Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Примітка. Коефіцієнти збільшуються в 1,5 рази при веденні вогню по БМП противника і в 2 рази при веденні вогню по бронетранспортерах
 

Вогневі можливості по боротьбі з танками визначаються з урахуванням наступних початкових даних. У взводі є три РПГ-7 і три БМП при умові наступу на підготовану оборону, взвод здатний знищити (3 БМП×1,0 + 3 РПГ-7×0,2 = 3,6) до чотирьох танків противника. Але у цьому випадку всі БМП взводу можуть бути знищені, в результаті взвод втратить боєздатність. Щоб зберегти боєздатність взводу і виконати поставлену задачу, необхідно зберегти більше за 50% бойових машин піхоти. Таким чином, механізований взвод на БМП при наступі на підготовлену оборону противника здатний знищити до двох танків.

Розрахунок вогневих можливостей взводу по ураженню живої сили противника засновується на порівнянні щільності вогню стрілецької зброї сторін, що виражається кількістю куль на 1 м фронту за хвилину.

Послідовність розрахунку вогневих можливостей взводу по ураженню живої сили противника вогнем з стрілецької зброї може бути наступною:

- визначається кількість даного типу стрілецької зброї, що є у взводі на початок наступу і яка може взяти участь в бою;

- виходячи з бойової швидкострільності зброї визначається кількість куль, яка може бути випущена за одну хвилину зброєю, яка застосовується в бою;

- виходячи з фронту наступу взводу шляхом ділення кількості куль на протяжність фронту в метрах визначається щільність вогню.

Аналогічно розраховується щільність вогню противника. Після цього визначається співвідношення щільності вогню.

Проведемо розрахунки при умові, що взвод укомплектований на 100% і наступає в пішому порядку на фронті 300 м.

Для ведення вогню в цих умовах у взводі може бути залучено: автоматів АК-74 — 13, кулеметів РПК-74 — 3, ПКТ — 3, ПК — 1, СВД — 1, бойова швидкострільність яких відповідно становить 100, 150, 250, 200 і 40 пострілів в хвилину (механіки-водії і заступник командира взводу, що знаходиться в бойовій машині піхоти, три гранатометника і
командир взводу з розрахунку виключені). При цих умовах взвод може випустити (13×100) + (З×250) + (1×200) + (1×40) = 2740 куль за хвилину. Виходячи з цього щільність вогню взводу становитиме 2740 ÷ 300 = 9,1 куль за хвилину на 1 м фронту наступу.

Досвід бойових дій свідчить, що щільність 8–10 куль на 1 м фронту наступу забезпечує виконання бойової задачі.

Ударна сила— це здатність механізованих, танкових підрозділів завдавати міцних ударів по противнику з поєднанням вогню і руху.

Основою ударної сили взводу є застосування вогню танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів), протитанкових засобів і стрілецької зброї в поєднанні з стрімким просуванням в глибину розташування противника, знищенням його живої сили і вогневих засобів і оволодінням об'єктом атаки. Таким чином ударна сила взводу залежить від його вогневих і маневрених можливостей, а також від стійкості проти різноманітних засобів ураження противника, від фронту наступу і місця в бойовому порядку роти.

Наступ — двосторонній процес, тому ударна сила взводу, який наступає залежить від щільності сил і засобів противника, що обороняється і в кінцевому результаті характеризується співвідношенням сил і засобів протидіючих сторін.

Отже, чим вища щільність сил і засобів, що створюються взводом в наступі, і чим менші вони у противника, що обороняється, тим більша сила удару.

Таким чином, результатом реалізації ударної сили взводу в наступі є втрати, що наносяться противнику, а також захоплення об’єкта атаки.

Основу ударної сили взводу складає бронетанкова техніка (танки, БМП, БТР) з її озброєнням і особовим складом.

Для успішного наступу підрозділам необхідно мати 2–3-кратну перевагу, а на ділянці прориву необхідно створити 4–6-кратну перевагу, стрімко атакувати противника і вогнем всіх видів зброї знищити його. Взвод здатний створити таку перевагу проти відділення противника, витрачаючи для цього 0,2–0,3 боєкомплекту боєприпасів. Виконуючи бойову задачу, взвод здатний послідовно на трьох рубежах знищити живу силу і вогневі засоби в трьох відділеннях.

Маневрені можливості— це властивість взводу, яка характеризує його здатність швидко здійснювати пересування, розгортання, змінювати швидкість і напрям руху, здійснювати маневр на полі бою за певний час, долати зони радіоактивного і хімічного зараження, райони руйнування, завалів і пожеж.

 

Таблиця 20.2. Маневрені можливості взводуДата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1301. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия