Вставка таблиць
Таблиці у Microsoft Word бувають двох типів: • прості таблиці, які можуть складатися максимально з чотирьох рядків і п'яти стовпчиків; • складні таблиці, які можуть мати стільки стовпчиків та рядків, скільки потрібно користувачу. Для створення простої таблиці треба натиснути мишкою на кнопку Вставить таблицу на панелі інструментів і позначити необхідну кількість стовпчиків та рядків майбутньої таблиці: Для створення складної таблиці можна вибрати пункт меню Таблица/Добавить таблицу і визначити кількість стовпчиків та рядків у майбутній таблиці. У будь-якому випадку таблиця впровадиться в документ і її можна заповнювати даними:
Якщо потрібно, деякі лінії видаляють за допомогою кнопки Ластик на панелі інструментів Таблщьі и граници, а над комірками таблиці провадять форматування: змінюють товщину ліній, колір меж і тла, вирівнюють положення тексту в комірках: по верхньому чи по нижньому краю, або посередині, також змінюють направлення тексту в комірках — з горизонтального розташування на вертикальне і т.ін. За бажанням деякі комірки таблиці, попередньо виділивши їх, можна поєднати в одну, а можна навпаки, розбити одну комірку на декілька: цей метод застосовується при створенні таблиць із складним заголовком. Форматування комірок таблиці можна провадити за допомогою панелі інструментів Таблщьі и гранщьі та за допомогою пунктів меню Таблица і Формат. Пересування по комірках таблиці провадиться за допомогою клавіш ТАВ (праворуч по рядку), SHIFT+TAB (ліворуч по рядку) та стрілками. Якщо у комірці натиснути Enter, текст розіб'ється на рядки, і для скасування розбиття одразу натискається клавіша DELETE. Додавання нових рядків у таблицю здійснюється через пункт меню Таблица/ Добавить/ Строки вьіше (Строки ниже), таким чином додасться один рядок вище чи нижче від поточного. Для додавання декількох рядків треба від поточного рядка виділити стільки, скільки потрібно додати, а потім виконати процедуру додавання як показано вище. Для додавання декількох нових рядків під таблицею треба поставити курсор після останнього рядка вниз таблиці і виконати процедуру додавання рядків, при цьому треба вказати кількість рядків, що додаються, а потім натиснути на Ok. Додавання нових стовпчиків у таблицю Один стовпчик додається аналогічно рядку, тільки замість Строки выше (Строки ниже) вибирається пункт Столбцы слева (Столбцы справа). Декілька стовпчиків можна додати, попередньо виділивши необхідну кількість стовпчиків — курсор мишки треба поставити на верхню межу стовпчика так, щоб він набув вигляду чорної стрілки, і протягти праворуч чи ліворуч на потрібну кількість стовпчиків:
Потім виконується процедура додавання стовпчиків. Для видалення рядків або стовпчиків з таблиці треба позначити рядки (стовпчики), які треба видалити, викликати пункт меню Таблица/Удалить строки (Удалить столбцьі). Якщо після виділення просто натиснути клавішу DELETE, знищаться не рядки чи стовпчики, а їх зміст. Зміна ширини стовпчика виконуэться, якщо викликати пункт меню Таблица/Высота и ширина ячейки/закладинка Столбец і призначити потрібну ширину, а потім натиснути на Ok. Можна також користуватися маркерами — позначками ширини стовпчиків на верхній лінійці: Курсор мишки розташовують на правій межі стовпчика, ширину якого треба змінити і збільшують або зменшують поточну ширину. Зміна висоти рядка Виконується аналогічно зміні ширини стовпчика, тільки в першому випадку замість вкладники Столбец вибирають вкла-динку Строка, а у другому користуються лівою лінійкою: Курсор розташовують на нижній межі рядка, висоту якого потрібно змінити, і збільшують або зменшують її за допомогою протягування мишки. Виконання обчислень у таблиці можна провадити, використовуючи формули або стандартні функції. Формула (функція) має починатися зі знака = (дорівнює) і посилатися на адреси комірок, які беруть участь в обчисленнях. Адреса комірки складається з латинської літери й арабської цифри: латиною позначаються стовпчики (А, В, С, і т.д.), цифрами позначаються рядки (1, 2, 3...), таким чином, комірка, що має адресу А2, розміщується на перетині першого стовпчика (А) і другого рядка (2). Кожна стандартна функція має унікальне ім'я й у дужках містить свої аргументи. Аргументами можуть бути конкретні дані чи адреса однієї комірки або декількох комірок (діапазон комірок). Діапазон комірок складається з адреси лівої верхньої комірки діапазону, двокрапки та адреси нижньої правої комірки: наприклад, діапазон А2: В4 включає комірки А2, АЗ, А4, В2, ВЗ, В4. До стандартних функцій належать:
обчислює суму значень у вказаному діапазоні; обчислює середнє значення у вказаному діапазоні; обчислює максимальне значення у вказаному діапазоні; обчислює мінімальне значення у вказаному діапазоні; підраховує кількість комірок у вказаному діапазоні і т. ін.
Для запису формули курсор розташовується у комірці, де потрібні обчислення, викликається пункт меню Таблица/Формула, формула записується у рядок формул, можна зі списку вибрати потрібний числовий формат, і потім натискається Ok. Рис.53 Аналогічно для запису функції у віконці Формула зі списку Вставить функцию вибирається потрібна, заносяться аргументи, встановлюється формат числа і натискається Ok. Формула: =МАХ(В2: В7) Формат числа: # ##0, 00 У цьому випадку вираховується максимальне значення з комірок В2, ВЗ, В4, В5, В6 і В7. Отриманий результат представлятиметься у числовому форматі з відокремленням тисяч і двома десятковими знаками. Якщо у таблицю вносилися зміни, то результат формули (функції) не зміниться. Для зміни результату згідно з новими значеннями треба виділити комірку з результатом і натиснути на клавішу F9. Також замість значень у комірці можна показати текст формули (функції). Для цього виділять комірку з результатом обчислень, натискають на праву кнопку мишки і вибирають пункт Кодьі/Значения полей.
|