Введення текстових даних
Елемент Label дозволяє створювати написи на формі додатку. Для цього властивості Caption привласнюється якісь текстові дані. Даному елементу можна привласнити в програмі текстові дані наприклад: Label1.Caption = C. Це означає, що текстове значення змінної С буде привласнено властивості Text елемента Label1, для VBA Label1 = C або навпаки, це означає що в програмі можна використовувати цей елемент для введення в нього та виведення текстових даних. Елемент TextBox призначена для введення або виведення числових і текстових символів в елемент керування TextBox, числові символи сприймаються як текст. Наприклад: А =TextBox1.Text. Така запис означає, що при запуску в роботу програми значення яке буде введено в перший елемент TextBox1 і буде привласнено змінній А. Тип змінної А повинен бути String. Цей елемент може бути однорядковим чи багаторядковим в залежності від встановлених властивостей: Single-line ( однорядкове текстове поле), Multi-line (багаторядкове текстове поле). Для виведення даних: TextBox2.Text = Ціна * Кількість. 8.3.5. Основні функції Visual Basic
Функція – це оператор, що виконує певні дії (наприклад, запит користувача на введення інформації або обчислення за формулою), а потім повертає результат своєї роботи. В цілому це закінчений фрагмент програми. Стандартні функції. Це функції які є складовими компонентами системи Visual Basic, тобто вбудовані в систему. Вони можуть відрізнятись в залежності від версії Visual Basic. До них належать математичні, рядкові, фінансові та інші функції. Наприклад: Обчислення квадратного кореня для Visual Basic.Net Y = Math.Sqrt(x) для VBA Y = Math. Sqr(x). Математичні та рядкові стандартні функції приведені в таблицях 8.2, 8.3. Таблиця8.2. Найпоширеніші математичні функції VBA
Таблиця8.3. Найпоширеніші рядкові функції
Фінансові функції. Фінансові функції мають більш як один аргумент. До фінансових функцій відносяться такі: NPer, Rate, Pmt, Pv, Fv. Усі фінансові функції мають однакову структуру написання. Наприклад, функція Nper має такий синтаксис NPer(Rate, Pmt, Pv, Fv), де Nper - число облікових періодів, Rate - процентна ставка за один обліковий період, Pmt - сума періодичного платежу, Pv - справжня вартість внеску, Fv - майбутня вартість внеску. Фінансові функції записуються по такому правилу, щоб знайти відповідну фінансову функцію необхідно її винести за скобки такого виразу (Rate, NPer, Pmt, Pv, Fv). Розглянемо функції з формування вікна для введення виведення даних. Функція InputBox. Ця функція забезпечує формування вікна для введення даних в текстовому виді з відображенням його заголовка і запрошення до користувача. Синтаксис функції: P = InputBox(" Запрошення для введення текстових даних", " Заголовок вікна"). Приклад:
P = InputBox(" Введіть значення розряду працюючого", " Розрахунок заробітної плати "). Функція MsgBox. Ця функція призначена для виводу повідомлень у вигляді числа або текста у діалоговому вікні MsgBox з ім’ям додатку який створював користувач. Синтаксис функції MsgBox такий: MsgBox (“Значення для виводу даних ”, число кнопок ”, “Назва вікна для виводу ”). Число кнопок у вікні повідомлення може бути 0, 1, 2.... Якщо 0 то буде одна кнопка ОК у вікні повідомлення, якщо 1 то буде дві кнопки ОК та Отмена, якщо 2 то буде: Прервать, Повтор, Пропустить. Треба уважно дивитись на кількість ком у аргументі функції, дужки не обов’язкові. Приклади: MsgBox(“A = ”& A) або MsgBox(NPer), де NPer ім’я змінної, MsgBox " Заробітна плата (для Р*С< =8) становить" & z & " грн.".
8.4. Лінійні обчислювальні процесита ті що розгалужуються
Відомо, що обчислювальні процеси поділяються на три базові види: лінійні, розгалужені та циклічні. Тому ми повинні і розглянути особливості їх програмування.
8.4.1. Програмування лінійних обчислювальних процесів У лінійному обчислювальному процесі всі операції виконуються послідовно у порядку їх запису. Усі оператори програми виконуються зліва направо й донизу. Прикладом лінійної програми може бути програма обчислення вартості товару за формулою: Вартість = Ціна*кількість де Ціна = С+П, С – собівартість продукції тобто витрати виробництва, П – прибуток. Постановка задачі. Спроектувати додаток для розрахунку вартості товару, якщо відомо ціну одиниці товару - Ц, і кількість його одиниць - N. Створення додатку складається з таких основних етапів:
1. Розроблення призначеного для користувача інтерфейсу. 2. Введення тексту програмного коду та її редагування. 3. Виконання програми на ПК. 4. Збереження спроектованого додатку.
Розроблення інтерфейсу починається з розташування елементів керування на формі. На формі потрібно встановити 2 текстових елемента для введення даних і одне поле для виведення. Крім того потрібно зробити одне текстове поле для напису назви додатку і 3 написи які пояснюють дані що вводяться та виводяться. До інтерфейсу слід додати кнопку керування рис.8.12.
Рисунок 8.2. Вікно інтерфейсу
Властивості елементів керування встановлюються згідно таблиці 8.4. Таблиця8.4. Значення властивостей елементів керування
Подвійним клацанням лівою клавішею миші на кнопці «Обчислити» відкривається вікно редактора коду, де відображається шаблон для процедури:
|