Інтерфейс MathCAD 14
MathCAD дуже зручний у користуванні, написання математичних виразів практично співпадає із написанням їх на папері. Програма обладнана системою динамічних підказок. Також вказує користувачеві на допущені помилки, виділяючи їх червоним коліром. Однак для ефективної роботи в MathCAD користувач має володіти елементарними навичками математичної культури. Головне вікно показане на рис. 2.1. Після налаштувань воно може мати інший вигляд зручний для роботи конкретного користувача.
Підказка
Основна частина Межа Курсор робочого вікна аркуша
Рис. 2.1 – Головне вікно системи та елементи інтерфейсу
Налаштування формату, орієнтації, берегів аркуша здійснюється через закладку «Параметри сторінки» (рис. 2.2). При роботі із MathCAD потрібно вирізняти математичний (рис. 2.3 а) та текстовий (рис.2.3 б) редактори. Очевидно, що при наборі формул у текстовому редакторі математичні операції над ними здійснюватися не будуть. Перехід від математичного редактора в текстовий здійснюються шляхом натискання одночасно із набором тексту клавіші пробілу.
Рис. 2.3 – Математичний та текстовий редактори MathCAD
Для роботи із MathCAD використовуються різні панелі інструментів. Порядок виведення цих панелей на екран показаний на рис. 2.4.
|