ПІД ЧАС ГРУПОВОЇ РОБОТИ НА УРОЦІ
Мета: усвідомлення сутності, принципів, функцій групової роботи на засадах співробітництва; формування комплексу вмінь організовувати групову діяльність на уроці як умови вдосконалення педагогічного професіоналізму. Обладнання плакат із висловлюваннями вітчизняних і зарубіжних учених-педагогів про навчання в співробітництві, схеми «Організація групової взаємодії на уроці», «Функції і принципи навчання в співробітництві», фрагменти уроків, де представлено організацію групової взаємодії (відеозаписи й тексти з педагогічної літератури), зразки інструкцій для організації роботи в групах Опорні поняття групова робота на уроці, рольова участь, індивідуальна робота на уроці, співробітництво на уроці, парна форма організації навчальних занять, навчальний діалог Завдання для студентів
1 1 Генеза та значення групової навчальної роботи школярів, необхідність опанування вчителем технологи її організації 1 2 Принципи організації групової навчальної роботи 1 3 Групова робота на уроці I 4 Організація взаємодії між учнями під час групової роботи
Список рекомендованої літератури
2 ДьяченкоВ К Сотрудничество в обучении — М, 1991 — С 24 —60, 134 — 3 Лийметс X Й Групповая работа на уроке — М, 1975 — С 4 — 33 4 Малеваний Ю Й О современном уроке // Молодому учителю / Сост 5 Оконь В Введение в общую дидактику — М, 1990 — С 40—43 6 Палат Е С Обучение в сотрудничестве // Новые педагогические й ин- 7 Полетило С А Організація групової навчальної роботи старшокласників 8 Психолога педагогические аспекты учебного процесса в школе — К, 1983 — 9 Селевко Г К Современные образовательные технологии Учеб пособие — 10 ЦукерманГ А Зачем детям учиться вместе? — М, 1985 — С 34—40, 46 —79 I1 Шевченко С Д Школьный урок как научить каждого — М Просвеще- ХІД ЗАНЯТТЯ
|