Порядок виконання роботи. 1. Ознайомитись з лабораторною установкою і приладами, якими вона обладнана
1. Ознайомитись з лабораторною установкою і приладами, якими вона обладнана. Привести установку в робочий стан (рис. 8.6.9). Виділені пунктиром частини лабораторної схеми вмонтовані в корпусі джерела живлення ВИП-010.
Рис. 8.6.7 Рис. 8.6.8 Рис. 8.6.9 2. Зняти вхідну характеристику транзистора I=f(Ud) при UK=const. Подавати напругу на колектор (між колектором і емітером) можна лише після наявності напруги на базі (між базою і емітером). Для одержання вхідних характеристик транзистора необхідно установити постійну напругу на колекторі UK; за допомогою потенціометра R1 змінювати напругу на базі Ud і записати відповідні значення сили струму бази. Вимірювання виконати для двох різних значень напруги на колекторі. Всі виміряні величини занести до таблиці.
3. Зняти сім'ю вихідних характеристик транзистора ІK=f(UK) при Id=const. Подавати напругу на колектор можна лише при наявності напруги на базі. Установити постійний струм Id. Потенціометром R2 змінювати напругу на колекторі UK і записати відповідні значення струму в колі колектора ІK. Вимірювання провести для двох значень струму бази. Всі виміряні величини занести до таблиці.
4. За даними таблиць на міліметровому папері побудувати вхідні і вихідні характеристики транзистора. Зробити необхідні висновки. Контрольні запитання 1. Власна і домішкова провідності відносно зонної теорії. 2. Контакт електронного і діркового напівпровідників. Як працює 3. Як працює транзистор n - р - n типу в активному режимі? 4. Принцип роботи транзистора при різних схемах включення.
|