ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ. 1 Яке твердження є правильним?
1 Яке твердження є правильним? 1) підприємство працює на бюджетному фінансуванні; 2) підприємство - це основна організаційна ланка народного господарства України; 3) підприємство не володіє правами юридичної особи; 4) підприємство – самостійний, господарський статутний суб’єкт, який володіє правами юридичної особи; 5) підприємство здійснює виробничу, науково-дослідну та комерційну діяльність з метою одержання прибутку. а) 1, 2, 3; б) 2, 3, 5; в) 1, 3, 4; г) 3, 4, 5; д) 2, 4, 5.
2 Партнерство має такі переваги: 1) не сприяння банків в наданні значних кредитів; 2) гнучкість, можливість оперативного прийняття рішення; 3) широкі можливості для розширення виробництва; 4) збільшення можливості одержання кредиту; 5) залучення професійних менеджерів. а) 1, 2, 3; б) 2, 3, 5; в) 1, 3, 4; г) 3, 4, 5; д) 2, 4, 5.
3 Господарські товариства – це: а) господарюючий суб’єкт ринкових відносин, в якому все майно або його частка належить колективу в цілому і кожному в залежності від його трудового внеску; б) структури, створені на засадах угоди юридичних осіб і громадян шляхом об’єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою отримання прибутку; в) організаційно-правова форма здійснення виробничої діяльності не менше як трьома громадянами, які об’єднали свої трудові, майнові та фінансові ресурси, паї з метою одержання прибутку; г) підприємство, засноване на орендних відносинах, що передбачає передачу в оренду і повне господарське володіння колективу засобів виробництва та іншого майна, яке залишається власністю орендодавця.
4 За формою власності підприємства класифікуються: а) індивідуальні, державні, комунальні, акціонерні; б) приватні, господарські товариства, малі підприємства; в) акціонерне товариство, кооператив, приватне підприємство, державне; г) приватні, державні, колективні, змішаної форми власності; д) приватні, колективні, іноземні, спільні, орендні.
5 Головними перевагами партнерського підприємства не можуть бути: 1) особиста відповідальність за зобов’язаннями підприємства; 2) спеціалізація партнерів за напрямками підприємницької діяльності; 3) розподіл відповідальності між партнерами; 4) постійна зміна партнерів. а) 1, 2; б) 2, 3; в) 1, 4; г) 3, 4; д) 2, 4.
6 Успіх у майбутній підприємницькій діяльності гарантує: а) відповідність ресурсів підприємства новим ринкам; б) високий рівень початкових капіталовкладень; в) значний термін окупності вкладених коштів; г) використання унікальних ресурсів і вдалий розрахунок комерційних ідей.
7 Вищим органом акціонерного товариства є: а) правління товариства; б) спостережна рада; в) ревізійна комісія; г) загальні збори акціонерів.
8 Загальні збори акціонерів закритого акціонерного товариства вважаються правомочними, якщо у них беруть участь акціонери, які мають у сумі більш як: а) 50% голосів; б) 51% голосів; в) 60% голосів; г) 25% голосів; д) 75% голосів.
9 Господарські товариства це: 1) акціонерне, з обмеженою відповідальністю; 2)кооператив; 3)командитне; з повною відповідальністю, з додатковою відповідальністю; 4)холдинг; 5)асоціація. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 1, 3; г) 1, 4; д) 2, 5.
10 Акціонерне товариство може бути: 1) з чисельністю до 50 чоловік; 2) з додатковою відповідальністю; 3) з повною відповідальністю; 4) відкритого типу; 5) закритого типу. а) 1, 2; б) 2, 3; в) 4, 5; г) 1, 4; д) 3, 4.
11 Переваги одноосібного володіння: 1) власникові фірми повністю належить прибуток фірми; 2) володар фірми має низькі витрати на організацію виробництва; 3) невеликі розміри фірми дозволяють власникові підтримувати: контакти зі своїми робітниками і покупцями продукції; 4) гнучкість, можливість оперативного прийняття рішення, так як немає необхідності витрачати час на консультації з партнерами для вирішення питань; 5) обмежені можливості для розширення виробництва. а) 1, 2, 3; б) 2, 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 5; д) 1, 2, 3, 4.
12 Визнання підприємства юридичною особою означає: 1) право встановлювати цілі; 2) самостійно і від свого імені брати участь в господарському обороті; 3) бути позивачем і відповідачем в суді; 4) розробляти стратегію розвитку підприємства; 5) здійснювати аналіз діяльності підприємства. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 3; г) 1, 4; д) 4, 5.
13 Мале підприємство – це: а) підприємство з обмеженою кількістю працівників; б) підприємство з обмеженою кількістю працівників та обсягом виручки від продажу; в) підприємство з обмеженою собівартістю продукції; г) підприємство з обмеженою кількістю працівників та прибутком; д) підприємство з обмеженою кількістю працівників та їх заробітною платою.
14 Найбільш розвинутою формою господарських товариств є: а) товариство з обмеженою відповідальністю; б) товариство з додатковою відповідальністю; в) акціонерне товариство; г) товариство з повною відповідальністю; д) командитне товариство.
15 Основними напрямами діяльності підприємства є: 1) виробнича; 2) ефективна; 3) науково-дослідна; 4) підготовча; 5) комерційна. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 5; д) 2, 3, 5.
16 Індивідуальне підприємство –це підприємство: а) засноване на власності і праці громадян України –членів сім’ї; б) яке ґрунтується виключно на особистій праці власника без залучення як членів сім’ї, так і робітників за наймом; в) юридична особа, заснована на власності громадянина з правом використання найманої праці; г) юридична особа, засновником якої є держава; д) створюється на підставі угоди між державним органом і організацією орендарів.
