Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

МАШИН ТА ОБЛАДНАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ





Висока ефективність використання лісозаготівельних машин і устаткування, яка визначається продуктивністю, собівартістю і безвідмовністю виконання робіт, в значній мірі залежить від їх технічного стану. Тому заходи щодо підтримання працездатності машин є необхідними умовами ефективної роботи підприємства.

Слід відзначити, що на технічне обслуговування і ремонт машин та устаткування витрачається більше коштів, ніж на придбання нових. Питома вага трудових і вартісних витрат на обслуговування й ремонт машин та устаткування в лісовій галузі складає 20-25% собівартості заготовлюваної деревини.

Експлуатаційні служби сучасного лісопромислового підприємства повинні забезпечити вирішення головної задачі, що стоїть перед механізованим виробництвом – отримання максимальної сумарної продуктивності (су-марного напрацювання) машин з одночасним підтриманням рівня собівартості виконуваних робіт в заданих межах.

З метою зниження інтенсивності зміни експлуатаційних властивостей окремих елементів і усунення виникаючих відмов, машини повинні піддаватися різним заходам технічного впливу.

Погіршення основних експлуатаційних властивостей машини відбувається як унаслідок зношення і старіння її окремих конструктивних елементів, так і за рахунок зміни стану і якості експлуатаційних матеріалів.

Методи технічного впливу на стан машини, які застосовуються в процесі її експлуатації ділять на три основні групи:

1. Профілактичне обслуговування, направлене на обмеження природного зношення і попередження виникнення відмов та несправностей. Сюди входять роботи з контролю технічного стану, роботи із зовнішнього догляду, зміни експлуатаційних матеріалів, виконання кріпильних і регулювальних робіт, усунення окремих несправностей тощо.

Ці заходи забезпечують підтримання машин у справному стані та підвищують їх ресурс, не усуваючи природного зношення.

2. Ремонтне обслуговування, що полягає в усуненні виникаючих несправностей і відмов, заміни або ремонту пошкоджених деталей, вузлів та агрегатів машини.

Сучасні машини включають велике число агрегатів, механізмів, вузлів та деталей різної зносостійкості. Тому в процесі експлуатації машини для підтримання її працездатності потрібно періодично замінювати або ремонтувати ці елементи у випадку досягнення ними граничного стану. Ремонтне обслуговування, яке виконується в процесі експлуатації машини, відноситься до так званих поточних ремонтів, обсяг яких залежить від технічного стану машини і може коливатися в значних межах, включаючи, в окремих випадках, заміну однієї деталі, а в інших – вузла або агрегата.

Потрібно відзначити, що розмежування ремонтного і профілактичного обслуговування дуже умовне, оскільки експлуатаційні (поточні) ремонти включають роботи, направлені одночасно на відновлення зношення окремих конструктивних елементів машини малої і середньої довговічності, а також на обмеження зношення конструктивних елементів великої довговічності.

3. Роботи, направлені на підвищення показників збереженості машин під час їх зберігання і запуску.

Профілактичне обслуговування проводиться примусово з певною періодичністю і в певних обсягах, ремонтне – за потребою, залежно від дійсного технічного стану окремих елементів машини. Проте, як правило, проведення ремонтних робіт поєднується з термінами проведення профілактичного обслуговування. Виняток становлять ремонтні роботи, пов’язані з усуненням раптових відмов.

Згідно Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту під технічним обслуговуванням розуміють комплекс робіт з підтримання працездатності машини за умови використання її за призначенням, зберігання і транспортування.

Метою технічного обслуговування і ремонту є підтримування машин і устаткування у технічно справному стані та належному зовнішньому вигляді, забезпечення надійності, економічності, безпеки руху та екологічності.

Організація, види і періодичність технічного обслуговування залежать, головним чином, від конструктивних особливостей машин та устаткування, їх технічного стану, умов експлуатації і інтенсивності використання.

Внаслідок цього, періодичність проведення технічного обслуговування не у всіх випадках є постійною. З метою спрощення організації технічного обслуговування різнотипних машин, вони групуються з урахуванням їх конструктивних особливостей і умов експлуатації. Для кожної групи встановлюються певні режими профілактичного і ремонтного обслуговування, які найбільше відповідають даному типу машини і умовам їх роботи.

Проте, не можна виключати можливість виконання ремонтних робіт примусово, в плановому порядку, зі встановленою періодичністю. Проведення примусових ремонтів дозволяє підвищити ступінь безвідмовності машин та устаткування.

Формою організації технічного обслуговування лісозаготівельнх машин та устаткування є планово-запобіжна система, згідно з якою кожна машина в обов’язковому порядку піддається обслуговуванню після певного регламентованого Положенням пробігу або напрацювання.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 797. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...


Вычисление основной дактилоскопической формулы Вычислением основной дактоформулы обычно занимается следователь. Для этого все десять пальцев разбиваются на пять пар...


Расчетные и графические задания Равновесный объем - это объем, определяемый равенством спроса и предложения...


Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

ТЕХНИКА ПОСЕВА, МЕТОДЫ ВЫДЕЛЕНИЯ ЧИСТЫХ КУЛЬТУР И КУЛЬТУРАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА МИКРООРГАНИЗМОВ. ОПРЕДЕЛЕНИЕ КОЛИЧЕСТВА БАКТЕРИЙ Цель занятия. Освоить технику посева микроорганизмов на плотные и жидкие питательные среды и методы выделения чис­тых бактериальных культур. Ознакомить студентов с основными культуральными характеристиками микроорганизмов и методами определения...

Классификация холодных блюд и закусок. Урок №2 Тема: Холодные блюда и закуски. Значение холодных блюд и закусок. Классификация холодных блюд и закусок. Кулинарная обработка продуктов...

ТЕРМОДИНАМИКА БИОЛОГИЧЕСКИХ СИСТЕМ. 1. Особенности термодинамического метода изучения биологических систем. Основные понятия термодинамики. Термодинамикой называется раздел физики...

Травматическая окклюзия и ее клинические признаки При пародонтите и парадонтозе резистентность тканей пародонта падает...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия