Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Бойові можливості, бойовий порядок, система вогню і засоби підсилення роти в обороні

США

Мотопіхотна рота звичайно веде оборонний бій у складі першого чи другого ешелону (резерві батальйону). Вона готує і обороняє ротний район в передовому районі оборони бригади.

В залежності від побудови бойового порядку ротний район оборони при сприятливих умовах може складати 1500 м і більше по фронту. Глибина його створюється ешелонованою побудовою бойового порядку роти, підготовкою запасних і додаткових позицій і може досягати 1100 м і більше (при одноешелонній побудові — 700–800 м). В ротному районі оборони рота обладнує оборонний пункт, який складається із взводних опорних пунктів. Ширина фронту опорного пункту роти може бути до 1000 м. Інша частина району оборони прикривається вогнем і загородами.

Бойовий порядок роти будується в один чи два ешелони. Найбільш типовим рахується побудова бойового порядку в два ешелони: два взводи в першому і один другому ешелоні (резерві) роти. Одноешелонна побудова бойового порядку застосовується при обороні на широкому фронті, глибоко ешелонованій побудові бойового порядку батальйону, а також якщо характер місцевості ускладнює використання другого ешелону (резерву роти) для підтримки взводів першого ешелону.

У випадку, якщо роті придаються один-два танкові взводи, то може створюватися ротна тактична група. Танки розташовуються, як правило, в ротному районі оборони з таким розрахунком, щоб забезпечити підтримку вогнем першого ешелону роти і брати участь у контратаці. Піхотному взводу, що діє у першому ешелоні роти чи у бойовій охороні, можуть придаватися два-три танки.

ФРН

Мотопіхотна рота в обороні діє, як правило, у складі батальйону. Рота організовує і веде позиційну оборону в першому або другому ешелоні батальйону. У першому ешелоні рота БМП “Мардер” обороняє район 1,5 км по фронту і 2 км в глибину. Рота на БТР М113 обороняє район 1 км по фронту і 1,5 км в глибину.

Ротний район оборони включає опорні пункти взводів, розташовані по фронту і в глибині, позиції вогневих засобів. Проміжки між взводними опорними пунктами при­криваються вогнем усіх видів зброї, а також різними загородами. В окремих місцях створюються пункти опору, які займають спеціально виділені мотопіхотні відділення.

Ротний район оборони обладнується в інженерному відношенні. В першу чергу, створюються опорні пункти взводів, де обладнують окопи і ходи з’єднання, пункти спостереження і роблять загороди, потім обладнують запасні окопи для стрільців і розрахунки вогневих засобів, укриття для особового складу, позицій для БМП і БТР. Перед переднім краєм, а також в проміжках між взводними опорними пунктами і на флангах роти встановлюють протитанкові і протипіхотні загороди.


Мотопіхотна рота, яка діє в першому ешелоні, шикує бойовий порядок, як правило, в два ешелони. В один ешелон рота може шикувати бойовий порядок при обороні на другорядному напрямі на широкому фронті або коли місцевість не дозволяє використовувати другий ешелон для підтримки взводів першого ешелону. В цьому випадку виділяється невеликий резерв від мотопіхотної роти першого ешелону, висилається безпосередньо охорона на відстань 400‑500 м від першого краю.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1140. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.017 сек.) русская версия | украинская версия