ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ. 1 Витрати операційної діяльності включають:
1 Витрати операційної діяльності включають: 1) собівартість реалізованої продукції; 2) адміністративні витрати; 3) витрати звичайної діяльності; 4) витрати на збут; 5) інвестиції. а) 2, 3, 5; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 2, 4; д) 1, 3, 5.
2 До кошторису витрат на утримання та експлуатацію обладнання відносяться: 1) заробітна плата керівників, фахівців, службовців; 2) амортизаційні відрахування машин та обладнання; 3) витрати на обслуговування обладнання, транспортних засобів; 4) заробітна плата робітників, які обслуговують обладнання; 5) витрати на відрядження. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 5; д) 2, 3, 4.
3 У залежності від часу формування витрат розрізняють: а) технологічну, цехову собівартість; б) індивідуальну та середньогалузеву собівартість; в) планову і фактичну собівартість; г) цехову та виробничу собівартість; д) технологічну, цехову, виробничу собівартість.
4 Адміністративні витрати – це: 1) витрати на утримання апарату управління; 2) утримання основних засобів загальногосподарського призначення; 1) витрати на професійні послуги, зв’язок, службові відрядження; 2) витрати на обслуговування обладнання; 3) амортизаційні відрахування машин та обладнання. а) 3, 4, 5; б) 1, 2, 3; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 3, 5.
5 Нормативний метод обліку витрат – це: а) коли витрати збираються разом, а потім розподіляються між виробами пропорційно плану; б) метод, який застосовується в галузях, де переважають фізико-хімічні технологічні процеси; в) метод, об’єктом обліку якого є замовлення; г) метод, який враховує витрати у межах норм та відхилення від норм; д) метод, який враховує прямі витрати підприємства.
6 Витрати звичайної діяльності включають: 1) операційні витрати; 2) фінансові витрати; 3) втрати від участі в капіталі; 4) інвестиції; 5) ціни на продукцію. а) 3, 4, 5; б) 1, 2, 3; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 3, 5.
7 У залежності від мети розрахунку використовують групування витрат: а) на прості та комплексні; б) за економічними елементами та калькуляційними статтями; в) на умовно-постійні та умовно-змінні; г) на прямі та непрямі; д) на основні та накладні.
8 Факторами зниження собівартості є: а) підвищення продуктивності праці; б) скорочення норм витрачання матеріалів; в) народногосподарські, галузеві, внутрішньовиробничі; г) вдосконалення технології та організації виробництва; д) покращання використання обладнання/
9 Втратами від участі в капіталі є: а) фінансові витрати; б) витрати на погашення відсотків за користування кредитами; в) інвестиції; г) збитки від інвестицій в дочірні або спільні підприємства; д) операційні витрати.
10 Кошторис витрат на виробництво продукції складається: 1) у розрізі комплексних статей витрат; 2) за економічними елементами; 3) за статтями витрат; 4) на певний період; 5) на одиницю продукції. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 2, 4; г) 2, 5; д) 1, 5.
11 До витрат на збут включаються: 1) оплата праці продавців, торгових агентів; 2) амортизація будівель, споруд, машин та обладнання; 3) витрати на гарантійний ремонт та обслуговування; 4) витрати на рекламу, пакувальні матеріали, транспортування; 5) витрати на розрахунково-касове обслуговування. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 4; д) 2, 3, 4.
12 Собівартість продукції – це: а) витрати на оплату відсотків за фінансовими кредитами; б) вартість продукції; в) загальновиробничі витрати; г) виражені в грошовій формі витрати підприємства на її виробництво і реалізацію матеріальна допомога; д) виражені в грошовій формі витрати підприємства на її виробництво і реалізацію.
13 За методом віднесення на собівартість продукції витрати діляться: а) за економічними елементами та калькуляційними статтями; б) на прості та комплексні; в) на умовно-постійні та умовно-змінні; г) на прямі та непрямі; д) на прямі та непрямі на основні та накладні.
14 До кошторису загальновиробничих витрат відносяться: 1) амортизаційні відрахування машин та обладнання; 2) витрати на обслуговування обладнання, транспортних засобів; 3) заробітна плата керівників, фахівців, службовців цехів з відрахуваннями на соціальні заходи; 4) заробітна плата допоміжних робітників цеху з відрахуваннями на соціальні заходи; 5) амортизація будівель, споруд, інвентарю цеху. а) 1, 2, 3; б) 2, 4, 5; в) 3, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 3, 5.
