Тема 7. Правове регулювання страхування. Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми.
Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми. 1. Поняття та функції страхування. 2. Класифікація страхування. 3. Види загальнообов’язкового державного соціального страхування в Україні. 4. Пенсійне страхування в Україні. 5. Участь держави в страховій діяльності. 6. Фінансово-правові відносини в галузі страхування. Індивідуально-дослідні завдання. 1. Скласти схему-характеристику «Галузі страхування». 2. Розробити схему-характеристику «Класифікація страхування» 3. Підготувати страховий договір. 4. Скласти схему-характеристику «Класифікація страхових правовідносин». 5. Розробити схему-характеристику «Державний контроль в сфері страхування». 6. Підготовка конкурсної наукової роботи, наукової статті, доповідей на наукову конференцію, семінар, засідання наукового гуртка кафедри тощо з проблематики теми. 7. Підготовка документів, що складаються у практичній діяльності фахівців при застосуванні норм права у цій сфері. 8. Розробка сценарію ділової гри на семінарське (практичне) заняття, а також завдань, питань і відповідей на них у межах запропонованої тематики.
ТЕМА 8. Правове регулювання публічних державних і муніципальних видатків
Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми. 1. Поняття та види державних видатків України. 2. Розподіл видатків між ланками бюджетної системи України. 3. Порядок кошторисно-бюджетного фінансування. 4. Принципи фінансування державних видатків. 5. Фінансування правоохоронних органів в Україні. Індивідуально-дослідні завдання. 1. Скласти таблицю-характеристику «Принципи фінансування державних видатків». 2. Розробити таблицю «Система законодавства, що регулює державні видатки і бюджетне фінансування в Україні». 3. Скласти схему-характеристику «Об’єкти кошторисно-бюджетного фінансування». 4. Розробити схему «Економічна структура видатків бюджету». 5. Скласти таблицю-характеристику «Склад позабюджетних коштів». 6. Підготувати схему-характеристику «Види кошторисів витрат». 7. Підготовка конкурсної наукової роботи, наукової статті, доповідей на наукову конференцію, семінар, засідання наукового гуртка кафедри тощо з проблематики теми. 8. Підготовка документів, що складаються у практичній діяльності фахівців при застосуванні норм права у цій сфері. 9. Розробка сценарію ділової гри на семінарське (практичне) заняття, а також завдань, питань і відповідей на них у межах запропонованої тематики.
Тема 9. Правові основи банківської діяльності, валютного регулювання і контролю Теми для рефератів, доповідей та інших видів індивідуально-дослідної роботи за проблематикою даної теми. 1. Поняття і функції банківської системи країни. 2. Формування банківської системи в Україні. 3. Розвиток банківської системи та її роль в умовах ринкової трансформації. 4. Національний банк України як основний елемент банківської системи. 5. Поняття і сутність банківського регулювання. 6. Юридична сутність готівкових розрахунків. 7. Законодавче регулювання здійснення готівкових розрахунків. 8. Платіжні засоби України. 9. Поняття та юридична сутність валюти. 10. Поняття й ознаки валютних операцій. 11. Юридична сутність валютних операцій. 12. Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. 13. Адміністративна та кримінальні відповідальність за порушення валютного законодавства. Індивідуально-дослідні завдання. 1. Розробити схему-характеристику «Структура банківської системи». 2. Скласти схему-характеристику взаємовідносин НБУ з Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Президентом України. 3. Підготувати електронну базу даних «Нормотворча діяльність НБУ». 4. Розробити таблицю «Операції НБУ». 5. Скласти порівняльну таблицю «Види валюти». 6. Розробити схему «Класифікація валютних операцій». 7. Підготовка конкурсної наукової роботи, наукової статті, доповідей на наукову конференцію, семінар, засідання наукового гуртка кафедри тощо з проблематики теми. 8. Підготовка документів, що складаються у практичній діяльності фахівців при застосуванні норм права у цій сфері. 9. Розробка сценарію ділової гри на семінарське (практичне) заняття, а також завдань, питань і відповідей на них у межах запропонованої тематики.
|