На підприємствах ресторанного господарства використовують ШАФИ ЖАРОЧНІ
Жарочна шафа призначена для теплової обробки напівфабрикатів в функціональних ємностях: жареня, тушкування та пасирування на підприємствах ресторанного господарства. Великий об»єм шафи дозволяє випікати в ній хлібобулочні вироби. Шафа, яка складається з одного модуля (модель ШЖЭ-0,68 ЕП), являє собою теплоізольовану жарочну камеру, об»єм якої поділений перегородкою з направляючими для ємностей.
Модель 2ШЖЭ-1,36 ЕП складається з двох жарочних камер.
· шафи виготовлені з черного металу · регулятор температури верхніх і нижніх ТЕНів (до 260ºС) розташовується на боковій передній панелі; · повітря в камері нагрівається електронагрівачами, розташованими · напруга 220 / 380 В.
Моделі ШЖЭ: - лицева панель – нержавіюча сталь, - робоча температура: 300°С; - напруго – 380В/ 50Гц/ 3ф; - всередині камера являє собою єдиный обєм - модель ШЖЭ-00 - с пароувлажнением.
Проміжне технологічне середовище - середовище, яке передає теплоту і забезпечує «м'який» обігрів харчових продуктів в апаратах. Жаріння - процес, при якому під впливом теплоти в продукті протікає ряд складних біохімічних, фізичних і фізико-хімічних процесів, внаслідок яких продукт досягає стану кулінарної готовності. Випікання - процес гідротермічної і теплової обробки заготовок з тіста в робочій камері апарата. Сковорідка - тепловий аппарат, призначений для жаріння, пасерування, тушіння та припускання продуктів. Фритюрниця - спеціалізований жарильний апарат, призначений для жаріння кулінарних виробів у великій кількості жира (співвідношення 4:1). Гаряча зона - робоча зона, в якій відбувається процес жаріння продуктів, температура повинна бути не вище 190°С. Холодна зона - зона з температурою 80 °С, призначена для збирання дрібних залишків продуктів протягом всього процесу жаріння. Жарильна шафа - тепловий аппарат, призначений для жаріння великих шматків м'яса, птиці, запікання круп'яних і овочевих блюд. Пекарські шафи - теплові апарати для випікання борошняних кондитерських виробів. Питання для самоконтролю 1. В чому полягає технологічна сутність процесу жаріння та випікання? 2. Наведіть приклади проміжних технологічних середовищ. 3. Які засоби жаріння є основними? 4. Що є технологічною ціллю процесу тушіння продуктів? 5. За яких умов відбувається процес припускання продуктів? 6. Для яких технологічних процесів обробки харчових продуктів призначені сковорідки? 7. Яких температур на поверхні сковорідки не повинна перевищувати максимальна різниця температур? 8. Наведіть класифікацію і конструктивні особливості сковорідок. 9. Призначення фритюрниць. 10. Наведіть конструктивні особливості фритюрниць. 11. Які особливості процесу жаріння у фритюрі?; 12. Який вплив має конструкція тенів фритюрниць на хімічні зміни жиру? 13. Які технологічні вимоги пред'являють до жарильних і пекарських шаф? 14. Перерахуйте основні технологічні процеси теплової обробки продуктів, які виробляють в жарильних і пекарських шафах. 15. Що мається на увазі під поняттями "примусова" і "природна" циркуляція повітря в шафах? 16. Наведіть конструктивні особливості шаф. 17. Наведіть основні правила експлуатації апаратів, призначені для жаріння і випікання продуктів.
ü Тести
1. В яких температурних діапазонах повинна змінюватись температура в об'ємі жарильно-пекарської шафи? • 250...400°С • 15О...35О°С • 200...350°С 2. Яка допустима максимальна різниця температур на жарильній поверхні сковорідки? • Діт6с=40...60°С • Аітах=50...65°С • Дітах=60...70°С 3. До якої температури повинен нагріватися жир в гарячій зоні фритюрниці? • 160°С • 180°С • 200°С
|