Передмова. 1801-1825 Правление Александра I 1801-1803 Негласный комитет «Указ о вольных хлебопашцах» 1804-1813 1-ая
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ Кафедра економіки підприємства
Методичні рекомендації для семінарських занять з дисципліни “Економічна теорія”
Для студентів ІІ курсу галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування» напряму підготовки 6.030601 «Менеджмент» Варіативних компонент МЗД, МВ, МНС, МПД, УПП, ММ, УСЕК, Л освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» Денної та заочної форм навчання
Затверджено на засіданні навчально- методичної ради ДонДУУ протокол №____від______
Донецьк, ДонДУУ, 2011 ББК У01 М54 Методичні рекомендації для семінарських занять з дисципліни «Економічна теорія» для студентів галузі знань 0306 «Менеджмент і адміністрування» / уклад. Романінець Р.М., О.В.Шкуренко. – Донецьк: ДонДУУ, 2011. – 120 с.
Методичні рекомендації для семінарських занять з дисципліни «Економіча теорія» складено відповідно до нормативних матеріалів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також робочої програми дисципліни. В них наведено перелік залікових і змістових модулей, задачі, контрольні питання до підсумкового контролю знань, рекомендовану літературу.
Рецензенти: А.М.Хімченко - канд. економ.наук, доц. каф. економічної теорії ДонНУ
Н.П. Боталова – канд.економ.наук, доц. каф. екон.підприємства ДонДУУ
Зміст
Ринкова трансформація економічної системи України об’єктивно потребує підготовки нової генерації спеціалістів, що володіють ґрунтовними знаннями сучасної ринкової економіки, законами її розвитку і функціонування. Економічна теорія як теоретична базова дисципліна формує у майбутніх фахівців з економіки наукові уявлення і свідомі погляди на механізм функціонування економічних суб’єктів на макро- і мікрорівнях. Мета курсу «Економічна теорія» - засвоєння майбутніми фахівцями ґрунтовних економічних знань, формування логіки економічного мислення та економічної культури, навчання їх базовим методам пізнання і аналізу економічних процесів, вмінню обґрунтовувати економічні рішення з використанням методологічно-філософського фундаменту та інструментального апарату системи економічних наук. Предметом її є будова, явища, процеси, механізми, поведінка людей та груп людей в економічних системах в умовах вибору між альтеративними цілями, обмеженими засобами їхнього досягнення, які мають альтернативне застосування. Завданнями дисципліни є: § набуття належних навичок раціональної економічної поведінки, виходячи з концептуальних основ ринкової економіки, розуміння особливостей функціонування сучасних ринків та утворення цін на послуги праці, капіталу та ін. відповідно до типу ринкової структури; § набуття навичок аналізу агрегованих показників, визначення чинників і наслідків макроекономічного розвитку господарських систем, а також можливостей держави коригувати цей розвиток відповідно до цілей та пріоритетів економічної політики. У зв’язку з цими завданнями і метою необхідно виділити такі функції курсу: 1) теоретично-пізнавальна функція – визначення та пояснення основних закономірностей економічного життя на рівні економічної системи (основи загальної економічної теорії – політичної економії); індивіда, окремого господарства, певного ринку (мікроекономіки); національного господарства та агрегованих економічних агентів (макроекономіки); світового господарства (мегаекономіки); 2) практична функція – формування умінь, навичок системного наукового мислення; здатності до критичної оцінки середовища та прийняття рішень, прищеплення елементів методологічної культури; 3) виховно-ідеологічна функція – розвиток економічного мислення та світогляду студентів взагалі, виховання людини та громадянина. Дисципліна «Економічна теорія» складає філософсько-методологічну та інструментально-методичну основу вивчення таких дисциплін, як «Економіка підприємства», «Міжнародні економічні відносини», «Державне та регіональне управління», «Менеджмент і адміністрування» тощо.
|