Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

МАШИН ТА ОБЛАДНАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ





Висока ефективність використання лісозаготівельних машин і устаткування, яка визначається продуктивністю, собівартістю і безвідмовністю виконання робіт, в значній мірі залежить від їх технічного стану. Тому заходи щодо підтримання працездатності машин є необхідними умовами ефективної роботи підприємства.

Слід відзначити, що на технічне обслуговування і ремонт машин та устаткування витрачається більше коштів, ніж на придбання нових. Питома вага трудових і вартісних витрат на обслуговування й ремонт машин та устаткування в лісовій галузі складає 20-25% собівартості заготовлюваної деревини.

Експлуатаційні служби сучасного лісопромислового підприємства повинні забезпечити вирішення головної задачі, що стоїть перед механізованим виробництвом – отримання максимальної сумарної продуктивності (су-марного напрацювання) машин з одночасним підтриманням рівня собівартості виконуваних робіт в заданих межах.

З метою зниження інтенсивності зміни експлуатаційних властивостей окремих елементів і усунення виникаючих відмов, машини повинні піддаватися різним заходам технічного впливу.

Погіршення основних експлуатаційних властивостей машини відбувається як унаслідок зношення і старіння її окремих конструктивних елементів, так і за рахунок зміни стану і якості експлуатаційних матеріалів.

Методи технічного впливу на стан машини, які застосовуються в процесі її експлуатації ділять на три основні групи:

1. Профілактичне обслуговування, направлене на обмеження природного зношення і попередження виникнення відмов та несправностей. Сюди входять роботи з контролю технічного стану, роботи із зовнішнього догляду, зміни експлуатаційних матеріалів, виконання кріпильних і регулювальних робіт, усунення окремих несправностей тощо.

Ці заходи забезпечують підтримання машин у справному стані та підвищують їх ресурс, не усуваючи природного зношення.

2. Ремонтне обслуговування, що полягає в усуненні виникаючих несправностей і відмов, заміни або ремонту пошкоджених деталей, вузлів та агрегатів машини.

Сучасні машини включають велике число агрегатів, механізмів, вузлів та деталей різної зносостійкості. Тому в процесі експлуатації машини для підтримання її працездатності потрібно періодично замінювати або ремонтувати ці елементи у випадку досягнення ними граничного стану. Ремонтне обслуговування, яке виконується в процесі експлуатації машини, відноситься до так званих поточних ремонтів, обсяг яких залежить від технічного стану машини і може коливатися в значних межах, включаючи, в окремих випадках, заміну однієї деталі, а в інших – вузла або агрегата.

Потрібно відзначити, що розмежування ремонтного і профілактичного обслуговування дуже умовне, оскільки експлуатаційні (поточні) ремонти включають роботи, направлені одночасно на відновлення зношення окремих конструктивних елементів машини малої і середньої довговічності, а також на обмеження зношення конструктивних елементів великої довговічності.

3. Роботи, направлені на підвищення показників збереженості машин під час їх зберігання і запуску.

Профілактичне обслуговування проводиться примусово з певною періодичністю і в певних обсягах, ремонтне – за потребою, залежно від дійсного технічного стану окремих елементів машини. Проте, як правило, проведення ремонтних робіт поєднується з термінами проведення профілактичного обслуговування. Виняток становлять ремонтні роботи, пов’язані з усуненням раптових відмов.

Згідно Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту під технічним обслуговуванням розуміють комплекс робіт з підтримання працездатності машини за умови використання її за призначенням, зберігання і транспортування.

Метою технічного обслуговування і ремонту є підтримування машин і устаткування у технічно справному стані та належному зовнішньому вигляді, забезпечення надійності, економічності, безпеки руху та екологічності.

Організація, види і періодичність технічного обслуговування залежать, головним чином, від конструктивних особливостей машин та устаткування, їх технічного стану, умов експлуатації і інтенсивності використання.

Внаслідок цього, періодичність проведення технічного обслуговування не у всіх випадках є постійною. З метою спрощення організації технічного обслуговування різнотипних машин, вони групуються з урахуванням їх конструктивних особливостей і умов експлуатації. Для кожної групи встановлюються певні режими профілактичного і ремонтного обслуговування, які найбільше відповідають даному типу машини і умовам їх роботи.

Проте, не можна виключати можливість виконання ремонтних робіт примусово, в плановому порядку, зі встановленою періодичністю. Проведення примусових ремонтів дозволяє підвищити ступінь безвідмовності машин та устаткування.

Формою організації технічного обслуговування лісозаготівельнх машин та устаткування є планово-запобіжна система, згідно з якою кожна машина в обов’язковому порядку піддається обслуговуванню після певного регламентованого Положенням пробігу або напрацювання.







Дата добавления: 2014-11-10; просмотров: 797. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!




Шрифт зодчего Шрифт зодчего состоит из прописных (заглавных), строчных букв и цифр...


Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...


Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...


Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Репродуктивное здоровье, как составляющая часть здоровья человека и общества   Репродуктивное здоровье – это состояние полного физического, умственного и социального благополучия при отсутствии заболеваний репродуктивной системы на всех этапах жизни человека...

Случайной величины Плотностью распределения вероятностей непрерывной случайной величины Х называют функцию f(x) – первую производную от функции распределения F(x): Понятие плотность распределения вероятностей случайной величины Х для дискретной величины неприменима...

Схема рефлекторной дуги условного слюноотделительного рефлекса При неоднократном сочетании действия предупреждающего сигнала и безусловного пищевого раздражителя формируются...

Методы прогнозирования национальной экономики, их особенности, классификация В настоящее время по оценке специалистов насчитывается свыше 150 различных методов прогнозирования, но на практике, в качестве основных используется около 20 методов...

Методы анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия   Содержанием анализа финансово-хозяйственной деятельности предприятия является глубокое и всестороннее изучение экономической информации о функционировании анализируемого субъекта хозяйствования с целью принятия оптимальных управленческих...

Образование соседних чисел Фрагмент: Программная задача: показать образование числа 4 и числа 3 друг из друга...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2025 год . (0.011 сек.) русская версия | украинская версия