Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Поняття комп'ютерної інформаційної системи підприємства
Комп'ютерна інформаційна система підприємства (КІСП) - сукупність економіко-математичних методів і моделей, технічних, програмних, технологічних засобів і рішень, а також спеціалістів, призначенням якої є обробка інформації! прийняття управлінських рішень.

Діяльність суб'єкта господарювання базується на трьох компонентах: системі управління підприємством, його економічній системі та інформаційних технологіях, що виступають інструментом двох попередніх компонентів. Центральною ланкою комп'ютерної інформаційної системи підприємства є бухгалтерська інформаційна система, де хронологічно та систематично накопичуються і обробляються дані, пов'язані з обліком, контролем, плануванням, аналізом і регулюванням. На основі цих даних формується інформація про роботу підприємства, порівнюються фактичні показники з нормативними, визначаються глобальні та локальні напрями діяльності, розробляються пропозиції зі встановлення причин відхилень і коригування результатів, здійснюється прогнозування ефективної політики управління підприємством.

Структура комп'ютерної інформаційної системи підприємства наведена нарис. 1.9. (Структура комп'ютерної інформаційної системи підприємства).

Отже, інформаційні системи підприємства характеризуються наявністю функціональної та забезпечувальної частин.

Функціональна частина КІСП фактично є моделлю системи управління об'єктом. Оскільки складна система завжди багатофункціональна, інформаційна система може бути класифікована за різними ознаками: рівнем управління (вищий, середній, оперативний); видом керованого ресурсу (матеріальні, трудові, фінансові та інформаційні ресурси); сферою застосування (банківські інформаційні системи, статистичні, податкові, бухгалтерські, страхові тощо); функціями та стадіями управління.

Забезпечувальна частина КІСП складається з технічного, інформаційного, технологічного, математичного, організаційного, правового, ергономічного та інших видів забезпечень.

Характерними ознаками комп'ютерних інформаційних систем великих підприємств є:

- тривалий життєвий цикл;

- різноманітність апаратного забезпечення, що використовується, життєвий цикл якого менше, ніж у системи, що створюється;

- різноманітне програмне забезпечення;

- масштабність і складність завдань, що вирішуються;

- перетин великої кількості різних предметних областей;

- територіальний розподіл і орієнтація на використання локальних та глобальних обчислювальних мереж для обміну і обробки інформації.

При організації таких систем виникають проблеми, пов'язані з сумісністю програмного забезпечення, безпекою інформації, незалежністю від апаратних і програмних платформ, розмежуванням доступу до інформаційних ресурсів.

Залежно від технологічного та функціонального аспектів у складі інформаційної системи підприємства може бути виділено декілька складових елементів (див. рис. 1.10). (Структура інформаційної системи і компоненти інформаційної технології).

Отже, комп'ютерні інформаційні системи, маючи складну структуру, забезпечують автоматизацію управління діяльністю підприємства.Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 3789. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия