Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Техніко-економічне порівняння систем опалення


 

Систему опалення слід вибирати на підставі техніко-економічного порівняння різних варіантів, припустимих по санітарно-гігієнічним показникам, з урахуванням їх експлуатаційних особливостей.

Порівняємо економічні показники різноманітних систем центрального опалення. За капітальними вкладеннями місцеві системи повітряного опалення з використанням високотемпературного первинного теплоносія мають переваги над іншими системами. На друге місце можна поставити систему парового опалення і на останнє – водяну систему опалення.

При однакових розрахункових умовах у системі парового опалення, з огляду на зменшення площі поверхні опалювальних приладів та площі перетину конденсатопроводів, витрачається менше металу і початкова її вартість є дещо нижчою, ніж вартість систем водяного опалення.

Проте вибір систем опалення тільки за найменшими капітальними вкладеннями без урахування вартості її експлуатації, економічно не може вважатися повноцінним. Вартість експлуатації залежить, насамперед, від витрати палива і довговічності системи опалення.

У водяних системах втрата палива менша, ніж у парових і центральних повітряних системах, тому що марні побіжні тепловтрати в них нижчі. До того ж термін служби систем водяного опалення найбільший (25÷ 40 років). Термін служби паропроводів (до 10 років) і особливо конденсатопроводів (близько 4 років), через інтенсивну внутрішню корозію значно менший.

Повітроводи з тонколистової сталі також недовговічні. При цьому зменшення амортизаційних витрат настільки скорочує вартість експлуатації, що системи водяного опалення звичайно стають економічно вигіднішими, ніж системи парового опалення.

Таким чином, для вибору системи за економічними показниками необхідно визначати загальні, так звані приведені витрати, що враховують крім капітальних витрат ще й вартість експлуатації систем опалення. До вартості експлуатації, крім вартості палива, поточного ремонту й амортизаційних витрат, входять також вартість електроенергії, заробітна платня обслуговуючого персоналу та деякі інші витрати.

Технічні показники експлуатації центральних систем опалення різноманітні. Найбільша надійність дії, що обумовлена порівняльною довговічністю та безвідмовністю, властива системі водяного опалення. Менш надійною є система парового опалення, яка більш складна по конструкції та в обслуговуванні.

Системи водяного опалення мають значну теплову інерцію, особливо при масивних (бетонні панелі) або водомістких (чавунних радіаторах) опалювальних приладах.

Ця властивість знижує ефективність регулювання тепловіддачі приладів, але дозволяє підтримувати необхідну температуру в приміщеннях при аварійних відключеннях теплопостачання. Системи парового і повітряного опалення мають малу теплову інерцію, що часто визначає вибір їх в якості систем для періодичного опалення.

Економічні та технічні показники систем опалення визначають сферу їх застосування. Системи водяного опалення, надійні та гігієнічні, набули широкого поширення в умовах теплофікації міст і селищ, їх застосовують у цивільних і промислових будівлях.

Системи парового опалення через санітарно-гігієнічні та експлуатаційні недоліки заборонено використовувати в цивільних будівлях, призначених для постійного або тривалого (більше 2 годин) перебування людей.

Парове опалення припускається в промислових будівлях, а також у цивільних при нетривалому перебуванні людей, і рекомендується для періодичного або чергового (у неробочий час) обігріву приміщень.

 

 

Контрольні питання:

 

1. Назвіть вимоги до опалювальних установок?

2. До чого зводяться санітарно-гігієнічні та економічні вимоги, подані до опалювальних установок?

3. Системи опалення; за якими ознаками вони розрізнюються?

4. З яких основних конструктивних елементів складається система опалення?

5. Охарактеризуйте центральні та місцеві системи опалення.

6. Як класифікуються системи опалення в залежності від характеру циркуляції теплоносія?

7. Які теплоносії використовуються для систем опалення?

8. Переваги та недоліки використання в якості теплоносія води, пари і повітря.

9. У яких випадках застосовуються системи парового опалення?

10. Які типи систем парового опалення виділено в залежності від тиску пари?

11. Які системи опалення називаються комбінованими?

12. Як класифікуються системи опалення в залежності від місця прокладки магістральних трубопроводів та по способу приєднання нагрівальних приладів до стояків?

 

 Дата добавления: 2014-11-12; просмотров: 1802. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!Картограммы и картодиаграммы Картограммы и картодиаграммы применяются для изображения географической характеристики изучаемых явлений...

Практические расчеты на срез и смятие При изучении темы обратите внимание на основные расчетные предпосылки и условности расчета...

Функция спроса населения на данный товар Функция спроса населения на данный товар: Qd=7-Р. Функция предложения: Qs= -5+2Р,где...

Аальтернативная стоимость. Кривая производственных возможностей В экономике Буридании есть 100 ед. труда с производительностью 4 м ткани или 2 кг мяса...

Философские школы эпохи эллинизма (неоплатонизм, эпикуреизм, стоицизм, скептицизм). Эпоха эллинизма со времени походов Александра Македонского, в результате которых была образована гигантская империя от Индии на востоке до Греции и Македонии на западе...

Демографияда "Демографиялық жарылыс" дегеніміз не? Демография (грекше демос — халық) — халықтың құрылымын...

Субъективные признаки контрабанды огнестрельного оружия или его основных частей   Переходя к рассмотрению субъективной стороны контрабанды, остановимся на теоретическом понятии субъективной стороны состава преступления...

Краткая психологическая характеристика возрастных периодов.Первый критический период развития ребенка — период новорожденности Психоаналитики говорят, что это первая травма, которую переживает ребенок, и она настолько сильна, что вся последую­щая жизнь проходит под знаком этой травмы...

РЕВМАТИЧЕСКИЕ БОЛЕЗНИ Ревматические болезни(или диффузные болезни соединительно ткани(ДБСТ))— это группа заболеваний, характеризующихся первичным системным поражением соединительной ткани в связи с нарушением иммунного гомеостаза...

Решение Постоянные издержки (FC) не зависят от изменения объёма производства, существуют постоянно...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2023 год . (0.033 сек.) русская версия | украинская версия