15 У промисловості розрізняють собівартість: а) технологічну, цехову собівартість; б) планову і фактичну собівартість; в) цехову та виробничу собівартість; г) індивідуальну та середньогалузеву собівартість; д) технологічну, цехову, виробничу собівартість.
16 Витрати на соціальні заходи включають відрахування: 1) на державне соціальне страхування; 2) до державного пенсійного фонду; 3) до фонду сприяння зайнятості; 4) до резервного фонду; 5) до фонду заробітної плати. а) 1, 3, 5; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 2, 3.
17 За мірою однорідності витрати діляться: а) за економічними елементами та калькуляційними статтями; б) на умовно-постійні та умовно-змінні; в) на прості та комплексні; г) на прямі та непрямі; д) на основні та накладні.
18 До складу елемента “Витрати на оплату праці” включаються: 1) відрахування до пенсійного фонду; 2) відрахування на соціальне страхування; 3) заробітна плата за окладами, тарифами, надбавки, доплати згідно законодавства; 4) премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати; 5) оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу. а) 1, 2, 3; б) 2, 4, 5; в) 3, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 3, 5.
19 Основними шляхами зниження витрат у матеріаломістких галузях є: 1) збільшення норми витрат; 2) скорочення та ліквідація браку; 3) випуск якісної продукції; 4) підвищення фондовіддачі; 5) підвищення продуктивності праці; 6) зменшення відходів; 7) підвищення фондоозброєності. а) 1, 2; б) 3, 7; в) 2, 6; г) 2, 5; д) 1, 4.
20 Виробнича собівартість – це: а) витрати на виробництво продукції у вартісному виразі; б) витрати на виконання технологічної операції; в) витрати цеху на виробництво продукції; г) адміністративні витрати; д) витрати на збут продукції.
21 До фінансових витрат відносяться: а) витрати на виробництво продукції; б) витрати, пов’язані із залученням позикового капіталу; в) витрати на заробітну плату; г) витрати на рекламу; д) адміністративні витрати.
22 За етапами формування витрат розрізняють: а) технологічну, цехову собівартість; б) планову і фактичну собівартість; в) індивідуальну та середньогалузеву собівартість; г) технологічну, цехову, виробничу собівартість; д) цехову та виробничу собівартість.
23. Собівартість реалізованої продукції включає: 1) витрати на придбання обладнання; 2) витрати на послуги аудиторських служб; 3) виробничу собівартість продукції, реалізованої протягом звітного періоду; 4) нерозподілені постійні загальновиробничі витрати; 5) наднормативні виробничі витрати. а) 1, 2, 3; б) 2, 4, 5; в) 3, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 3, 5.
24 Втратами від участі в капіталі є: а) відрахування на пенсійне забезпечення; б) погашення одержаних позик; в) витрати на управління виробництвом; г) збитки від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства; д) винагороди за професійні послуги.
25 Методами обліку витрат є: 1) нормативний; 2) аналітичний; 3) за замовленнями, попередільний; 4) котловий; 5) прямого розрахунку; 6) індексний. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 3, 6; д) 1, 3, 4.
26 Які витрати належать до умовно-постійних? 1) електроенергія на освітлення; 2) електроенергія на технологічні потреби; 3) сировина й основні матеріали; 4) заробітна плата робітників-відрядників; 5) адміністративно-управлінські витрати; 6) заробітна плата робітників-почасовиків. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 1, 5, 6; д) 2, 3, 4.
27 Машинобудування відноситься до: 1) енергоємних галузей; 2) паливомістких галузей; 3) фондоємких галузей; 4) матеріаломістких галузей; 5) трудомістких галузей. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 4, 5; г) 2, 4; д) 2, 5.
28 Резервами зниження собівартості продукції є: 1) підвищення продуктивності праці; 2) народногосподарські, галузеві, внутрішньовиробничі; 3) скорочення норм витрачання матеріалів; 4) вдосконалення технології та організації виробництва; 5) покращання використання обладнання; 6) скорочення витрат на управління та обслуговування. а) 1, 2, 3, 4, 5; б) 3, 4, 5, 6; в) 1, 2, 4, 5, 6; г) 1, 3, 4, 5, 6; д) 2, 3, 4, 5, 6.
29 Залежно від участі у виробничому процесі витрати діляться: а) за економічними елементами та калькуляційними статтями; б) на прості та комплексні; в) на умовно-постійні та умовно-змінні; г) на прямі та непрямі; д) на основні та накладні.
30 Назвіть абсолютні показники плану собівартості продукції: 1) собівартість товарної продукції; 2) собівартість валової продукції; 3) собівартість одиниці продукції; 4) витрати на одну гривню товарної продукції; 5) зниження витрат на одну гривню товарної продукції; 6) зниження собівартості порівняної продукції. а) 3, 4, 5; б) 1, 2, 3; в) 2, 4, 5; г) 2, 3, 4; д) 1, 5, 6.
31 Які з нижченазваних елементів не входять до виробничої собівартості: 1) сировина і основні матеріали; 2) заробітна плата основних виробничих робітників; 3) амортизаційні відрахування; 4) витрати на підготовку кадрів; 5) витрати на збут. а) 1, 2; б) 3, 4; в) 4, 5; г) 2, 4; д) 2, 5.
32 У залежності від впливу на обсяги виробництва витрати діляться: а) за економічними елементами та калькуляційними статтями; б) на прості та комплексні; в) на прямі та непрямі; г) на умовно-постійні та умовно-змінні; д) на основні та накладні.
33 Об’єктом калькулювання є: а) суб’єкт господарювання; б) структурні підрозділи суб’єкта господарювання; в) робоче місце; г) виріб.
34 Котловий метод обліку витрат -це: а) метод, який застосовується в галузях, де переважають фізико-хімічні технологічні процеси; б) коли витрати збираються разом, а потім розподіляються між виробами пропорційно плану; в) метод, об’єктом обліку якого є замовлення; г) метод, який враховує прямі витрати підприємства; д) метод, який враховує витрати у межах норм та відхилення від норм.
35 Метод обліку витрат за замовленнями – це: а) коли витрати збираються разом, а потім розподіляються між виробами пропорційно плану; б) метод, який застосовується в галузях, де переважають фізико-хімічні технологічні процеси; в) метод, який враховує прямі витрати підприємства; г) метод, об’єктом обліку якого є замовлення; д) метод, який враховує витрати у межах норм та відхилення від норм.
36 До елемента “Амортизація” включається: 1) вартість основних засобів; 2) вартість нематеріальних активів; 3) амортизація основних засобів; 4) амортизація необоротних матеріальних активів та нематеріальних активів; 5) вартість будівель, споруд, інвентарю. а) 1, 2; б) 2, 4; в) 2, 5; г) 3, 4; д) 4, 5. 37 Структура витрат на виробництво продукції – це: а) склад витрат за їхніми статтями; б) склад витрат і частка кожного елемента у їх загальному обсязі; в) співвідношення витрат у їх обсязі; г) склад витрат за їх елементами.
38 До виробничої собівартості включаються наступі витрати: 1) адміністративні витрати; 2) витрати на збут; 3) витрати на рекламу; 4) внески до Пенсійного фонду; 5) заробітна плата робітників; 6) комплектувальні вироби. а) 1, 2, 3; б) 3, 4, 5; в) 2, 4, 5; г) 4, 5, 6; д) 2, 3, 4. 39 Собівартість продукції знизилась. Як це вплине на прибуток підприємства? а) зменшиться; б) збільшиться; в) не зміниться.
40 Обсяги виробництва зросли. Як зміниться собівартість одиниці продукції? а) зменшиться; б) збільшиться; в) не зміниться.
41 Обсяг виробництва зростає. Як зміняться умовно-змінні витрати в розрахунку на одиницю продукції? а) зменшаться; б) збільшаться; в) не зміняться.
42 Собівартість збільшилась. Як це вплине на прибуток підприємства? а) зменшиться; б) збільшиться; в) не зміниться.
43 Обсяг виробництва зростає. Як зміняться умовно-постійні витрати в розрахунку на одиницю продукції6 а) зменшаться; б) збільшаться; в) не зміняться.
44 Собівартість продукції не змінилася, обсяг виробництва зростає. Як зміниться прибуток підприємства? а) зменшиться; б) збільшиться; в) не зміниться.
45 Яка з відповідей правильна: а) собівартість продукції вища від її вартості; б) вартість продукції вища від її собівартості; в) собівартість продукції дорівнює її вартості; г) собівартість може бути вища, нижча чи дорівнювати вартості продукції.
|