ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №10
Тема: Система терморегуляції.
Мета: Аналіз конструкцій у будові системи моторів АТЗ.
Використовувані матеріали й устаткування: плакати; макети; література.
Задачі: І Вивчити: 1. Загальна будова системи терморегуляції мотора АТЗ. 2. Загальна будова підсистеми охолодження системи терморегуляції мотора АТЗ. 3. Будова рідинної підсистеми охолодження системи терморегуляції мотора. 4. Будова повітряної підсистеми охолодження системи терморегуляції мотора. II Виконати завдання до роботи. ІІІ Знати: 1. Загальні положення по будові системи терморегуляції. 2. Фактори, що спричиняються конструкцію системи терморегуляції. 3. Складальні елементи системи терморегуляції, відповідно до виконуваних функцій. 4. Іноземні синоніми слів, що визначають найменування складальних елементів у пристрої. 5. Загальні положення по будові підсистеми охолодження. 6. Складальні елементи в будові підсистеми охолодження згідно виконуваних функцій, особливостей конструкції й чинених процесів. 7. Загальні положення по будові рідинної підсистеми охолодження. 8. Загальні положення по будові повітряної підсистеми охолодження. IV Уміти: 1. Зобразити: а) структурну схему системи терморегуляції мотора АТЗ; б) схему теплопередачі відповідно до особливостей контакту між тілами; в) принципову схему рідинної підсистеми охолодження; г) принципову схему повітряної підсистеми охолодження. 2. Визначити: а) особливості конструкції підсистеми охолодження; б) тип системи охолодження, відповідно до особливостей конструкції й будови.
Завдання №1 Виконати умову завдання III (1). Вказівки до виконання. 1) Записати умову завдання III (1). 2) Відповісти на контрольні питання № 1-5 до роботи в наступному порядку: а) записати питання; б) дати письмову відповідь на наведене питання. 3) Відповісти на другий і далі контрольні питання до роботи, у порядку, аналогічно наведеному в пункті 2, вказівок до виконання завдання.
Завдання №2 Виконати умову завдання І (1) методичних вказівок до роботи для мотора АТЗ, зазначеного викладачем як приклад системи терморегуляції, згідно представлених у лабораторії на макетах або плакатах. Вказівки до виконання. 1) Записати умову завдання І(1). 2) Вивчити необхідний матеріал, що втримується в додатку до роботи й літератури /1, 2/. 3) Погодити вихідні дані до завдання з викладачем. 4) Привести в письмовій формі основні параметри й характеристики АТЗ, зазначеного викладачем як приклад, виклавши необхідний матеріал у послідовності, наведеній у вказівках до виконання завдання №2 у роботі №7, або, вказавши номер попередньої роботи й завдання, в якому вже приводилися основні параметри й характеристики цього АТЗ. 5) Виконати умову завдання Ш (2) у наступному порядку: а) записати умову завдання III (2); б) відповісти на контрольні питання № 6 - 11 до роботи, у порядку, аналогічно наведеному в пункті 2 вказівок до виконання завдання 1. 6) Виконати умову завдання III (3) у наступному порядку: а) записати умову завдання III (3); б) виконати умову завдання IV (1a); в) позначити на схемі цифровими позиціями основні елементи; г) указати в письмовій формі основні елементи в будові системи згідно позначених, цифрових позицій; д) виконати умову завдання ІІІ (4) у письмовій формі іноземною мовою, що вивчається у вузі.
Завдання №3 Виконати умову завдання I (2) методичних вказівок до роботи для мотора АТЗ, зазначеного викладачем як приклад підсистеми охолодження, згідно представлених у лабораторії на макетах або плакатах. Вказівки до виконання. 1) Записати умову завдання I (2). 2) Вивчити необхідний матеріал, що втримується в додатку до роботи й літературі/1, 2/. 3) Погодити вихідні дані до завдання з викладачем 4) Привести в письмовій формі основні параметри й характеристики АТЗ, зазначеного викладачем як приклад, виклавши необхідний матеріал у послідовності, наведеній у вказівках до виконання завдання №2 у роботі №7, або, вказавши номер попередньої роботи й завдання, в якому вже приводилися основні параметри й характеристики цього АТЗ. 5) Виконати умову завдання III (5) у наступному порядку: а) записати умову завдання ІІІ (5); б) відповісти на контрольні питання № 12 - 14 до роботи, у порядку аналогічно наведеному в пункті 2 вказівок до виконання завдання 1. 6) Виконати умову завдання IV (2a) у наступному порядку: а) записати умову завдання IV (2a); б) відповісти на контрольні питання № 15 - 17 до роботи, у порядку аналогічно наведеному в пункті 2 вказівок до виконання завдання 1. 7) Виконати умову завдання IV (1б). 8) Позначити на схемі цифровими позиціями основні елементи. 9) Указати в письмовій формі основні елементи схеми системи згідно позначених цифрових позицій. 10) Виконати умову завдання III(4) у письмовій формі іноземною мовою, що вивчається у вузі. 11) Виконати умову завдання ІІІ (6) у наступному порядку: а)записати умову завдання; б) викласти необхідний матеріал у письмовій формі; в) виконати умову завдання ІІІ (4) у письмовій формі іноземною мовою, що вивчається у вузі. 12) Виконати умову завдання IV (2б), у наступному порядку: а) записати умову завдання; б) викласти необхідний матеріал у письмовій формі.
