Приготування основного розчину очищених ферментних препаратів
0, 1000-1, 000 г дослідного препарату (в залежності від передбачуваної активності) розчиняють в невеликій кількості води, при необхідності старанно розтираючи скляною паличкою, кількісно переносять в мірну колбу місткістю 100 см3, доводять дистильованою водою до мітки і перемішують. Препарати з нерозчинними наповнювачами фільтрують. Розчин зберігають протягом доби при температурі від 2 до 6°С.
Приготування робочого розчину очищених Ферментних препаратів Робочий розчин готують у відповідності до таблиці 1 із основного розчину (для наважки 0, 1000 г), розбавляючи його дистильованою водою таким чином, щоб в 5 см3 робочого розчину містилась маса ферменту, яка забезпечувала б в прийнятих умовах гідроліз крохмалю від 20 до 60 %.
Таблиця 1.
Робочий розчин ферментного препарату готують безпосередньо перед визначанням. Приготування основного розчину із повітряно-сухої Культури гриба 5, 00 г досліджуваної повітряно-сухої культури гриба, попередньо розтертої в ступці, переносять в конічну колбу місткістю 250 см3, додають 90 см3 дистильованої води і 10 см3 ацетатного буферного розчину з рН 4, 7. Суміш витримують протягом 1 год в термостаті при температурі (30, 0±0, 2)º С, періодично перемішуючи і потім фільтрують. Фільтрат використовують в якості основного розчину. Фільтрат зберігають протягом доби при температурі від 2 до 6º С.
Приготування робочого розчину із повітряно-сухої Культури гриба Робочий розчин готують із основного розчину, розбавляючи його дистильованою водою, у відповідності до таблиці 2.
Таблиця 2.
Приготування основного розчину із культурної рідини бактеріального походження В мірну колбу місткістю 100 см3 наливають 90 см3 дистильованої води і вносять 1 см3 досліджуваної культури рідини. Об’єм доводять до мітки дистильованою водою.
|