Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Взвод в обороні у горах
У горахмеханізований взвод може обороняти опорний пункт самостійно і, як правило, переходить до оборони пануючих висот, перевалів, вузлів доріг і інших важливих ділянок місцевості. Звичайно опорний пункт обладнується на схилах гір. Він створюється таким чином, щоб забезпечувалася кругова оборона. У горах взвод може обороняти опорний пункт у відриві від інших взводів роти.

Позиції відділень вибираються в таких місцях, де б виключалася можливість обвалів, зсувів і затоплень. На важкодоступних ділянках, де огляд і обстріл ускладнені, у проміжках улаштовуються засідки, організується патрулювання і влаштовуються мінно-вибухові загородження.

Система вогню взводу будується з таким розрахунком, щоб перед переднім краєм на флангах і в проміжках між опорними пунктами не було мертвих просторів. З цією метою вогневі засоби варто мати у своєму розпорядженні яруси як на передніх, так і на зворотних схилах висот, забезпечуючи створення багатоярусного флангового і кинджального вогню з урахуванням здійснення ними маневру.

Вогневі позиції для бойових машин піхоти (бронетранспортерів) вибираються таким чином, щоб можна було уражати противника на граничних дальностях стрільби. При цьому не допускається вибір вогневих позицій у такому місці, де вони можуть бути засипані при обвалах.

При інженерному устаткуванні опорного пункту фортифікаційні спорудження в скельних ґрунтах улаштовуються переважно напівзаглибленого і насипного типу з застосуванням каменю, що прикривається шаром ґрунту і мішками з піском і землею. Інженерне устаткування ведеться із широким застосуванням підривних зарядів. Окопи, укриття й інші спорудження обладнуються так, щоб виключити можливість затікання в них запальних сумішей і води. Для обладнання притулків можуть застосовуватися гірські виробки, печери й інші природні укриття.

Наступаючий противник уражається вогнем, починаючи з дальніх підступів. Атаку противника взвод відбиває усіма вогневими засобами із широким застосуванням гранат. З метою підвищення ефективності вогню по танках і інших бронеоб’єктах їх доцільно знищувати на підйомах, де рух уповільнений.

Групи противника, що обходить, взвод знищує зосередженим вогнем у взаємодії із сусідами. Для того щоб заборонити проникнення його в глибину оборони, необхідно широко застосовувати штучні обвали і мінно-вибухові загородження.

При вклиненні противника в опорний пункт взвод повинен завзято утримувати займані позиції і наносити противникові найбільш великі втрати.

Вогневі засоби розташовуються ярусами, система вогню відділень при цьому організовується таким чином, щоб вони знаходилися у вогневому зв'язку між собою, забезпечували, кругову оборону і можливість зосередження вогню основних засобів на напрямку, якому погрожують, у стислі терміни. Вогневі позиції бойових машин піхоти (бронетранспортерів) і танків підготовляються на танконебезпечних напрямках. Для оборони перевалів, важливих вузлів доріг, переправ вогневі позиції вибираються з таким розрахунком, щоб забезпечувалось ведення вогню на граничні дальності та потайне їх розташування. Частина вогневих засобів розташовується на зворотних схилах висот для знищення про­тивника, який прорвався, вогнем впритул.

Під час організації оборони в горах командир взводу (відділення, танка) крім вирішення звичайних питань зобов'язаний: ретельно вивчити підступи до опорного пункту (позиції) з фронту, флангів і тилу; організувати прикриття їх перехресним вогнем і спостереження за ними; врахувати мертві простори поблизу опорного пункту (позиції) і підготувати по них вогонь; створити на позиціях збільшений запас ракет і боєприпасів, особливо гранат; передбачити заходи щодо протидії обходам противника і його просочування між позиціями відділень (танків) або на стиках з сусідами.

Під час підготовки фортифікаційних споруджень в кам'янистих і скельних ґрунтах використовується каміння та мішки з піском і землею. Окопи, укриття та інші спорудження обладнуються так, щоб виключити затікання в них вогнесумішей та води. В скельних ґрунтах окопи і укриття можуть обладнуватися вибуховим способом. Перед позиціями крім звичайних загороджень підготовляються обвали та обсипи, дороги (стежки) готуються до зруйнування.

Атаку противника взвод відбиває всіма вогневими засобами з широким застосуванням гранат. Танки противника найбільш доцільно знищувати з верхніх ярусів в місцях, що обмежують їх маневр (на підйомах, серпантинах).

Під час обходу противником опорного пункту (позиції) взвод (відділення, танк) переходить до кругової оборони і уражає його вогнем у фланг і тил.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 935. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия