Відновлення деталей ведучого моста
Зношені отвори відновлюють наплавкою, гальванічними покриттями або встановленням ДРД з наступною механічною обробкою до ремонтного розміру. Знос шийок під підшипники ведучої шестерні усувається наплавкою (вібродуговою або у вуглекислотному газі) або гальванічним покриттям (осталюванням або хромуванням), після чого їх розточують до ремонтного розміру. Зношені внутрішні плоскі і сферичні поверхні коробки диференціала під шайби півосьових і сателітних шестерень ремонтують, підрізуючи їх до ремонтних розмірів. Збільшення розмірів при збиранні компенсують за рахунок встановлення різних по товщині шайб під торці півосьових і сателітних шестерень. Відновлення зносу шийки шестерні півосі по діаметру виконують осталюванням або хромуванням з наступним шліфуванням. Вигин півосі усувають правкою. Зношені шийки під підшипники і зажимне кільце ремонтують гальванічним покриттям з наступним шліфуванням. Знос шліців півосі усувають вібродуговою наплавкою. Знос отворів у фланцях півосі під болти кріплення колеса заварюють, а потім обробляють до номінального розміру. Балка заднього моста обов'язково перевіряється, якщо даний автомобіль потрапив у аварію. Балку перевіряють як у вертикальній, так і в горизонтальній площині в наступній послідовності. Прикріпляють до кожного кінця балки фланець квадратної форми. Бік квадрата рівний 150 мм і відшліфована. Встановлюють балку фланцями на однакові призми, щоб поверхня прилягання картера до балки знаходилася у вертикальній площині. Деформацію балки перевіряють, приставляючи кутник до зовнішньої і бокової поверхні фланця. Якщо балка не деформована, кутник буде прилягати щільно. Якщо щуп товщиною 0, 2 мм проходить на якому – небудь фланці, балку слід виправити. Для цього до кожного кінця балки прикріплюють фланці, використовуємі для правки. Встановлюють балку з фланцями на опору гідравлічного преса так, щоб кінці притискної траверси знаходилися в зоні деформації балки. Далі встановлюють стійку з індикатором так, щоб ніжка впиралася у верхню частину бокової поверхні фланця, а стрілка індикатора стояла на поділці, відповідній деформації, виміряній щупом перед правкою балки. Встановивши під балку в зоні деформації обмежувальні упори, правлять її гідравлічним пресом послідовно в горизонтальній і вертикальній площинах, контролюючи результати правки щупом, по кутнику і індикатором. Після виконання правки, балку ретельно промивають і перевіряють якість швів, чистоту всередині сапуна та фарбують ззовні.
Завдання: Розглянути і законспектувати несправності агрегатів трансмісії, їх ознаки і причини виникнення. Розглянути періодичність і операції ТО та ПР агрегатів трансмісії та використовуєме при цьому обладнання.
Рекомендуєма література: [ 1] стор. 262 – 273; [ 2] стор. 187 – 202; [ 3] стор. 278 – 294; [ 9] стор. 196 – 284; [ 10] стор. 398 - 437
Питання для самоконтролю: 1. Які основні ознаки несправностей зчеплень? 2. Як визначити технічний стан зчеплення? 3. Які роботи виконують при ТО зчеплення? 4. Які роботи виконують при ТО карданної передачі? 5. Для чого потрібне балансування карданного валу? 6. Які роботи виконують при ТО коробок передач, роздавальних коробок і ведучих мостів? 7. Які роботи виконуються при ПР зчеплення? 8. Які роботи виконуються при ПР карданної передачі? 9. Які роботи виконуються при ПР коробки передач? 10. Які роботи виконуються при ПР заднього моста?
|