Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Документальне оформлення карантинних об’єктів і матеріалів при фітосанітарній експертизі в Україні
 

Фітосанітарна експертиза проводиться за заявкою на оформлення карантинного дозволу на імпорт, транзит або експорт. Для проведення експертизи необхідна копія контракту про імпорт об’єктів і матеріалів, підтвердження про оплату за проведення експертизи.

Всі надходження рослинної сировини, матеріалів, транспортних засобів з-за кордону до України реєструються інспектором в спеціальному журналі, як і вся інформація про проведення робіт інспекторами.

Експертиза починається з перевірки наявності карантинного дозволу на імпорт при перевезенні вантажів транзитом, фітосанітарного сертифікату країни-експортеру. Проведений фітосанітарний контроль оформляється актом фітосанітарного контролю і відбору зразків для карантинної експертизи. Вивезення вантажів за межі території прикордонних пунктів в країну дозволено тільки при наявності карантинного дозволу і карантинного сертифіката.

Фітосанітарний сертифікат видається державними органами з карантину і захисту рослин країни-експортера. Цей сертифікат повинен бути при транспортних документах, що супроводжують підкарантинний вантаж. Ввезення підкарантинних матеріалів з країн, що не мають державних органів з карантину і захисту рослин – дозволяється без фітосанітарного сертифіката, але з попереднім оформленням карантинного дозволу на імпорт Укрголовдержкарантину.

У виконанні заявки на надання карантинного дозволу може бути відмовлено в наступних випадках:

- при порушенні карантинних вимог при попередніх ввезеннях вантажів;

- при надходженні матеріалу з країни, де поширюються об’єкти, що є карантинними для України;

- при порушенні термінів і географічного місця розташування місць вирощування, що узагальнено в карантинному дозволі;

- при неможливості знезараження або переробки матеріалів, що заражені;

- при відсутності згоди Мінсільгосппроду України тощо.

В окремих випадках, за узгодженням Укрголовдержкарантином, дозволено ввезення без карантинного дозволу на імпорт, але з умовою проведення фітосанітарного контролю у пункті перетинання державного кордону і при наявності фітосанітарного сертифіката країни-експортера:

- зразків насіння і садивного матеріалу рослин, які надходять як науковий обмін для Національного центру генетичних ресурсів рослин;

- товарних зразків сільськогосподарської продукції і сировини, яка надходить для зовнішньоторговельних установ України (розмір зразків не повинен перевищувати 5 кг).

Без узгодження з Укрголовдержкарантином і без карантинного дозволу на імпорт, але з проведенням фітосанітарного контролю у пункті перетинання державного кордону дозволяється ввезення в Україну:

1) переробленої рисової соломки, ворсувальних шишок, хни, басми;

2) художньо-декоративних та технічних виробів з деревини (ДВП, ДСП, паркетної фрези, заготовок для ящикової тари);

3) мішкотари й контейнерів з країн, вільних від розповсюдження роду Трогодерма;

4) свіжих овочів і фруктів (крім картоплі):

а) приватним особам із прикордонних областей – до 100 кг по кожному найменуванню;

б) іншим приватним особам – до 10 кг по кожному найменуванню.

5) макухи, борошна та виробів з нього до 1000 одиниць, кави меленої у вакуумній упаковці, кави розчинної, чаю в оригінальній упаковці, какао-порошку, тютюнових виробів, кондитерських виробів;

6) продукції рослинного походження, вільної від карантинних об’єктів, що передбачена для харчування команд суден, екіпажів літаків і персоналу інших видів транспорту, у кількості згідно з митними нормами;

7) зрізу живих квітів у обмеженій кількості для приватних осіб з країн вільних від західного квіткового трипсу, пальмового трипсу, шерстистої білокрилки, чорної цитрусової білокрилки, цитрусової білокрилки, південно-американської мінуючої мухи, американського конюшинного мінера, південно-африканської гвоздичної листовійки (крім хризантем).

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 850. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия