Студопедия — Модуль 2.
Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Модуль 2.






Тема 11. Конституційні процесуальні засади організації та діяльності Конституційного Суду України

Конституційно-правові основи порядку утворення Конституційного Суду України. Порядок обрання Голови Конституційного Суду України та його заступників. Утворення Колегій суддів Конституційного Суду України. Організація роботи Колегій суддів Конституційного Суду України.

Конституційне провадження в Україні: учасники, основні форми та етапи. Порядок звернення до Конституційного Суду України. Особливості реалізації суб’єктами конституційного провадження права на «Конституційне подання» та права на «Конституційне звернення».

Порядок відкриття провадження справ у Конституційному Суді України. Порядок розгляду справ на пленарному засіданні Конституційного Суду України. Порядок прийняття та процесуальні вимоги до змісту рішень, ухвал і висновків Конституційного Суду України.

Особливості провадження окремих категорій справ у Конституційному Суді України.

Тема 12. Організація діяльності суб'єктів місцевого самоврядування

Поняття і ознаки місцевого самоврядування в Україні. Система місцевого самоврядування в Україні Основи місцевого самоврядування. Принципи місцевого самоврядування. Функції і повноваження місцевого самоврядування. Гарантії місцевого самоврядування.

Представницькі органи місцевого самоврядування: їх система і порядок формування. Структура місцевих рад. Форми і методи роботи місцевих рад. Сесія – основна організаційна форма діяльності місцевих рад. Організація роботи постійних і тимчасових комісій місцевих рад. Організація роботи сільських. селищних, міських голів, а також голів районних та обласних рад. Виконавчі органи місцевих рад: структура, порядок утворення, форми і методи роботи. Організація роботи департаментів, управлінь, відділів інших виконавчих органів, апарату місцевих рад і апарату виконкомів. Служба в органах місцевого самоврядування. Органи самоорганізації населення. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Організація підготовки і виборів депутатів місцевих рад. Організація роботи депутатів місцевих рад. Організація роботи депутатів місцевих рад у виборчих округах. Депутатські запити, звернення, запитання, порядок їх внесення і розгляду. Гарантії діяльності депутатів місцевих рад.

Тема 13. Організація роботи Верховної Ради та органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим

Загальна характеристика правового статусу Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Порядок формування Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Структура та повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Організація роботи Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Особливості підготовки і проведення першої сесії Верховної Ради автономної Республіки Крим. Організація роботи сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Організація роботи депутатських фракцій Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Організація роботи постійних комісій Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Організація роботи апарату Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Загальна система органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим. Порядок створення, структура, та організація роботи Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. Організація роботи міністерств, державних комітетів та інших органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим.

 

Тема 14. Конституційні процесуальні засади здійснення безпосереднього народовладдя в Україні

Конституційно-правові основи реалізації в Україні основних форм безпосередньої демократії.

Вибори як процес формування представницьких органів, обрання службових осіб. Класифікація виборів. Законодавче регулювання порядку проведення виборів. Джерела виборчого права України. Реалізація принципів виборчого права та процесу.

Поняття виборчого процесу. Засади виборчого процесу. Виборча кампанія та її стадії: підготовча, основна, агітаційна, підсумкова. Визнання виборів такими, що не відбулися або недійсними. Гласність при підготовці і проведенні виборів. Фінансове і матеріально-технічне забезпечення виборів.

Референдум - як інститут конституційного процесуального права України.

Порядок призначення Всеукраїнського референдуму. Особливості призначення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. Порядок утворення ініціативних груп з проведення референдумів. Реєстрація ініціативних груп. Порядок організації роботи ініціативних груп та збору підписів в підтримку проведення всеукраїнського референдуму. Підрахунок зібраних голосів громадян в підтримку проведення референдуму.

Особливості порядку призначення місцевих референдумів в Україні. Підготовка проведення місцевих референдумів. Порядок утворення та організація роботи комісій по проведенню місцевих референдумів.

Організація голосування та визначення результатів референдумів.

Тема 15. Адміністративно-територіальний процес

Поняття та особливості територіального устрою України. Порядок зміни території України.

