Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Взвод в обороні зимою
Зимоюкомандир взводу особливу увагу в обороні приділяє забезпеченню постійної готовності зброї до застосування в умовах низьких температур та вживанню заходів щодо запобігання переохолодження та обмороження особового складу, передбачає більш частішу зміну спостерігачів та чергових вогневих засобів, особливо вночі, в заметіль та снігопад, а також посилює контроль за несенням служби на позиціях.

Опорний пункт взводу розташовується так, щоб забезпечувалася можливість створення вогневих мішків і поразки противника на доступних для дій напрямках. Проміжки між опорними пунктами взводів можуть бути більшими, ніж у звичайних умовах. Вони повинні прикриватися вогнем усіх видів і різних загороджень.

Оборона взводу організовується на найбільш доступних для дій противника напрямках. Механізований взвод звичайно обороняє окремий опорний пункт, що підготовляється до кругової оборони.

При інженерному устаткуванні узимку при глибокому сніжному покриві широко застосовується обладнання сніжних траншей, ходів сполучення з брустверами з утрамбованого снігу. У період бездоріжжя на позиціях відділень, в окопах і укриттях улаштовуються водостоки. Бойові машини піхоти (бронетранспортери) і танки в окопах установлюються на лежні. Для обігріву особового складу влаштовуються пункти обігріву.

Під час обладнання фортифікаційних споруджень широко застосовуються вибухові речовини. Фортифікаційні спорудження можуть зводитися також насипного типу, для чого використовується сніг, лід та камінь. При незначній глибині снігу окопи, траншеї та інші спорудження відриваються в ґрунті і маскуються снігом. При гли­бокому сніговому покритті широко застосовується улаштування снігових траншей, ходів сполучення з брустверами із утрамбованого снігу, в тому числі фальшивих, а також снігових валів. Снігові вали використовуються як протитанкові загородження і як маски для укриття від високоточної зброї противника. За ними можуть обладнуватися і вогневі позиції кочуючих бойових машин піхоти, танків.

В умовах бездоріжжя на позиціях, в окопах і укриттях улаштовуються водостоки. З метою запобігання розмивів та обвалів стінки окопів, траншей та інших фортифікаційних споруджень укріплюються, бойові машини піхоти, бронетранспортери і танки встановлюють­ся на лежні.

З метою маскування місця, які потемніли від порохових газів, і сліди гусениць засипаються снігом, особовий склад забезпечується зимовими маскувальними костюмами, опалення печей в бліндажі та інших укриттях дозволяється тільки вночі.

Взимку снігове покриття і холод необхідно використовувати для виснаження противника, що наступає, і послаблення його боєздатності. З цією метою, застосовуючи вогонь усіх видів та інженерні загородження, необхідно змусити противника як можна раніше зійти з доріг та рухатися цілиною снігу, позбавити його можливості обігріватися в населених пунктах, лісах та ярах, змусити його залягти на відкритій місцевості і як можна довше пробути на морозі.

У випадку вклинення противника в оборону підрозділи повинні не допускати закріплення його в населених пунктах, в окремих будовах і в лісі. По таких місцях заздалегідь готується зосереджений вогонь взводу.

Двигуни машин періодично прогріваються. Особлива увага приділяється узимку забезпеченню маскування (місця, що стемніли від порохових газів, і сліди гусениць засипаються снігом), а також розчищенню оборонних споруджень після сильних снігопадів.

При відбитті наступу противника взвод вогнем усіх видів повинен прагнути скувати і знищити його на дорогах і інших напрямках, змусити діяти по бездоріжжю. У випадку вклинення противника в оборону чи виходу його у фланг і тил взвод займає кругову оборону.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 841. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия