Дослідженню АЧХ повинно передувати точне настроювання СП з обраної вибірної системи (ВС) (у режимі малого сигналу). При дослідженнях амплітудної характеристики необхідно виявити і зняти три основних ділянки характеристики: ділянку лінійного підсилення, ділянку зламу і ділянку обмеження сигналу. Якщо на ділянці зламу виникають і далі зростають нелінійні спотворення вихідного сигналу, тоді джерелом нелінійності є аперіодичний буферний каскад. Знаючи АХ, можна забезпечити лінійний режим СП для дослідження його АЧХ.
При дослідженні СП із п'єзоелектричним фільтром для випадку узгодженого і неузгодженого навантаження, слід звернути увагу на форму АЧХ, наявність зламів характеристики у вершині і на схилах. Особливі складнощі викликає різке послаблення підсилення при розстроюванні. Якщо забезпечити відсутність перевантаження СП у випадку точного настроювання, тоді рівень сигналу, що підлягає вимірюванню, при розстроюванні може зменшитися на 50 і більш децибел , причому він повинен у 3–5 разів перевищувати рівень шумів (фону). При дослідженні АЧХ СП із двоконтурним смуговим фільтром при факторах зв'язку і ручку потенціометра «Зв'язок» встановлювати в протилежних крайніх положеннях. Значення підібрати експериментально за формою резонансної характеристики.
Несиметрія резонансних характеристик більшості ВС при вимірюваннях вибірності і смуги пропускання вимагає спеціальних навичок. Названий фактор, як і сплощення АЧХ, або наявність декількох екстремумів біля «резонансу» унеможливлюють одержання рівних ординат при однакових розстроюваннях з обох сторін від резонансної частоти.
Тому, наприклад, для вимірювання вибірності по сусідньому каналу може бути рекомендована така методика. Якщо на схилах АЧХ зафіксувати дві точки, що мають рівні ординати, і рознесені на подвійне задане розстроювання по сусідньому каналу, тоді відношення коефіцієнтів передачі (загасань), розрахованих на вершині АЧХ і на рівні названих точок, складе шукану вибірковість. Аналогічно визначається і нерівномірність АЧХ у заданій смузі частот, при