Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Англія
Приймаючи участь у світовій війні 1914-1918 р. Англія сподівалася таким чином також свої суто економічні проблеми. Та хоча вона і опинилася серед країн-переможниць, позбавилася німецької конкуренції на світових ринках і навіть отримала нові володіння за рахунок передачи під її керування частини колишніх німецьких та турецьких колоній на Близькому Сході, в Африці і Океанії, все ж таки господарство Англії вийшло з війни послабленим і ще більш відсталим від США.

Загальні витрати англічан перевищили 11 млрд. ф.ст. Використання американської допомоги призвело до боргу у 850 млн. ф.ст. Для того, щоб якнайшвидше позбавитися цієї фінансової залежності, Англія протягом перших повоєнних років спрямовувала 40% витрат державного бюджету погашення цього боргу.

До того ж порушилися традиційні зовнішні зв’язки Англії. Вона не змогла отримати свої економічні позиції на Сході і Латинській Америці, де її витіснив американський та японський капітал. За роки війни зовнішня торгівля зменшилася вдвічі.

З другої половини 1920 р. в Англії почалася економічна криза, в результаті якої в країні відбувається спад господарської активності. Промислове виробництво тільки за один рік впало на 34%, безробітними стали 15% англійських робітників. Криза тривала до 1924 р.

З 1924 р. по 1929 р. англійська економіка знаходилися в стані стабілізації. Але якщо в інших країнах цей період характеризується підйомом господарської активності, відновленням втрачених за роки війни промислових потужностей, то в економіці Англії продовжувався застой. У 1929 р. промислове виробництво так і не змогло досягти довоєнного рівня. Особливо спад спостерігався в таких старих галузях, як вугільна, металургійна, бавовняно-паперова, вовняна. Ці галузі були орієнтовані головним чином на зовнішній ринок. А саме у зовнішньоекономічних зв’язках Англії були серйозні проблеми: втрата ринків збита товарів, собівартість англійської продукції перевищувала аналогічний показник інших країн. У зв’язку із скороченням експортних можливостей виробництво в старих галузях значно знизилося до 1928 р.: виробництво вугілля з 1913 по 1928 р. на 18%, судобудівництво – на 26%, виробництво бавовняно-паперових тканин – більш ніж на 250%, вовняних тканин – на 35%.

Особливістю економічного розвитку Англії в цей період є те, що упадок спостерігався не у всіх галузях промисловості. Нові галузі (електротехнічна, хімічна, авіаційна, виробництво штучних волокон та інше) навпаки, демонстрували значний рост. За цей же період (з 1913 по 1928 р.) виробництво автомобілів в країні зросло у 6 разів, штучних волокон у 2.5 рази, виробітка електроенергії в 3 рази і т.д. Причина такого положення в тому, що ці галузі було оснащено новим сучасним обладнанням, і вони орієнтувалися головним чином на внутрішній ринок. Тому зовнішньоекономічні проблеми Англії не дуже на них вплинули.

Але питома вага нових галузей в структурі і масі виробляємої в країні промислової продукції була невелика, тому, зрозуміло, вони не могли визначити домінуючу тенденцію в динаміці промислового виробництва Англії.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2014-12-06; просмотров: 457. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.012 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7