Завдання №4 Виконати умову завдання I (3) методичних вказівок до роботи для мотора АТЗ, зазначеного викладачем як приклад підсистеми охолодження, згідно представлених у лабораторії на макетах або плакатах Вказівки до виконання. 1) Записати умову завдання І (3). 2) Вивчити необхідний матеріал, що втримується в Додатку до роботи й літературі/1, 2/. 3) Погодити вихідні дані до завдання з викладачем. 4) Привести в письмовій формі основні параметри й характеристики АТЗ, зазначеного викладачем як приклад, виклавши необхідний матеріал у послідовності, наведеній у вказівках до виконання завдання №2 у роботі №7, або, вказавши номер попередньої роботи й завдання, в якому вже приводилися основні параметри й характеристики цього АТЗ. 5) Виконати умову завдання - III (7) у наступному порядку: а) записати умову завдання III (7); б) відповісти на контрольні питання № 18 - 20 до роботи, у порядку аналогічному, наведеному в пункті 2 вказівок до виконання завдання 1. 6) Виконати умову завдання IV (1б). 7) Позначити на схемі цифровими позиціями основні елементи. 8) Вказати в письмовій формі основні елементи схеми системи згідно позначених цифрових позицій. 9) Виконати умову завдання III (4) у письмовій формі іноземною мовою, що вивчається у вузі. 10) Вказати на схемі: - лініями червоного кольору напрямок руху рідини, що відповідає «великому колу циркуляції»; - лініями синього кольору напрямок руху рідини, що відповідає «малому колу циркуляції».
Завдання №5 Виконати умову завдання I (4) методичних вказівок до роботи для мотора АТЗ, зазначеного викладачем як приклад підсистеми охолодження, згідно представлених у лабораторії на макетах або плакатах Вказівки до виконання. 1) Записати умову завдання І (4). 2) Вивчити необхідний матеріал, що втримується в додатку до роботи й літературі /1, 2/. 3) Погодити вихідні дані до завдання з викладачем. 4) Привести в письмовій формі основні параметри й характеристики АТЗ, зазначеного викладачем як приклад, виклавши необхідний матеріал у послідовності, наведеної у вказівках до виконання завдання №2 у роботі №7, або, вказавши номер попередньої роботи й завдання, в якому вже приводилися основні параметри й характеристики цього АТЗ. 5) Виконати умову завдання - III (8) у наступному порядку: а) записати умову завдання III (8); б) відповісти на контрольні питання № 21 - 23 до роботи, у порядку аналогічному, наведеному в пункті 2 вказівок до виконання завдання 1. 6) Виконати умову завдання IV (1г). 7) Позначити на схемі цифровими позиціями основні елементи. 8) Вказати в письмовій формі основні елементи схеми системи згідно позначених цифрових позицій. 9) Виконати умову завдання ІІІ (4) у письмовій формі іноземною мовою, що вивчається у вузі.
Контрольні питання. 1. Визначення поняття «Система терморегуляції». 2. Призначення системи терморегуляції. 3. Функції системи. 4. Принцип дії системи. 5. Фактори, що спричиняють конструкцію системи терморегуляції. 6. Особливості тіл, що спричиняють процес теплообміну в моторах АТЗ. 7. Особливості контакту між тілами теплообміну. 8. Типи процесу теплообміну між тілами. 9. Способи створення штучного теплообміну. 10. Фізичний стан проміжного середовища в системі. 11. Типи речовин, що спричиняють проміжне середовище. 12. Визначення поняття «підсистема охолодження». 13. Призначення підсистеми охолодження. 14. Функції підсистеми охолодження. 15. Характер впливу результатів процесів теплообміну в підсистемі охолодження на навколишнє середовище. 16. Тип конструкції підсистеми охолодження, відповідно до особливостей зумовлюваної нею схеми теплопередачі. 17. Характеру процесу теплообміну в підсистеми охолодження, відповідно до швидкості його протікання. 18. Завдання, розв'язувані конструкцією рідинної підсистеми охолодження. 19. Типи конструкцій, утворюючих можливість теплообміну в рідинній підсистемі охолодження. 20. Типи конструкцій, що забезпечують можливість теплообміну в рідинної підсистеми охолодження. 21. Завдання, розв'язувані конструкцією повітряної підсистеми охолодження. 22. Типи конструкцій, утворюючих можливість теплообміну в повітряній підсистемі охолодження. 23. Типи конструкцій, що забезпечують можливість теплообміну в повітряній підсистемі охолодження.
|