Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Розрахунок позацентрово навантажених елементів
Довгі гнучкі та короткі жорсткі позацентрово навантажені елементи залежно від розрахункової схеми можуть бути позацентрово розтягнутими (розтягнуто-зігнутими) і позацентрово стиснутими (стиснуто-зігнутими).

До позацентрово розтягнутих відносять елементи, в яких одночасна робота на розтяг та згин може відбуватися як від позацентрово розміщених розтягуючих сил (рис.3.14,а), так і від спільної дії сил, центрально розтягуючих елемент, та сил, що викликають поперечний згин (рис.3.14,б).


У позацентрово стиснутих елементах (рис.3.14,в) стискаюча сила прикладається з ексцентриситетом “е”. При одночасному прикладанні поздовжньої осьової стискаючої сили і поперечного навантаження, яке викликає згин, стержень буде стиснуто-зігнутим (рис.3.14,г).

Рисунок 3.14 - Розрахункові схеми позацентрово навантажених елементів

Розрахунок позацентрово навантажених елементів ведуть за І гр. граничних станів, а саме:

- позацентрово розтягнутих і коротких позацентрово стиснутих – на міцність в пружній стадії роботи сталі або з врахуванням розвитку пластичних деформацій;

- довгих гнучких позацентрово стиснутих – на стійкість.

Розрахунок позацентрово розтягнутих і коротких позацентрово стиснутих елементів, виконаних із сталі високої міцності з межею текучості sу>530 МПа, при дії статичного та динамічного навантаження слід виконувати за формулою:

N Mx My

s = ¾ ± ¾¾ · y ± ¾¾ · x £ Rygc ,

An Ix, n Iy, n

де N, Mx i My – абсолютні значення відповідно поздовжньої сили і згинаючих моментів при найбільш несприятливому їх сполученні;

х і у – координати точки перерізу, що розглядається, відносно його головних осей.

Стиснуто-зігнуті стержні прирівнюються до позацентрово стиснутих і обидва види стержнів розраховуються однаково.

Основними перевірками для довгих позацентрово стиснутих елементів є дві перевірки стійкості: в площині і з площини дії момента.


Умова стійкості в площині дії момента дії момента має вигляд

де jе – коефіцієнт зниження розрахункового опору при позацентровому стиску для запобігання втрати стійкості, jе визначається за СНиП залежно від конструктивного оформлення стержня.

jе < 1.


Розрахунок на стійкість позацентрово стиснутих елементів постійного перерізу з площини дії моменту при згині їх в площині найбільшої жорсткості (Іх > Іу), яка співпадає з площиною симетрії, слід виконувати за формулою:

де с – коефіцієнт, який обчислюється за СНиП;


jу –коефіцієнт поздовжнього згину, що визначається як для центрально стиснутого стержня за гнучкістю

 

 Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 1089. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия