Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Організація розслідування причин аварії
Основними цілями розслідування причин аварий будинків, споруджень, їх частин і конструктивних елементів є:

· встановлення обставин , які їх викликали, включаючи як об’єктивні умови і дії (відсутність дій) посадових осіб, и оцінка цих фактів з точки зору відповідності вимогам діючої нормативно-техничної та організаційно-розпорядницької документації;

· розробка заходів щодо ліквідації наслідків аварії;

· розробка рекомендацій попередження виникнення подібних аварій в том числі й щодо удосконалення нормативних документів, стандартів і організаційно-розпорядницьких актів.

Всі аварії будівельних об’єктів піддаються розслідуванню будівельно-технічними комісіями.

В тих випадках, коли необхідно терміново починати роботи щодо рятування людей, які постраждали і відновлення завалених частин будинків або споруд, відновлення їх забезпечення або відновлення безпечної роботи підприємства і розібрати завалені конструкції, власник підприємства повинен, організовуючи ці роботи створити умови для роботи будівельно-технічної комісії, забезпечити фіксацію положення конструкцій на фотографіях і їх збереження.

Для виконання указаних робіт створюються місцеві комісії попереднього дослідження причин аварії і ліквідації її наслідків. До складу місцевої комісії включаються предстаники генпідрядної і будівельно-монтажних організацій, проектних організацій, які відповідальні за охорону праці.

Місцева комісія повинна:

· зробити огляд місця аварії і зафіксувати положення конструкцій;

прийняти заходи щодо попередження подальших руйнувань і забезпеченню безпечного виробництва при першочерговій розбірці або тимчасовому розкріплені конструкцій, обмеженню доступу людей в небезпечну зону;

організувати евакуацію постраждалих;

виявити очевидців аварії і організувати їх опитування;

підібрати проектну документацію, яка відноситься до об’єкту аварії, і організу­вати збір іншої інформації, яка може стати у пригоді.;

начати роботу щодо розслідування причин аварії.

Одразу ж після початку роботи будівельно-технічної комісії місцева комісія передає їй зібрані матеріали і далі зосереджує свої зусилля на роботах по ліквідації наслідків аварій.

Будівельно-технічні комісії по розслідуванню причин аварій назначаються в строки не пізніше, ніж впродовж двох діб з моменту аварії. Рішення про призначення комісії приймають:

при внекатегорійних аваріях — Кабінет Міністрів України за представленням Держкоммістобудування України і Держнаглядохронпраці України;

· при аваріях I категорії — Держкоммістобудування і Держнаглядохоронпраці України по представленню Державної архітектурно-будівельної інспекції і відповідного органу Держнаглядохоронпраці;

· при аваріях II категорії — Державна архітектурно-будівельна інспек­ція або за її дорученнням обласні інспекції архітектурно-будівельного кон­тролю і відповідні територіальні органи Держнаглядохоронпраця.

В тих випадках, коли причини аварії (завалення) очевидні і не потребують проведення розслідування, а постраждалі відсутні і не існує загрози для здоров’я і життя, названі вище органи можуть утримуватись від створенння комісії.

Взаємодія будівельно-технічної комісії з комісією спеціального розслі­дування, яка створена органами державного нагляду за охороною праці відповідно п.86 Положення, реалізується присвоєнням будівельно-технічній комісії статуса підкомісії в комісії спеціального розслідування.

Как правило, обидві комісії створюються сумісним наказом.

До складу будівельно-технічної комісії включаються представники:

органа, який назначає будівельно-технічну комісію (голова);

володаря підприємства, де відбулась аварія, або центрального органу , до якого належить керування, основане на загалнодержавній власності;

генеральной підрядної будівельної організації і супідрядних будівельно-монтажних організацій;

генеральної проектної організації і супроектних організацій, підприемств-постачальників будівельних виробів, конструкцій і інженерного обладнання.

Якщо аварія будівельного об’єкту відбулась внаслідок іншої технічної аварії (пожежі, вибуху, аварії транспортного засобу і т.ін), в склад будівельно-технічної комісії включаються представники відповідних органів контролю і нагляду (Головного управління пожежної охорони МВД, Державтоінспекції і ін.) за узгодженням з ними.

Інформаційні матеріали, які вимагає комісія від проектних і будівельних організацій, підприємств-постачальників будівельних виробів, конструкцій і обладнання, органів ліцензування і сертифікації і інших організацій і підпрємств, які мають відношення до об’єкту аварії, включаючи копії архівних документів, представляються в обов’язковому порядку і без попередньої оплати.

Компенсацію втрат на предоставлення інформації передбачене цими нормами бере на себе підприємство або організація, де відбулась аварія, і оформляються за статею «збитки підприємства, де відбулась аварія»за формою Додатків 13.

 Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 167. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия