів господарювання: поняття, випадки, порядок отримання дозволу на концентрацію. 7. Поняття та прояви недобросовісної конкуренції. 8. Відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції: види санкцій, механізм та органи застосування. Тема 9. Правове регулювання приватизації та господарських операцій із державним (комунальним) майном. Лекція 14. 1. Поняття й джерела регулювання приватизації державного й комунального майна. 2. Об'єкти й суб'єкти приватизації. 3. Правові способи приватизації. 4. Стадії приватизаційного процесу. 5. Особливості оренди об'єктів права державної й комунальної власності. Тема 10. Правове регулювання розрахункових та кредитних відносин. Лекція 15,16.
1. Поняття, суб’єкти, принципи та природа розрахункових правовідносин. 2. Правова природа та порядок укладання (припинення) договору банківського рахунку. 3. Форми готівкових розрахунків та порядок касових операцій. 4. Форми безготівкових розрахунків. 5. Поняття та ознаки кредиту, відмежування від позички. 6. Форми та види кредитування в господарських відносинах. Тема 11. Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Лекція 17, 18. 1. Поняття, види та суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності. 2. Заходи тарифного та нетарифного регулювання ЗЕД. Ліцензування та квотування експортно-імпортних операцій. 3. Форма та зміст зовнішньоекономічних контрактів. 4. Базисні умови договорів поставки у ЗЕД згідно з правилами Інкотермс. 5. Основні форми розрахунків та механізм валютних обмежень в сфері ЗЕД. 6. Санкції за правопорушення в сфері ЗЕД.
Тема 12. Ціноутворення в сфері господарювання.
|