Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТБ
Основним методом лікування ТБ є поліхіміотерапія – комбінована терапія з використанням 4-5-ти протитуберкульозних хіміопрепаратів (ізоніазид, піразинамід, етамбутол) і антибіотиків широкого спектру дії з вираженою протитуберкульозною активністю (рифампіцин, стрептоміцин, канаміцин, офлоксацин, флориміцин).

Головною метою лікування ТБ є стійке досягнення абацилювання (припинення бактеріовиділення), загоєння ТБ змін в уражених органах і ліквідація клінічних ознак захворювання. Для цього слід неухильно дотримуватися основних принципів лікування, до яких належать: комплексність, комбінованість, тривалість і безперервність, своєчасність виявлення, індивідуальний підхід до хворих, двофазність лікування, етапність і контрольованість лікування, його безкоштовність.

І. Комплексність лікування – це поєднання всіх доступних методів лікування (протитуберкульозні препарати, патогенетичні засоби, хірургічні методи, фізіотерапевтичні, санаторно-курортне лікування):

1. Основний метод лікування – етіотропна хіміотерапія.

2. Патогенетична терапія.

3. Хірургічне лікування.

4. Фізіотерапевтичне лікування.

5. Санаторно-курортне лікування.

ІІ. Комбінована терапія – це застосування декількох (не менше 3-4) ПТП при лікуванні хворих ТБ відповідно категоріям. Це пов’язано з тим, що комбінована терапія запобігає розвитку стійкості МБТ, уповільнює виведення окремих ПТП з організму і таким чином упродовж тривалого часу зберігається їх вища концентрація у крові і тканинах, тобто посилюється дія.

ІІІ. Тривале і безперервне лікування. Оптимальна тривалість лікування відповідно до стандартів складає 6 – 9 міс. для хворих І – ІІІ категорій. Для хворих ІV категорії за індивідуальними режимами продовжується до 12-18-24 місяців, навіть впродовж всього життя. Безперервний (регулярний) прийом препаратів зменшує можливість розвитку стійкості збудника, а також сприяє ефективності лікуванню. Інтермітуючу методику (через день, 2-3 рази на тиждень), яка впроваджена в 1964-1966 рр., вважають безперервною.

ІV. Своєчасність лікування (раннє виявлення) – лікування в найбільш ранні строки хвороби, коли вона не набула тяжкого перебігу та немає розпаду і бактеріовиділення. Чим раніше виявлений хворий на ТБ і розпочате лікування, тим більше гарантій на повне одужання хворого, з меншими економічними затратами. Раннє виявлення попереджує розповсюдження ТБ.

V. Індивідуалізація лікування з урахуванням переносимості ПТП, чутливості МБТ до ПТП, алергічні реакції, фізичний та соціальний стан хворого.

VІ. Двофазність лікування. Перша інтенсивна фаза спрямована на пригнічення, розмноження популяції МБТ, суттєве її зменшення і часткову стерилізацію вогнища специфічного ураження. Початкову (інтенсивну) фазу АБТ завершують у разі припинення бактеріовиділення і досягнення позитивної клініко-рентгенологічної динаміки ТБ. У другій фазі (підтримуючій) проводять щоденну або інтермітуючу ПТП терапію з метою клінічного вилікування хворого або підготовки до хірургічного втручання.

VІІ. Етапність лікування полягає у проведенні його на етапах: стаціонар (інтенсивна і фаза долікування) – санаторій (фаза долікування) – амбулаторне лікування.

VІІІ. Контрольованість лікування – ДОТС передбачає прийом ПТП хворим в присутності і під контролем медичного працівника.

ІХ. Безперервне. Перерив в лікуванні більше 1-го місяця призводить до розвитку резистентності МБТ і ускладнює подальше лікування.

Х. Лікування хворих на ТБ обов’язково має бути безкоштовним, доступним і безпечним.

Цілі лікування (ВООЗ):

1. Зниження захворюваності, розповсюдження і смертності від туберкульозу.

2. Ліквідація туберкульозу як розповсюдженого захворювання.

Елементи програми в досягненні мети:

1. Виконання всіх видів профілактичних заходів боротьби з ТБ.

2. Раннє і своєчасне виявлення хворих на ТБ

3. Лікування хворих на ТБ (основний шлях розриву епідемічного ланцюга).

Функції лікування:

1. Збереження життя хворого.

2. Відновлення здоров’я і працездатності хворого.

3. Позбавлення хворої людини від фізичного і морального страждання.

4. Попередження розповсюдження МБТ в навколишньому середовищі (протиепідемічна функція).

Задачі при проведенні лікування:

1. Підвищення ефективності лікування.

2. Скорочення терміну лікування.

3. Вилікування з мінімальними залишковими змінами.

4. Мінімальні затрати на лікування (економність лікування).

Сьогодні лікування ТБ можна розділити на етіотропне (антибактеріальне), патогенетичне, хірургічне лікування.


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 1044. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7