Графічне та аналітичне визначення, засобами MathCAD, оптимального розміру партії закупівлі продукту в запас
Витрати на створення запасу однієї партії продукту позначимо через
Витрати на зберігання одиниці продукції позначимо через
Враховуючі залежності (7.1) та (7.2) сумарні витрати на створення та зберігання запасу визначаються залежністю, яку необхідно мінімізувати:
Графіки залежностей витрат на створення та зберігання запасів, а також залежності загальних витрат від оптимального розміру партії закупівлі наведений на рис. 7.1. Ці графіки побудовані для загального споживання продукту в обсязі
Рис. 7.1 – Визначення оптимального розміру партії замовлення продукту в запас
Таблиця 7.1 – Варіанти для визначення оптимального розміру партії закупки продукту в MathCAD
Після побудови графіка, та графічного визначення оптимального розміру партії замовлення продукту в запас, зробимо це аналітично за формулою Уілсона. Далі окремо розрахуємо значення витрат на створення та зберігання оптимального значення запасу, а також мінімальне значення сумарних витрат (рис. 7.1). Практичні задачі управління запасами скоріше за все будуть вимагати визначення оптимального розміру партії замовлення не одного продукту, а декількох. Окрім цього вони можуть містити додаткові обмеження, наприклад по максимальній місткості складу, максимально допустимій величині бюджету на придбання запасів тощо. Розглянемо приклад рішення такої задачі.
|