Завдання 108-147 є тестами відкритого типу, використовуються для виявлення знань термінів, понять, категорій; у цих тестах слід вписати пропущене слово або словосполучення
108. Вставте пропущене слово: ……………………… віра в існування душ та духів. 109. Вставте пропущене слово: ………………………давня форма вірувань у зв’язок певного роду або племені з пращуром - представником рослинного чи тваринного світу. 110. Вставте пропущене слово: ………………………поклоніння неодухотвореним предметам, що нібито мають надприродні властивості.
111. Вставте пропущене слово: ………… …………релігійно-магічні заборони на здійснення певних дій, промовляння слів тощо, порушення яких невідворотно передбачало покарання з боку надприродних сил. 112. Вставте пропущене слово: ………… …….віра в існування в матеріальних об’єктів і процесів надприродних двійників, віра в душу і духів людського тіла, тварин, знарядь праці, війни, хвороби тощо.
113. Вставте пропущене слово: …………………… віра в існування надприродних засобів впливу на навколишній світ, система прийомів, заснованих на вірі в можливість примусити надприродні сили здійснити бажане. 114. Вставте пропущене слово: ………… ………………….віра в існування надприродних властивостей у матеріальних предметів, поклоніння предметам найближчого оточення людини, як правило, неживим.
115. Вставте пропущене слово: ……………………… віра в надприродну спорідненість людських колективів із певними видами тварин, рослин чи явищ. 116. Вставте пропущене слово: ………………………іранський релігійний реформатор, засновник зороастризму, автор найдревнішої частини Авести - Гат. 117. Вставте пропущене слово: ………………………зведення священнихтекстів зороастризму, де йде мова про постійну боротьбу добра та зла, про загробне життя, про кінець світу та воскресіння з мертвих.
118. Вставте пропущене слово: ………………………створені наприкінці II — початку І тис. до н. е. священні давньоіндійські збірки, що включають гімни богам, ритуально-обрядовіінструкції, описання ритуалів, заклинання.
119. Вставте пропущене слово: ………………………в індійських релігіях принцип універсальної причинності, непорушно діючий закон “відплати” за сукупність вчинків, намірів, що визначає майбутнє кожної живої істоти в наступних переродженнях.
120. Вставте пропущене слово: ………………………в брахманізмі і індуїзмі індивідуальне, суб’єктивне начало («Я») Всесвіту, що тотожне Брахману. 121. Вставте пропущене слово: ………………………в індуїзмі, буддизмі, джайнізміпринцип неспричинення шкоди живим істотам.
122. Вставте пропущене слово: ………………………в індуїзміоб’єктивне духовне начало Всесвіту.
123. Вставте пропущене слово: ………………………в індуїзмі чотири прошарки суспільства, кожен з котрих має свій символічний колір: білий - брахмани (священнослужителі), червоний - кшатрії (воїни), жовтий - вайш’ї (господарі), чорний - шудри (служники).
124. Вставте пропущене слово: ………………………у буддизмі вузький шлях до спасіння, або мала колісниця.
125. Вставте пропущене слово: ………………………кінцева мета буддійської практики, вихід із сансари, стан повного позбавлення бажань і жаги до життя.
126. Вставте пропущене слово: ………………………абсолют, шлях речей, закон; центральне поняття даосизму.
127. Вставте пропущені слова: В релігійній системі Давньої Греції найбільш поширеними були два протилежних культи: …………, який символізував розум, закон і суспільну гармонію, та ………… – стихійне, руйнівне начало. 128. Вставте пропущене слово: ………………………Одкровення Іоанна Богослова, остання книга Біблії, що пророкує кінець цього світу і друге пришестя Христа.
129. Вставте пропущене слово: ………………………в католицизмі грамота про відпущення гріхів, видана Папою Римським.
130. Вставте пропущене слово: ………………………в католицизмі обов’язкова обітниця безшлюбності для духовенства; заснована на впевненості, що безроздільно присвятити себе Богу може лише людина, яка не обтяжена сім’єю.
131. Вставте пропущене слово: ………………………священна книга в ісламі, яку Аллах передав Мухаммеду через одкровення.
132. Вставте пропущене слово: ………………………найбільш священне місто в ісламі, де народився і жив Мухаммед, знаходиться Кааба, місце паломництва мусульман. 133. Вставте пропущене слово: ………………………засновник ісламу, посланець та пророк Аллаха, через якого був переданий людям текст Корану.
134. Вставте пропущене слово: ………………………комплекс юридичних норм, принципів та правил поведінки, релігійного життя та вчинків мусульманина, дотримання яких є угодним Аллаху. Шаріат вважається божим законом, доведеним до людей через Коран та хадиси. 135. Вставте пропущене слово: …………………………..звільнення від релігійного впливу всіх сфер суспільного життя і особистості.
136. Вставте пропущене слово: …………………………..в ісламі боротьба за віру, що передбачає як боротьбу з власною недосконалістю, так і з невірними – супротивниками ісламу.
137. Вставте пропущене слово: …………………. самоуправління, адміністративна незалежність православних церков. 138. Вставте пропущене слово: ………………….. система витлумачення, обґрунтування і захисту релігійного віровчення та обрядності, а також сукупність церковних дисциплін.
139. Вставте пропущене слово: ……………………..визнання права на сповідування окремих релігій; шанобливе ставлення до представників інших віросповідань. 140. Вставте пропущене слово: ………………………….. рух за об’єднання християнських конфесій, його координує Всесвітня рада церков. 141. Вставте пропущене слово: ……………………………… релігійні вчення, що відступають від офіційної церковної доктрини в питаннях догматики і культу. 142. Вставте пропущене слово: ……………………зібрання кардиналів для виборів нового голови католицької церкви. 143. Вставте пропущене слово: ……………………..релігійне вчення про створення світу Богом в іудаїзмі, християнстві та ісламі. 144. Вставте пропущене слово: ………………………..процес звільнення різних сфер суспільства, свідомості людини, соціальних відносин та інститутів від впливу церкви, релігії. 145. Вставте пропущене слово: ………………………релігійно-філософське вчення про можливості безпосереднього осягнення Бога з допомогою містичної інтуїції. 146. Вставте пропущене слово: …………………………. верховний Бог в іудаїзмі. 147. Вставте пропущене слово: …………………………. молитовний будинок та громада віруючих; виникла близько IV століття до н.е. і була не тільки приміщенням для богослужінь, а й школою, центром суспільно-політичного і духовного життя єврейської громади.
|