Визначення, засобами Microsoft Excel, оптимальних розмірів партій закупівель продуктів в запас
7.2.1. Безумовна оптимізація розмірів партій закупівель В умовах даної задачі вектор КЗ Перш за все створимо електронну форму Microsoft Excel (верхня частина рис. 7.2), в яку внесемо вихідні дані згідно із варіантами (див. пункт 7.4). За формулами, взятими в лекційній частині курсу проведемо необхідні розрахунки. При виконанні розрахунків необхідно пам’ятати, що загальний період часу 30 днів, залишається постійним для усіх сими видів запасів. Отже посилання на відповідну комірку має бути абсолютним. Результат безумовної оптимізації розмірів партій закупівель продуктів в запас наведений на рис. 7.2. 7.2.1. Умовна оптимізація розмірів партій закупівель На новому аркуші створимо електронну форму Microsoft Excel (рис. 7.3), в яку внесемо вихідні дані згідно із варіантами (див. пункт 7.4). В новій формі окрім даних, що характеризують окремі види запасів, внесемо також максимально допустимий бюджет на купівлю запасів та максимальний об’єм складу. При проведенні умовної оптимізації використання рівняння Уілсона із окремим визначенням оптимального розміру замовлення кожного із продуктів є недопустимим. Тому в даній задачі будемо використовувати метод узагальненого проведеного градієнту, реалізований надбудовою «Пошук рішення» Microsoft Excel. У формулах для витрат на створення запасів розмір замовлення записується у знаменнику, тому у якості початкових значень керованих змінних оберемо значення, що відрізняються від нуля, наприклад одиниці.
Рис. 7.2 – Результат безумовної оптимізації розмірів партій закупівель
Рис. 7.3 – Підготовка електронної таблиці для умовної оптимізації розмірів партії замовлення продуктів в запас У якості цільової буде виступати комірка із сумарними витратами на створення та зберігання усіх видів продуктів, що запасаються. Запустимо в ній надбудову «Пошук рішення» (рис. 7.4). В діалоговому вікні надбудови вкажемо напрямок оптимізації, вектор КЗ, обмеження, метод рішення.
Рис. 7.4 – Діалогове вікно надбудови «Пошук рішення»
Після заповнення діалогового вікна натиснемо «Знайти рішення». Результати рішення задачі та звіти по результатам та стійкості наведені в додатку 7.
|