Затверджено до друку Вченою Радою
I частина
(англійська мова)
Навчальний посібник
Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка (протокол № 13 від 24 березня 2011 року)
Анохіна Г.П., Златніков В.Г. Практичний курс з дисципліниіноземна мова (військово-спеціальнамовна підготовка)для курсантів 4 курсу, I частина (англійська мова). – К.:, 2011. – 256 c.
Практичний курс укладений відповідно до робочої навчальної програми ВІКНУ з вивчення іноземної мови (військово-спеціальної мовної підготовки) (англійська мова) для курсантів немовних спеціальностей. Навчальний посібник складається з чотирьох тематичних розділів, кожен з яких містить 8-9 занять. Кожне заняття передбачає читання і переклад основного тексту та відповіді на запитання до нього, виконання лексичних та граматичних вправ. Метою навчального посібника є практичне оволодіння основами англійською військової лексики, формування мовних навичок у сферах та аспектах майбутньої професійної діяльності.
® Г.П. Анохіна 2011 ®В.Г. Златніков 2011 ® ВІКНУ, 2011
ВСТУП Навчальний посібник (I частина) складений для проведення практичних занять з англійської мови за професійним спрямуванням з курсантами четвертого курсу немовних спеціальностей Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та є логічним продовженням навчальних посібників для першого, другого та третього курсів навчання. Основна мета навчального посібника полягає у формуванні у курсантів іншомовної компетенції, що включає в себе розвиток мовних, мовленнєвих та соціокультурних навичок, навичок монологічного та діалогічного мовлення, перекладу та розуміння оригінальних текстів військової тематики, підготовки їх до ведення дискусій на запропоновані військово-спеціальні розмовні теми, підтримання бесіди англійською мовою, обговорення важливих питань, пов’язаних з темами занять. Концептуально навчальний посібник складається з 4 тем, кожна з яких відповідно поділена на 8-9 занять. При розробці навчального посібника особливу увагу було приділено комунікативному підходу до вивчення англійської мови, оскільки він передбачає розвиток критичного мислення і вирішення проблем через обмін думками про прочитане. Комунікативно-орієнтовані заняття побудовані на автентичному матеріалі, а їх методична організація сприятиме ефективному опануванню англійської мови як засобу спілкування та формуванню навичок самостійної роботи курсантів. У системі вправ кожного заняття пропонується комплекс лексичних вправ, призначений на закріплення та повторення слів і зворотів, що зустрічаються у текстах або пов’язані з темою, яка вивчається. Зазначений вище комплекс вправ розрахований на активне оволодіння лексикою та розвиток навичок усного мовлення. Поряд з цим, використання цього навчального посібника дозволяє розширити вокабуляр курсантів щодо військових проблем і цінностей, прийняття певних рішень, ставлення до праці, розуміння значення військової служби, навчання та освіти. У подальшій роботі курсанти матимуть можливість використовувати отриману мовленнєву інформацію, мовленнєві зразки та матеріал для обговорення цих та інших важливих питань. Метою системи граматичних вправ є формування навичок володіння граматичними конструкціями та навчання використовувати ці граматичні конструкції на практиці. В цьому навчальному посібнику закладений принцип диференційованого підходу до викладання, тобто, викладачу пропонується обирати ті вправи, що підходять рівню підготовки для конкретної навчальної групи. У додатках наведено список неправильних дієслів тасписок деяких військових термінів. З метою забезпечення навчально-методичними матеріалами курсантів під час самостійної підготовки в навчальний посібник включені додаткові тексти для позаудиторного читання з військової тематики. UNIT: 25
|