Тестові завдання. 1. Переваги спрощеної системи оподаткування:
1. Переваги спрощеної системи оподаткування: 1) значно спрощуються розрахунки, пов’язані з обчисленням податкових зобов’язань; 2) замість різноманітних форм податкової звітності по податках і зборах, які замінюються єдиним податком, один раз на квартал необхідно заповнювати одну нескладну форму; 3) суб’єкти підприємницької діяльності (СПД) ведуть податковий облік по всіх податках і зборах, які існують. 2. Ставки єдиного податку для юридичних осіб: 1) 6 та 8%; 2) 5 та 10%; 3) 6 та 10%. 3. Розташуйте в правильному порядку етапи, які необхідно пройти для визначення можливості та доцільності переходу на спрощену систему оподаткування: 1) загальна оцінка переваг і вад спрощеної системи оподаткування відносно звичайної податкової системи; 2) розрахунок економічного ефекту від застосування кожного з можливих варіантів оподаткування в порівнянні зі звичайною податковою системою; 3) облік очікуваних змін у здійсненні господарської діяльності та прогнозування об’єктів оподаткування; 4) оцінка наявності об’єктивних умов для застосування спрощеної системи оподаткування конкретним суб’єктом господарювання; 5) прийняття рішення про застосування конкретного варіанта; 6) оцінка додаткових чинників.
5) Формула, за якою розраховується загальний прямий ефект від зміни системи оподаткування (Е): 1) Е = DП + Е ПД; 2) Е = П + DЕ ПД; 3) Е = DП + / - DЕ ПД;
де DП – сума сукупної зміни податкових зобов’язань платника при переході на застосування альтернативної системи оподаткування, грн.; Е ПД – додатковий прямий ефект (чи додаткові прямі втрати, які враховуються зі знаком „-”) при переході зі звичайної на застосування спрощеної системи оподаткування, грн.
5. З чого складається додатковий прямий економічний ефект (втрати) від зміни системи оподаткування: 1) зниження витрат на придбання бланків податкової звітності; 2) економії витрат на оплату праці бухгалтерів чи економічних служб підприємства; 3) одноразових втрат при зміні системи оподаткування, пов’язаних з оподаткуванням операцій, початок яких приходиться на період роботи за звичайною системою оподаткування; 4) витрат часу на підготовку податкової звітності по і-му податку чи збору, годин.
6. Розрахунок податкових платежів, платником яких не є СПД – юридична особа, при переході на сплату єдиного податку за ставкою 6% (DПЄ6%) має такий вигляд: 1) DПЄ6% = (ПП+ПЗ+ССОЦ+ПТ+Ш) – Є6%, ; 2) DПЄ6% = (ПП+ПЗ-ССОЦ-ПТ-Ш) + Є6%, ; 3) DПЄ6% = (ПП+ПЗ +Ш) - Є6%, ; де ПП – сума податкових зобов’язань з податку на прибуток, грн.; ПЗ - сума податкових зобов’язань з податку на землю, грн.; ССОЦ - сума податкових зобов’язань по єдиному соціальному внеску, грн.; ПТ - сума збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, грн.; Ш - сума штрафу за нестворені робочі місця для інвалідів, грн.; Є6% - сума податкових зобов’язань з єдиного податку за ставкою 6%, грн.
7. У якому випадку, перехід на спрощену систему оподаткування обумовлює зменшення податкових платежів і є економічно доцільним: 1) якщо DПЄ < 0; 2) якщо DПЄ > 0; 3) якщо DПЄ = 0. де DПЄ – сума сукупної зміни податкових зобов’язань платника при переході на застосування альтернативної системи оподаткування, грн.
8. З чим пов’язаний додатковий ефект при переході зі сплати єдиного податку за ставкою 6% на сплату за ставкою 10%: 1) зі зменшенням витрат часу і витрат на оплату праці робітників, які зайняті веденням податкового обліку з ПДВ, підготовкою і поданням в органи ДПС декларацій; 2) з непрямим ефектом від скорочення витрат на придбання бланків податкових накладних та інших форм документації з ПДВ; 3) з прямим ефектом за рахунок потенціального зменшення штрафних санкцій з ПДВ і скорочення втрат часу на перевірки контролюючими органами; 4) з непрямим ефектом за рахунок потенціального зменшення штрафних санкцій з ПДВ і скорочення втрат часу на перевірки контролюючими органами.
9. У якому випадку переходити зі сплати єдиного податку за ставкою 6% на сплату за ставкою 10% економічно недоцільно: 1) (ПЗ – ПК) – Ед = 4% *Р; 2) (ПЗ – ПК) – Ед < 4% *Р; 3) (ПЗ – ПК) – Ед > 4% *Р.
де ПЗ – податкові зобов’язання з ПДВ, грн.; ПК – податковий кредит з ПДВ, грн.; Ед – додатковий ефект (чи додаткові втрати, які враховуються зі знаком „-”) при переході зі сплати єдиного податку за ставкою6% на сплату за ставкою10%
10. Як визначається економія заробітної плати в зв’язку зі зниженням витрат часу на ведення податкового обліку, підготовку і подання податкової звітності: 1) п DЗП = С3 * å (Чоі - Чзі + Чпзі); і=1 2) п DЗП = С3 * å (Чоі +Чзі * Чпзі); і=1 3) п DЗП = С3 * å (Чоі + Чзі + Чпзі); і=1 де С3 – середня ставка зарплати працівника відповідної категорії, грн. за час; Чоі - витрати часу на підготовку податкової звітності по і-му податку чи збору, годин; Чзі – витрати часу на ведення податкового обліку по і-му податку чи збору, годин; Чпзі – витрати часу на подання звітності по і-му податку чи збору, годин.
11. За якою формулою визначаються одноразові втрати внаслідок відмови від сплати податку на прибуток і ПДВ (при переході на сплату єдиного податку за ставкою 10%): 1) ОЕ = ППР + ППДВ ; 2) ОЕ = ППР - ППДВ ; 3) ОЕ = ППР * ППДВ ;
де ППР – втрати в зв’язку з неможливістю зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток після зміни системи оподаткування, грн.; ППДВ – втрати в зв’язку зі зняттям суб’єкта підприємницької діяльності з реєстрації в якості платника ПДВ, грн
12. За якою формулою визначаються одноразові втрати, пов’язані з ПДВ: 1) ППДВ = В’Б + ВВІД + ВТМЦ; 2) ППДВ = В’Б + ВВІД * ВТМЦ; 3) ППДВ = В’Б * ВВІД + ВТМЦ;
де В’Б – втрати внаслідок неможливості збільшення податкового кредиту при завершенні бартерних операцій, грн.; ВВІД – втрати в зв’язку з наявністю на момент переходу неодержаних сум бюджетного чи експортного відшкодування, грн.; ВТМЦ – втрати в зв’язку з необхідністю нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на вартість залишків товарно-матеріальних цінностей на момент відмови від звичайної системи оподаткування, грн.
13. За якою формулою визначається сума додаткових втрат від переходу на застосування альтернативної системи оподаткування, які не враховані при обчисленні змін суми податкових зобов’язань і мають неодноразовий характер: 1) ДВ = ВПК - В’ВІД; 2) ДВ = ВПК / В’ВІД; 3) ДВ = (ВПК + В’ВІД) / ВПК; 4) ДВ = ВПК + В’ВІД; де ВПК – втрати внаслідок неможливості віднесення сплачених при придбанні товарів (робіт, послуг) сум ПДВ до податкового кредиту, а також неможливість зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток за рахунок віднесення таких сум до валових витрат (при переході на сплату єдиного податку за ставкою10%), грн.; В’ВІД - втрати внаслідок неможливості одержання платниками єдиного податку за ставкою10% бюджетного відшкодування, право на яке виникало б у платника у випадку, якщо б він продовжував застосовувати звичайну систему оподаткування, грн.
|