17 Сімейне підприємство – це підприємство: а) засноване на власності і праці громадян України –членів сім’ї; б) яке ґрунтується виключно на особистій праці власника без залучення як членів сім’ї, так і робітників за наймом; в) юридична особа, заснована на власності громадянина з правом використання найманої праці; г) юридична особа, засновником якої є держава; д) створюється на підставі угоди між державним органом і організацією орендарів.
18 Орендне підприємство – це підприємство: а) засноване на власності і праці громадян України –членів сім’ї; б) яке ґрунтується виключно на особистій праці власника без залучення як членів сім’ї, так і робітників за наймом; в) юридична особа, заснована на власності громадянина з правом використання найманої праці; г) юридична особа, засновником якої є держава; д) створюється на підставі угоди між державним органом і організацією орендарів.
19 Приватне підприємство – це підприємство: а) засноване на власності і праці громадян України –членів сім’ї; б) яке ґрунтується виключно на особистій праці власника без залучення як членів сім’ї, так і робітників за наймом; в) юридична особа, заснована на власності громадянина з правом використання найманої праці; г) юридична особа, засновником якої є держава; д) створюється на підставі угоди між державним органом і організацією орендарів.
20 Державне підприємство – це підприємство: а) засноване на власності і праці громадян України –членів сім’ї; б) яке ґрунтується виключно на особистій праці власника без залучення як членів сім’ї, так і робітників за наймом; в) юридична особа, заснована на власності громадянина з правом використання найманої праці; г) юридична особа, засновником якої є держава; д) створюється на підставі угоди між державним органом і організацією орендарів.
21 Акціонерне товариство – це товариство, яке має статутний фонд: а) поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства; б) поділений на частки, розмір яких визначається засновницькими документами; учасники несуть відповідальність тільки в межах своїх вкладів; в) його учасники несуть відповідальність в межах вкладів, а при нестачі цих сум додатково належним майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника; г) його учасники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном; д) і передбачає, що поряд з одним або більше учасниками, які відповідають усім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується грошовим вкладом у майно.
22 Командитне товариство – це товариство, яке має статутний фонд: а) поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства; б) поділений на частки, розмір яких визначається засновницькими документами; учасники несуть відповідальність тільки в межах своїх вкладів; в) його учасники несуть відповідальність в межах вкладів, а при нестачі цих сум додатково належним майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника; г) його учасники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном; д) і передбачає, що поряд з одним або більше учасниками, які відповідають усім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується грошовим вкладом у майно.
23 Товариство з обмеженою відповідальністю – це товариство, яке має статутний фонд: а) поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства; б) поділений на частки, розмір яких визначається засновницькими документами; учасники несуть відповідальність тільки в межах своїх вкладів; в) його учасники несуть відповідальність в межах вкладів, а при нестачі цих сум додатково належним майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника; г) його учасники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном; д) і передбачає, що поряд з одним або більше учасниками, які відповідають усім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується грошовим вкладом у майно.
24 Повне товариство – це товариство, яке має статутний фонд: а) поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства; б) поділений на частки, розмір яких визначається засновницькими документами; учасники несуть відповідальність тільки в межах своїх вкладів; в) його учасники несуть відповідальність в межах вкладів, а при нестачі цих сум додатково належним майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника; г) його учасники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном; д) і передбачає, що поряд з одним або більше учасниками, які відповідають усім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується грошовим вкладом у майно.
25 Товариство з додатковою відповідальністю – це товариство, яке має статутний фонд: а) поділений на визначену кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов’язаннями тільки майном товариства; б) поділений на частки, розмір яких визначається засновницькими документами; учасники несуть відповідальність тільки в межах своїх вкладів; в) його учасники несуть відповідальність в межах вкладів, а при нестачі цих сум додатково належним майном в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до внеску кожного учасника; г) його учасники несуть солідарну відповідальність за зобов’язаннями товариства усім своїм майном; д) і передбачає, що поряд з одним або більше учасниками, які відповідають усім своїм майном, є один чи більше учасників, відповідальність яких обмежується грошовим вкладом у майно.
26 Організаційно-правова форма здійснення виробничої діяльності не менше як трьома громадянами, які об’єднали свої трудові, майнові та фінансові ресурси, паї з метою одержання прибутку і працюють на підприємстві - це: а) акціонерне товариство; б) виробничий кооператив; в) державне комунальне підприємство; г) орендне підприємство; д) товариство з обмеженою відповідальністю.
27 Підприємство, засноване на власності адміністративно-територіальних одиниць – це: а) акціонерне товариство; б) орендне підприємство; в) державне комунальне підприємство; г) виробничий кооператив; д) товариство з обмеженою відповідальністю.
28 Товариство, акції якого розповсюджуються шляхом відкритої підписки та купівлі-продажу на біржах – це: а) товариство з обмеженою відповідальністю; б) закрите акціонерне товариство; в) командитне товариство г) товариство з повною відповідальністю; д) відкрите акціонерне товариство;.
29 Товариство, акції якого розповсюджуються між засновниками і не можуть розповсюджуватися шляхом підписки, конвертуватися і продаватися на біржі – це: а) закрите акціонерне товариство; б) товариство з обмеженою відповідальністю; в) командитне товариство г) товариство з повною відповідальністю; д) відкрите акціонерне товариство;.
30 Цінний папір, який дає право брати участь в управлінні товариством, в розподілі прибутку і в розпродажу залишків майна при ліквідації товариства – це: а) вексель; б) облігація; в) страхове свідоцтво; г) прибуток; д) акція.
|