Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Переваги та недоліки зварювання. Види зварювання в будівництві
В будівництві в основному застосовується електродугове зварювання. Воно було винайдене російським інженером М.М.Бенардосом (1882 р.) і вдосконалене в 1888 р. М.Г.Славяновим.

Електродугове зварювання основане на явищі виникнення електричної дуги між стальним стержнем (електродом) і зварюваними стальними деталями, яка розплавлює основний метал і метал електроду, змішує їх, в результаті чого при охолодженні утворюється зварний шов, з'єднуючий окремі деталі в одне ціле.

Переваги зварювання перед болтовими з’єднаннями:

1) до 20% знижується трудомісткість виготовлення конструкцій;

2) на 10…20% знижується металомісткість;

3)
спрощується конструктивна форма:

Рисунок 4.1 - Конструктивна форма складених балок

4) підвищується можливість автоматизації процесу виготовлення конструкцій (з використанням зварювальних агрегатів).

Недоліки зварювання:

1) чутливість до концентрації напружень (зварні напруження приводять до крихкого руйнування при динамічних навантаженнях або понижених температурах);

2)
можливе деформування елементів внаслідок усадки зварних швів.

Рисунок 4.2 - Деформація внаслідок усадки шва

 

40За ступенем автоматизації електродугове зварювання поділяється на три види: ручне; напівавтоматичне; автоматичне.

Охарактеризуємо коротко кожний вид.

Ручне: виконується зварником за допомогою електродів. Це найбільш повільне та трудомістке зварювання. Залежить від кваліфікації зварника: він має витримувати постійну відстань між електродом та конструкцією, що досить важко. Але це зварювання найбільш універсальне і широко застосовується при монтажі конструкцій. Може використовуватися в любому положенні, а також в тяжко доступних місцях.

Електроди поділяються на окремі типи, позначаються Е42…Е85. Число вказує межу міцності на розтяг металу шва у кг/мм2 (наприклад Е42 – 42 кг/мм2). Після числа може стояти літера “А” (Е42А). Вона означає підвищену пластичність.

Напівавтоматичне: ведеться зварювальним напівавтоматом, який вздовж шва пересуває зварник. Останні операції виконуються автоматично.

Автоматичне: ведеться за допомогою голого електродного дроту, який автоматично подається до місця зварювання, під шаром флюсу або в середовищі інертного газу, які перешкоджають попаданню в розплавлений метал шкідливих домішок (вуглецю та кисню з повітря). Дає можливість в 5-10 разів підвищувати продуктивність (в порівнянні з попередніми видами зварювання).

Тип електроду або марка дроту призначається так, щоб міцність матеріалу шва була не нижчою міцності сталі з’єднуваних елементів

 Дата добавления: 2015-10-15; просмотров: 1453. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия