Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Місце і роль взводу в наступі, його бойові можливості. Бойові задачі, бойовий порядок і засоби підсилення механізованого взводу
Наступ ведеться з метою розгрому противника і оволодіння важливими рубежами (районами). У залежності від обстановки він може вестися на противника, який наступає, противника, що відходить і на противника, який обороняється.

Наступ на противника, що наступає ведеться шляхом зустрічного бою.

Наступ на противника, що відходить здійснюється головним чином шляхом його переслідування.

Наступ на противника, який обороняється звичайно починається з прориву, який полягає у зламі оборони ударами авіації, вогнем артилерії і рішучою атакою механізованих і танкових підрозділів з подальшим просуванням в глибину і сторону флангів.

У залежності від обстановки наступ може здійснюватися з ходу або з положення безпосереднього зіткнення з противником.

Місце і роль взводу в наступі. Механізований (танковий) взвод в наступі діє, як правило, в складі роти, а при знаходженні в резерві батальйону, в штурмовій групі і бойовому розвідувальному дозорі може діяти і самостійно. Крім того, механізований взвод може виконувати завдання в передовій групі від тактичного повітряного десанту.


Механізованому взводу в наступі вказуються об’єкт атаки і напрямок подальшого наступу.

Об’єктом атаки механізованого (танкового) взводу звичайно є противник в окопах або в інших фортифікаційних спорудах опорного пункту, а також окремо розташовані на напрямку наступу танки, бойові машини піхоти (бронетранспортери), кулемети і інші вогневі засоби противника.

Бойова задача. Бойова задача взводу визначається задумом бою старшого командира, характером оборони противника, ступінню його ураження і наявністю засобів підсилення.

Засоби підсилення.Взводу можуть придаватися танк, кулеметне відділення, відділення автоматичних гранатометів і вогнемети.

При виконанні бойових задач механізований взвод в залежності від обстановки діє в передбойовому, бойовому і похідному порядках.

Бойовий порядок.Бойовий порядок механізованого взводу, який наступає на бойових машинах піхоти (бронетранспортерах), танкового взводу складається з бойової лінії бойових машин піхоти (броне­транспортерів), танків з інтервалом між ними до 100 м і засобів підсилення, які діють у бойовій лінії або поза нею.

Бойовий порядок механізованого взводу, що наступає в пішому порядку, складається з цепу, бойових машин піхоти (бронетранспортерів) і засобів підсилення (мал. 2).

При атаці в пішому порядку особовий склад діє в цепу безпосередньо за бойовою лінією танків на відстані, що забезпечує його безпеку від розривів снарядів своєї артилерії і підтримує просування танків вогнем стрілецької зброї.

При розвитку наступу в глибині побудова відділень в бойовому порядку може бути різною.

Досвід бойових дій і практика бойової підготовки в сучасних умовах показують, що найбільш доцільними формами побудови бойових порядків підрозділів при розвитку успіху в глибині оборони противника будуть ті, які менш вразливі від флангового і перехресного вогню, забезпечують швидкий маневр, використання вигідних умов місцевості просування у вказаному напрямі і одночасне ефективне застосування максимальної кількості озброєння.

Бойові можливості.Бойові можливості взводу не є постійними величинами. Навіть при повній укомплектованості взводу особовим складом, бойовою технікою і озброєнням вони будуть залежати від стану зброї і техніки, від рівня бойової підготовки, морально-психологічного стану особового складу, злагодженості взводу і від інших чинників, що визначають стан бойової готовності. Крім цього, на бойові можливості значний вплив мають характер протидії противника, місцевість, стан погоди, час року і доби і інші чинники.

У всіх випадках неодмінною умовою для визначення величини бойових можливостей взводу є виконання ним бойової задачі із збереженням боєздатності. Складовою бойових можливостей взводу є:вогнева міць; ударна сила; маневреність.

Вогневі можливості взводу виражаються сумарним об’ємом вогневих задач, які можуть бути виконані штатними і приданими вогневими засобами.

До показників вогневих можливостей звичайно відносять кількість знищених танків і інших броньованих об’єктів, а також ступінь ураження живої сили противника вогнем стрілецької зброї.

Розрахунки вогневих можливостей взводу по боротьбі з танками і іншими броньованими об’єктами засновуються на використанні коефіцієнтів бойової ефективності протитанкових засобів, бойових машин піхоти, танків (табл. 1). Шляхом досвіду встановлено, що коефіцієнт бойової ефективності показує, яку кількість танків і інших броньованих цілей може знищити той або інший засіб, до того як він сам буде знищеним або ушкодженим.


Таблиця 20.1. Умовні коефіцієнти бойової ефективності протитанкових засобів в наступіДата добавления: 2014-11-10; просмотров: 3926. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия