Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Взвод в обороні у лісі
У лісі при організації оборони сильно ускладнене спостереження, орієнтування, коректування вогню. Наступ противника організується звичайно по окремих роз'єднаних напрямках уздовж доріг, просік, галявин, через рідколісся. Тому оборона в лісі будується таким чином, щоб перехоплювалися ймовірні напрямки наступу противника. Оборона будується окремими взводними опорними пунктами, підготовленими до кругової оборони.

Механізований взвод звичайно перехоплює дорогу, одну-дві просіки чи дефіле між болотами й озерами. Передній край оборони може вибиратися або перед узліссям лісу, або відноситися в глибину. При переході до оборони командир взводу організує розчищення лісу і чагарнику для поліпшення умов спостереження і ведення вогню. Передбачаються протипожежні заходи.

Під час переходу до оборони командир взводу (відділення, танка), крім загальних заходів щодо підготовки оборони, організовує розчищення лісу та чагарника для поліпшення умов спостереження і ведення вогню, не демаскуючи при цьому свого розташування; підготовляє кинджальний вогонь та вогонь з дерев; передбачає протипожежні заходи (створення захисних смуг та запасів води, підготовку сокир, пил, лопат та гаків, очищення опорного пункту від сушняку). Окремі ділянки можуть залишатися нерозчищеними, там завчасно влаштовуються мінно-вибухові загородження і підготовляється вогонь.

Система вогню організовується з таким розрахунком, щоб найбільша щільність вогню усіх видів створювалася на напрямках ймовірного наступу противника. Бойові машини піхоти (бронетранспортери) займають вогневі позиції на узліссях поблизу просік, галявин, перехресть доріг. Необхідно передбачити прикриття бойової техніки мотострілковими відділеннями чи загородженнями. Виступи лісу необхідно використовувати для організації флангового, перехресного і кинджального вогню. Підготовляється вогонь з дерев. У проміжках між опорними пунктами влаштовуються мінно-вибухові загородження і завали, що при­криваються вогнем, організовуються засідки, секрети і ведеться патрулювання.

При інженерному обладнанні опорного пункту фортифікаційні споруди на місцевості з високим рівнем ґрунтових вод обладнаються напівзаглибленого чи насипного типу. Взвод улаштовує завали, протитанкові рови. Як загородження застосовується обплетення дерев дротом.

У лісі противник буде переходити в наступ найчастіше після заняття вихідного положення в безпосередньому зіткненні з підрозділами, що обороняються. Внаслідок обмеженої видимості оборонний бій ведеться на близьких дистанціях. Доцільно в цих умовах застосовувати засідки і кинджальний вогонь.

Над траншеєю і вогневими позиціями влаштовуються перекриття та козирки для захисту особового складу від осколків снарядів і мін, які розриваються при зіткненні з деревами. Для ведення вогню із стрілецької зброї та спостереження, на деревах з густою кроною улаштовуються площадки. На місцевості з високим рівнем ґрунтових вод окопи та ходи сполучення обладнуються напівзаглибленого або насипного типу. На тих ділянках, де немає необхідності відривати ходи сполучення, шляхи руху в тил позначаються покажчиками або знаками на деревах.

На танконебезпечних напрямках взвод улаштовує завали, протитанкові бар'єри і прикриває їх вогнем.

Вогневі позиції танкового взводу (танка), протитанкових керованих ракетних комплексів і гранатометів обладнуються в місцях, звідки забезпечується можливість ведення вогню вздовж просік, полян, доріг і по ділянках рідкого лісу. На перехрестях доріг, просік, узлісь або на краю полян можуть улаштовуватися вогневі засади.

Під час бою в лісі широко застосовується вогонь всіх засобів з близьких відстаней.Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 988. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2020 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия