Основні графічні можливості MathCAD
Перед побудовою графіка в документі необхідно ввести функції, графік яких буде будуватися. Для побудови двомірного графіка в декартовій системі координат використовується клавіша «X - Y графік» на панелі інструментів графіки. Після її натискання з’являється вікно для побудови графіка, причому на одному графіку можна будувати декілька функцій (рис. 2.7). Для побудови декількох функції на одному графіку необхідно після введення першої функції у відповідну мітку-заповнювач поставити кому. Після цього з’явиться мітка-заповнювач для наступної функції і т.д. У мітки заповнювачі верхньої та нижньої меж функції і аргументів необхідно внести потрібні числові діапазони. Якщо цього не зробити графічний редактор MathCAD визначить ці діапазони автоматично. Панель форматування графіка (рис. 2.8) викликається шляхом подвійного натискання лівої кнопки миші на графіку. Для закріплення навичок роботи із двомірними графіками в MathCAD студентам необхідно викликати панель форматування побудованого графіка та налаштувати оформлення графіка за вказівкою викладача.
мітки-заповнювачі мітка-заповнювач для верхньої та нижньої для функції меж функції
мітки-заповнювачі для верхньої та нижньої меж аргументу
мітка-заповнювач для аргументу Рис. 2.7 – Вікно для побудови двомірного графіка
Рис. 2.8 – Побудова двомірного графіку функції Для побудови тривимірного графіку використовується клавіша «Графік поверхні» на панелі інструментів графіка. Після її натискання з’явиться вікно для побудови тривимірного графіка, в мітці-заповнювачі котрого необхідно написати CreateMesh та в дужках вказати функцію (рис. 2.9).
Рис. 2.9 – Побудова трьохвимірного графіку функції
Як і для двомірного графіка, панель форматування графіка трьохвимірного графіка викликається шляхом подвійного натискання лівої кнопки миші на ньому.
|