Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Особливості організації і ведення наступу вночі
Підготовка до наступу вночі проводиться в світлий час доби. Командир взводу, організовуючи наступ, крім загальних питань, що передбачаються при підготовці наступу в звичайних умовах, вказує:


- помітні в темний час доби орієнтири;

- азимут напряму наступу взводу і напрямне відділення;

- порядок забезпечення відділень (танків, бойових машин піхоти, броне­транспортерів) засобами освітлення місцевості;

- порядок використання приладів нічного бачення і підготовки зброї взводу для стрільби вночі;

- сигнали взаємовпізнання;

- заходи щодо захисту особового складу від світлового випромінювання;

- організує забезпечення відділень (танків) освітлювальними і сигнальними засобами, трасуючими снарядами і кулями.

Як орієнтири призначаються добре помітні на фоні неба гребені висот, окремі високі будови, дерева, невеликі гаї і інші місцеві предмети, що легко виявляються в темряві. При використанні приладів нічного бачення орієнтирами обираються місцеві предмети з великою відбиваючою здатністю в межах дальності дії приладів.

Напрями наступу вибираються на місцевості з найменшою кількістю природних перешкод. Ці напрями повинні виводити до намічених об'єктів найкоротшим шляхом і виключати необхідність складного маневру. Напрям наступу в ході бою позначається світловими орієнтирами і створенням вогнищ пожеж в розташуванні противника. Позначення відділень, танків, бойових машин піхоти (бронетранспортерів) здійснюється світловими сигналами, невидимими з боку противника, і сигнальними патронами.

Освітлення місцевості і об'єктів атаки здійснюється освітлювальним постом.

Освітлення здійснюється таким чином, щоб не освітлювати свої бойові порядки. На освітлювальний пост може покладатися задача подавати сигнали впізнання по команді командира взводу.

Для захисту від світлового випромінювання ядерних вибухів використовуються захисні властивості бойової техніки, особовий склад веде бій в спеціальних захисних окулярах. Крім того, оптичні прилади, прилади нічного бачення і скло кабін підготовлюються для послаблення світлового імпульсу.

У взводі доцільно призначати кулеметника або снайпера для боротьби з засобами освітлення противника.

Механізований взвод вночі наступає звичайно в пішому порядку. При цьому танки і бойові машини піхоти (бронетранспортері) діють в цепу механізованих підрозділів.

Атаці вночі, як правило, передує вогнева підготовка атаки, в ході якої освітлюються об'єкти (цілі) противника і здійснюється засліплення вогневих засобів, тому використання приладів нічного бачення ускладнене. У ході вогневої підготовки атаки, що проводиться навіть без освітлення місцевості через інтенсивні яскраві спалахи, використання приладів нічного бачення ускладнене.

Іноді з метою досягнення раптовості наступ може починатися без вогневої підготовки атаки.

У ході наступу вночі особлива увага приділяється веденню розвідки, дотриманню напряму і своєчасному позначенню свого положення.

Для захоплення опорних пунктів, в яких противник чинить опір, можна застосовувати обхід позицій відділень. Діючи сміливо і рішуче, вони можуть швидко проникати через проміжки, виходити на фланги і в тил, порушувати управління, сіяти паніку і тим самим значною мірою сприяти відділенням, наступаючим з фронту.

Відбивати контратаку противника доцільно без використання засобів освітлення місцевості, максимально використовуючи прилади нічного бачення.
Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1685. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.001 сек.) русская версия | украинская версия