Студопедия Главная Случайная страница Задать вопрос

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Характеристика сировини різного походження
Трутовик лікарський –цепаразит, що росте на стовбурах модрин і деяких інших хвойних порід. Складається з ліщиці, яка пронизує деревину і плодового тіла. Плодове тіло багаторічне, товсте, копитоподібне або подовжене, майже циліндричної форми, довжиною до 20-30 см, білувате або жовтувате, борознисте із грязно-жовтими або коричнево-бурими зонами. Поверхня плодового тіла шорсткувата, часто горбкувата, покрита тонкої, твердої, що сильно розтріскується кіркою; краю тупі, закруглені; тканина м'якувата, згодом твердіє й робиться пухкої й що кришиться, біла або злегка жовтувата, легка, гірка на смак. Знизу капелюшка гриба є неясні шари трубочок, що наростають щорічно на 0,5-1 див, що відкриваються опукло- кутастими, дрібними порами діаметром до 0,5 мм, з білими, згодом розірваними й поступово, що руйнуються краями.

Поширення. Росте на стовбурах модрини й сибірського кедра, рідше - ялиці в північно-східних районах країни.

Хімічний склад. Плодове тіло гриба містить агарициновую эбуриколовую кислоти, d-глюкозамин; фумаровую, рициноловую, лимонні і яблучну, органічні кислоти; 30% смол (з віком зміст смол збільшується); жирне масло, фітостерин, глюкозу й маннит.

Фармакологічні властивості. Має проносну, кровоспинну, заспокійливу й легку снотворну дію, а також властивістю зменшувати потоотделение.

Використання. Відвар гриба агарика використовуєтьтсяяк проносне, кровоспинне (особливо при внутрішніх кровотечах) засіб, а також як заспокійливий засіб при ревматизмі й подагрі, як легке снотворне при головному болі, неврозах. У медицині препарати з трутовика застосовуються як проносний і кровоспинний засіб і для зменшення виснажливого потовиділення в туберкульозних хворих. Агарицин у невеликих частках викликає снодійну й заспокійливу дію.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 349. Нарушение авторских прав

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2017 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия