Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Начальник СЗТ
 

Л А Н К И

 

Всього особового складу на СЗТ – 14 чол.

 

Орієнтовані можливості СТЗ за 10 год. роботи;

· Дезактивація автомобіля струмом води – 50 одиниць;

· Витирання поверхні автомобіля змоченим ганчір’ям – 30 одиниць;

Одна машина обробляється однією ланкою (2 чол.) за 25-30 хвл.

Транспортні засоби знезаражуються таким чином:

А) під час дезактивації:

· Змиванням струмом води (15 л/м2 поверхні автомобіля) і витирання внутрішнім поверхонь ганчір’ям змоченим у дизельному паливі;

· Обробка автомобіля дезактивуючим розчином (3 л/м2) з бронстбойтів зі щітками та витиранням внутрішньої поверхні ганчір’ям змоченим у дизельному паливі;

· Обробка автомобілів паро-газо-рідинним струмом теплових машин;

· Витирання ганчір’ям змоченим у паливі або дезактивую чому розчині.

Б) під час дегазації (дезинфекції):

· Обробка заражених автомобілів дегазуючими (дезинфікуючими) розчинами за допомогою розпилювачів з щітками (0,5 л/м2). Вся поверхня обробляється однаково.

· Змиванням ОР з зараженої поверхні за допомогою дизельного палива (у разі відсутності дегазуючих розчинів).

При одночасному зараженні техніки ОР і РР спочатку здійснюється дегазація, а дезактивація здійснюється після контролю на радіоактивне зараження. Якщо зараження буде більше 200 мр/год – дезактивують, при меншій зараженості РР дезактивацію не проводять.

Часткове знезараження здійснюється одразу після виїзду з зараженої території, а повне на майданчиках знезаражування СЗТ або ПуСО. Розгортають ці майданчики на незараженій території поблизу вододжерел (водопровід, річка, ставок, озеро). Майданчик розділяють на дві половини – забруднену та чисту.

Забруднена половина розміщується з навітряної сторони, щоб випаровування та каплі не потрапляли на чисту сторону.

Забруднена половина огороджується попереджувальними знаками „заражено”. Від кожного місця обладнуються зливні кювети до поглинаючих колодязів. Для знезаражування з’йомних сидінь і тентів обладнують спеціальні місця (столи, сушилки і т.п.). Між забрудненою та чистою половинами знаходиться нейтральна смуга, на якій розміщують спеціальну техніку. На чистій половині обладнують місця для витирання та змащування техніки, яка пройшла обробку для чого ставлять столи на яких розташовують ганчір’я та мастильні матеріали. Після обробки техніка поступає в район очікування, звідти вона надходить до своєї автоколони.

Порядок повної спецобробки автотранспорту.

До початку повної спецобробки автомобіля, останній становлять на естакаду радіатором проти вітру. Насамперед з автомобіля знімають тент і відправляють на ділянку знезаражування тентів. Потім звільняють автомобіль від вантажу або ослонів (у разі необхідності їхнього знезаражування). Після цього кузов і ходову частину за допомогою лопат і скребків чистять від брухту. Після виконання вищенаведених підготовчих робіт, автомобіль обробляють спеціальними (дезактивуючи ми, дегазуючими чи дезинфікуючими) розчинами, чистою водою або розчинниками (бензином, керосином, дизпаливом).

Поверхня автомобіля обробляється таким чином: спочатку радіатор, капот, кабіна (зверху і по боках), кузов автомобіля і в останню чергу ходова частина. У зв’язку з тим, що обробку здійснюють 2 людини (ланка), то кожний обробляє свою половину.

Після завершення спецобробки, машина переміщується на чисту половину майданчика, де здійснюється контроль повної спецобробки, витирання, чистку, змащування окремих агрегатів та вузлів, закріплюються сидіння або завантажується вантаж, надягається тент і т.п. З чистої половини машина надходить до розпорядження екіпажу.

ВИСНОВКИ

Знання правил проведення спеціальної обробки, уміння швидко і чітко її проводити дозволяє значно послабити вражаючу дію радіоактивних і отруйних речовин, а також бактеріальних засобів на людей. Це дозволить значно скоротити втрати населення і особового складу операитвно-рятувальних загонів.

 

Контрольні питання

1. Назвіть засоби та способи знезаражування транспорту.

2. Що таке дезактивація та способи її здійснення.

3. Алгоритм проведення санітарної обробки людей (часткової та повної).

4. Що таке дезинфекція та способи її здійснення.

5. Алгоритм проведення спеціальної обробки техніки (часткової та повної).

6. Що таке дегазація та способи її здійснення.

7. Способи знезаражування території, будівель, споруд, одягу

8. Порядок проведення часткової санітарної обробки людей.

9. Особливості проведення спеціальної обробки авто техніки та майна.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 257. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия