Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Інженерне забезпечення наступу
Інженерне забезпечення організовується і здійснюється з метою створення взводу (відділенню, танку) необхідних умов для успішного виконання бойового завдання, а також для підвищення захисту особового складу, озброєння і техніки від усіх засобів ураження, а також для того, щоб завдати противнику втрат та утруднити його дії.

Завданнями інженерного забезпечення взводу (відділення, танка) є: фортифікаційне обладнання і маскування опорного пункту взводу (позиції відділення, вогневої позиції танка), місця розташування; улаштування мінно-вибухових загороджень на позиціях, які вони займають; пророблення проходів у загородженнях і зруйнуваннях; проведення розвідки загороджень противника, водних перешкод і стану доріг; обладнання і утримування переправ; добування, очищення води та обладнання пунктів водопостачання.

Інженерне забезпечення організовується командиром взводу (відділення, танка) на основі одержаного завдання і вказівок командира роти (взводу).

Командир взводу, організовуючи інженерне забезпеченняу наступі вказує: способи подолання інженерних загород­жень і перешкод, місце і номер проходу, його позначен­ня, порядок висування до нього підрозділів і подолання загороджень; способи пророблення проходів з загород­женнях противника; під час форсування водної перешко­ди — маршрут виходу до ріки для кожної бойової машини піхоти (бронетранспортера), танка; командир танкового взводу, крім того, вказує місце вантаження на пором і номер порома.

Фортифікаційне обладнанняопорних пунктів, позицій та районів розташування підрозділів здійснюється з метою захисту особового складу, озброєння і техніки від усіх засобів ураження противника. Воно ведеться силами самих підрозділів з максимальним використанням засобів механізації, застосуванням зарядів вибухових речовин, місцевих матеріалів, конструкцій та споруджень промислового виготовлення, а також з урахуванням захисних властивостей місцевості. Черговість та терміни фортифікаційного обладнання опорних пунктів (позицій) або районів розташування підрозділів визначаються з урахуванням забезпечення їхньої постійної готовності до ведення бою та нарощування захисту особового складу, озброєння та техніки від усіх засобів ураження.

Взвод (відділення, танк) своїми силами проводить фортифікаційне обладнання опорного пункту (позиції відділення, основної і запасної вогневих позицій танка) і його маскування, в тому числі маскування техніки від високоточної зброї противника, влаштовує інженерні загородження, проробляє проходи в загородженнях і зруйнуваннях. Дистанційно встановлені мінні поля взвод (відділення, танк) обходить, а при неможливості обходу проробляє прохід або виходи до ротного проходу.

Здійснення інженерних заходів щодо маскування та захисту від високоточної зброї противникаполягає у своєчасному та вмілому застосуванні табельних маскувальних комплектів та покрить, маскувальному фарбуванні озброєння та техніки під фон навколишньої місцевості, влаштуванні приховуючих масок із місцевих матеріалів, макетів, фальшивих теплових цілей (пасток), фальшивих споруджень, опорних пунктів та інших об'єктів. Над телловипромінюючими поверхнями броньованої техніки при необхідності додатково можуть установлюватися перекриття, теплорозсіювальні екрани та козирки. Всі заходи здійснюються у поєднанні з максимальним використанням маскуючих властивостей місцевості.

У випадку призначення взводу (відділення, танка) для посилення групи розгородження батальйону (дій. як групи розмінування роти) його командир до початку виконання поставленого завдання зобов'язаний уточнити місце загородження і ступінь його прикриття від вогню противника, порядок виконання робіт, поставити завдання відділенням (групам), уточнити порядок взаємодії з підрозділом інженерних військ і організувати підготовку необхідного обладнання та інструменту.

Інженерні загородженнявлаштовуються в усіх видах бою з метою завдати втрат противнику, затримати просування та сковування його маневру. Загородженнями прикриваються, як правило, опорні пункти, стики та проміжки між підрозділами та їхні відкриті фланги.

Для виконання завдання інженерного забезпечення взвод (відділення, танк) використовує навісне (вбудоване) обладнання, мінні трали, інженерні боєприпаси, табельні засоби маскування, возимі комплекти розмінування, шанцевий інструмент, інше інженерне майно і місцеві матеріали.

Одним з основних заходів інженерного забезпечення наступу є: пророблення проходів у мінно-вибухових та інших загородженнях.

Пророблення проходіву своїх мінних полях проводиться інженерно-саперними підрозділами до початку наступу, а пророблення проходів в інженерних загоро­дженнях противника перед його переднім краєм, — як правило, в ході вогневої підготовки атаки. Пророблення проходів у мінних полях, установлених засобами дистан­ційного мінування противника, крім того, здійснюється групами розгородження батальйонів і групами розміну­вання рот, а іноді і механізованими відділеннями (екі­пажами танків) з використанням возимого комплекту розмінування або іншими засобами.

У тому випадку, коли механізовані підрозділи атаку­ють на бойових машинах піхоти і всі танки та бойові ма­шини піхоти оснащені мінними тралами, проходи в мінних полях противника пророблюються з розрахунку один-два на атакуючу роту для пропускання по них озброєння і техніки, які не мають тралів. У решті ви­падків проходи пророблюються з розрахунку один на атакуючий взвод.

Переходи через перешкоди влаштовуються за допо­могою приданих батальйону мостоукладників і шляхопрокладників, а також танками та іншими машинами з бульдозерним обладнанням.

Проходи в загородженнях і переходи через перешко­ди нумеруються і позначаються односторонніми знаками і покажчиками; на них організовується комендантська служба силами інженерно-саперних підрозділів.

Пророблювання проходів у загородженнях, зруйнуваннях та влаштування переходів через перешкоди здійснюються силами взводу, приданими підрозділами інженерних військ з використанням навісного (вбудованого) обладнання бойової та інженерної техніки, зарядів вибухових речовин та місцевих матеріалів. Дистанційно встановлені мінні поля обходяться по розвіданих напрямках, а при неможливості долаються з використанням мінних тралів, по проходах, які пророблені групами розгородження (розмінування) взводів.

Обладнання та утримування переправ на штатній плаваючій бойовій техніці, вбрід і танків під водою включають: визначення та позначення напрямків (ділянок) переправ та напрямків (маршрутів) виходу до них, улаштування спусків у воду та виїздів із води; маскування та охорону переправ, комендантську службу на них; пророблювання проходів у загородженнях на берегах та у воді.

Добування, очищення води та обладнання пункту водопостачанняздійснюється, як правило, в взводі своїми силами з використанням табельних засобів польового водо­постачання. При відсутності місцевих джерел води, а також на маловодній місцевості водопостачання організовується силами і засобами старшого командира.

 Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 1741. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2021 год . (0.003 сек.) русская версия | украинская версия