Адміністративно-територіальний устрій і територіальна основа діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування в Україні.

Принципи та елементи адміністративно-територіального устрою України.

Територіальна основа діяльності вищих, центральних та місцевих органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

Тема 16. Конституційні процесуальні основи правового статусу особи

Конституційні процесуальні основи правового статусу особи.

Порядок набуття та припинення громадянства України. Розгляд заяв і подань з питань громадянства України. Процедура розгляду клопотань про прийняття до громадянства України, про поновлення в громадянстві України, про вихід з громадянства України. Порядок встановлення належності до громадянства України. Прийняття і виконання рішень у питаннях громадянства України. Порядок оскарження рішень з питань громадянства України.

Порядок виїзду і в’їзду в Україну. Надання статусу біженця, притулку іноземцям.

Процес реалізації конституційних прав і свобод громадян України.

Прийняття рішень про реалізацію основних прав і свобод громадян України. Організація виконання рішень про реалізацію конституційних прав і свобод громадян України.

 

 

4. Структура навчальної дисципліни

Назви модулів і тем Кількість годин
Денна форма Заочна форма
Усього у тому числі Усього у тому числі
л п лаб інд ср л п лаб інд ср
                         
Модуль 1
Тема 1.                 -      
Тема 2.                        
Тема 3.   - -         - -      
Тема 4.               - -      
Тема 5.   - -         - -      
Тема 6.   - -         - -      
Тема 7.     -           -      
Тема 8.   - -         - -      
Разом за модулем 1                        
Модуль 2
Тема 9.               - -      
Тема 10.                        
Тема11.               - -      
Тема 12.               - -      
Тема 13.   - -         - -      
Тема 14.               - -      
Тема 15.   - -                  
Тема 16.   -                    
Разом за модулем 2                 -      
Усього годин                        

 

5. Теми семінарських занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
1. Предмет, джерела та система конституційного процесуального права 2/2
  Загальнотеоретичні аспекти організації і діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування в Україні  
  Організація роботи Верховної Ради України  
  Організація діяльності Президента України  
  Організація діяльності виконавчої влади в Україні  
  Конституційні процесуальні засади організації та діяльності Конституційного Суду України  
  Організація діяльності суб'єктів місцевого самоврядування  
  Конституційні процесуальні засади здійснення безпосереднього народовладдя в Україні  
  Конституційні процесуальні основи правового статусу особи  

 

6. Самостійна робота

- Виконати реферати з наступних тем:

№ з/п Назва теми Кількість годин
  Предмет, джерела та система конституційного процесуального права: - Джерела конституційного процесуального права. - Конституційне процесуальне право як наука та навчальна дисципліна.  
2. Загальнотеоретичні аспекти організації і діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування в Україні: - Принципи організації і діяльності органів державної влади. - Організаційно-правові та соціально-психологічні методи діяльності органів державної влади.  
3. Правова, територіальна та матеріально-фінансова основи організації та діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування в Україні: - Принципи адміністративно - територіального устрою України.  
4. Організація роботи Верховної Ради України та її органів: - Правові форми діяльності Верховної Ради України. - Організація роботи голови Верховної Ради України. - Порядок утворення, система, склад та структура комітетів Верховної Ради України.  
5. Законодавчий процес: - Законодавча ініціатива: поняття, суб'єкти та процедура реалізації. - Порядок підписання і оприлюднення (промульгації) законів. - Повторний розгляд Верховною Радою України законів, повернених Президентом України.  
6. Організація діяльності комітетів та тимчасових комісій Верховної Ради України: - Організація роботи тимчасових комісій Верховної Ради України. - Слухання у комітетах Верховної Ради України.  
7. Організація роботи народних депутатів України: - Депутатський запит та депутатське звернення. - Організація роботи народного депутата України з виборцями.  
  Взаємовідносини Верховної Ради України з Президентом України, Кабінетом Міністрів України та судами: - Відносини Верховної Ради України з Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції. - Відносини Верховної Ради України з Кабінетом Міністрів України.  
  Організація діяльності Президента України: - Процедура вступу на пост новообраного Президента України. - Організація роботи Адміністрації Президента України. - Організація роботи Ради національної безпеки і оборони України.  
10. Організація діяльності виконавчої влади в Україні: - Структура, функції та організація роботи апарату Кабінету Міністрів України. - Структура центральних органів виконавчої влади. - Порядок призначення й усунення з посад голів місцевих державних адміністрацій. - Структура Харківської обласної державної адміністрації.  
  Конституційні процесуальні засади організації та діяльності Конституційного Суду України: - Порядок формування Конституційного Суду України. - Порядок підготовки справ до розгляду Конституційним Судом України. - Акти Конституційного Суду України.  
  Організація діяльності суб'єктів місцевого самоврядування: - Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування. - Організація роботи органів самоорганізації населення. - Гарантії діяльності депутатів місцевих рад. - Голова районної, обласної, районної в місті ради: процедура обрання, повноваження, порядок дострокового припинення повноважень.  
  Організація роботи Верховної Ради та органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим: - Організація роботи Верховної Ради Автономної Республіки Крим. - Організація роботи Ради Міністрів Автономної Республіки Крим. - Організація роботи міністерств, державних комітетів та інших органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим.  
  Конституційні процесуальні засади здійснення безпосереднього народовладдя в Україні: - Організація та проведення виборів народних депутатів. - Організація та проведення виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів. - Організація роботи Центральної виборчої комісії. - Організація та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, місцевих ініціатив та громадських слухань як форми безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.  
  Адміністративно-територіальний процес: - Порядок зміни території України. - Поняття та система адміністративно-територіального устрою України.    
  Конституційні процесуальні основи правового статусу особи: - Порядок надання, втрати та позбавлення статусу біженця. - Порядок реалізації конституційних обов'язків людини і громадянина в Україні.  
  Разом  

7. Індивідуальне навчально-дослідне завдання

 

- Скласти анотацію до підручника, навчального посібника, монографії запропонованих викладачем.

- Скласти бібліографію з теми, запропонованою викладачем.

 







Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 439. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!



Кардиналистский и ординалистский подходы Кардиналистский (количественный подход) к анализу полезности основан на представлении о возможности измерения различных благ в условных единицах полезности...

Обзор компонентов Multisim Компоненты – это основа любой схемы, это все элементы, из которых она состоит. Multisim оперирует с двумя категориями...

Композиция из абстрактных геометрических фигур Данная композиция состоит из линий, штриховки, абстрактных геометрических форм...

Важнейшие способы обработки и анализа рядов динамики Не во всех случаях эмпирические данные рядов динамики позволяют определить тенденцию изменения явления во времени...

МЕТОДИКА ИЗУЧЕНИЯ МОРФЕМНОГО СОСТАВА СЛОВА В НАЧАЛЬНЫХ КЛАССАХ В практике речевого общения широко известен следующий факт: как взрослые...

СИНТАКСИЧЕСКАЯ РАБОТА В СИСТЕМЕ РАЗВИТИЯ РЕЧИ УЧАЩИХСЯ В языке различаются уровни — уровень слова (лексический), уровень словосочетания и предложения (синтаксический) и уровень Словосочетание в этом смысле может рассматриваться как переходное звено от лексического уровня к синтаксическому...

Плейотропное действие генов. Примеры. Плейотропное действие генов - это зависимость нескольких признаков от одного гена, то есть множественное действие одного гена...

Выработка навыка зеркального письма (динамический стереотип) Цель работы: Проследить особенности образования любого навыка (динамического стереотипа) на примере выработки навыка зеркального письма...

Словарная работа в детском саду Словарная работа в детском саду — это планомерное расширение активного словаря детей за счет незнакомых или трудных слов, которое идет одновременно с ознакомлением с окружающей действительностью, воспитанием правильного отношения к окружающему...

Правила наложения мягкой бинтовой повязки 1. Во время наложения повязки больному (раненому) следует придать удобное положение: он должен удобно сидеть или лежать...

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2024 год . (0.008 сек.) русская версия | украинская версия