Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Тема 2. « Обладнання для підприємств швейного виробництва».
Обладнання підготовчого цеху.В підготовчому цеху транспортують, розбраковують, вимірюють і зберігають тканини. Підготовчий цех складається із двох ділянок: нерозбракованих і розбракованих тканин.

Тканину виготовляють в рулонах на текстильних фабриках. їх розвантажують з автомобіля автопогружчиком в самохідний рельсовий конвеєр, який відправляють в цех. При іншому розвантаженні тканину з автомобілів знімають за допомогою стаціонарного або висувного конвеєра, а також нахиленого скачування. Потім тканину транспортують на склад або в підготовчий цех.

Обладнання експериментального цеху.Експериментальний цех є самостійною ділянкою швейного виробництва. В експериментальному цеху вирішується питання перевірки і уточнення конструкції моделі, конструювання і моделювання; виготовляють зразки нових моделей, лекал; нормується витрата тканини, випробовується нове обладнання. Лекала виготовляються із картону. Щоб вони не зношувались, краї обробляються металевою стрічкою. Для вирізування лекал використовується спеціальне обладнання.

Машина ІЛ-2,призначена для безконтактного вимірювання площі швейних лекал, вирізаних із непрозорих матеріалів.

Технічна характеристика: швидкість переміщення лекал 47 мм/с, потужність 0,25 кВт.

Обладнання розкрійного цеху.В розкрійному цеху виконуються наступні технологічні операції: настилання, обрізання країв тканини, обмилювання верхнього полотна, розсікання настилів на частини, вирізування деталей, нумерація краю і транспортування його в швейний цех. Матеріал настилають, обрізають його краї і обметують верхнє полотно на наетилальному столі. Для притискання кінців настилу застосовують притискні лінійки. Край тканин відрізають кінцевою лінійкою. Розсікання деталей здійснюється розкрійними переставними і стрічковими машинами.

Настилальний стілпризначений для настилання тканини на столі розмірами 700x1800 мм.

Кінцева лінійка призначена для відрізання полотен і кріплення кінців полотен настилу, при виконанні багатошарових настилів у розкрійних цехах швейних підприємств. Технологічна характеристика: напівавтомат, швидкість різання 1,6-10%, ширина різання тканини, не більше 1600 мм, висота настилу не більше 150 мм.

Електророзкрійна машина з вертикальним ножем,призначена як для різання настилу висотою до 100,130 і 160 мм на окремі частини, які вміщують декілька деталей швейних виробів, так і для вирізування окремих деталей. Частота обертання головного вала 3000 об/хв.

Електрична машина з вертикальним ножем С8- 529,призначена для розрізання настилів до 130 мм і С8- 530 - настилів висотою 130-160 мм. Потужність електродвигуна 0,25 і 0,35 кВт, частота обертання головного вала - 2800 об/хв. Відмінність між машинами: С8- 530 має великий хід ножа (40мм).

Електророзкрійна машина з дисковим ножем ЕЗДМ - 5,призначена для розкроювання настилу висотою до 40 мм із легких тканин (шовку, крепдешину, трикотажу). Швидкість обертання дискового ножа 1650 об/хв., висота розкрійного настилу 50 мм.

Розкрійна стрічкова машина РЛ-1250-1призначена для вирізування деталей швейних виробів складених в настил з тканин всіх видів і трикотажу на підприємствах, які здійснюють масовий розкрій. Технічна характеристика: максимальна висота розкроювання настилу 300 мм. Потужність стрічкового ножа 1,5 кВт.

Електророзкрійна машина ЕЗМ-3призначена для розсікання настилів тканини не більш як 100 мм заввишки. Настили розтинаються на частини ножем. Найбільш досконалою є стрічкова розкрійна стаціонарна чотиришківна машина РЛ-6,призначена для викроювання деталей із частин настилу до 250 мм заввишки. Ніж-стрічка рухається зі швидкістю 2 м/с.

Одним із шляхів автоматизації розкрійного виробництва є використання нових способів і систем розкроювання тканин. Перспективними з погляду автоматизації подавання розкроюваної тканини є способи розкроювання, що Ґрунтуються на використанні групових та одиночних різаків, за допомогою коткового, ротаційного і вирубного устаткування. В останньому випадку можливе також і програмне керування різаками.

Котковий спосіб розкроювання. Тканина із сувою, проходячи через напрямні натяжні ролики і транспортуючі ролики, надходить у зону розкроювання. Проходячи між різаками стола і притискними обгумованими роликами, тканина розрізується.

Вирубування на пресах. Розкроювання тканини вирубуванням забезпечує вищу продуктивність праці, ніж при розкроюванні на стрічкових розкрійних машинах.

На деяких швейних підприємствах для вирубування невеликих деталей крою застосовують електрогідравлічні преси ПВГ-8 і ІІВГ-12.

Пресове устаткування застосовують при розкроюванні тканин методом штампування.

Ротаційний спосіб розкроювання.Безперервність розкроювання деталей із полотна, можливість автоматизації і видалення викроєних деталей та відходів, механізації подавання тканини, зменшення втрат тканини, підвищення продуктивності праці - усе це переваги ротаційного способу розкроювання.

 

Тема 3. «Організація обслуговуванням технологічного обладнання швейного виробництва.»

В сучасних умовах значно зросли масштаби, роль і значення ремонту та технічного обслуговування устаткування, яке використовується на промислових підприємствах.

Виробничий процес на промисловому підприємстві може бути представлений двома основними частинами – основним процесом і його технічним обслуговуванням. Звідси випливає необхідність органічного сполучення їх розвитку. Рівень технічного обслуговування завжди істотно відставав від рівня основного виробництва. Механоозброєність праці робітників, зайнятих ремонтом та технічним обслуговуванням устаткування, більш ніж у двічі

нижча, ніж в основному виробництві. Впроваджені автоматичні системи управління виробництвом, як правило, належать до основного виробництва. З позицій системного підходу основне виробництво і технічне обслуговування утворюють єдиний виробничий процес, тому повинні в цій цілісності і комплексності розглядатися. Тільки в такому випадку рішення можуть бути економічно доцільними. При дослідженні загальної проблеми ефективності виробництва особливої уваги вимагає проблема відставання рівня технічного обслуговування від рівня основного виробництва. Особливе значення цієї проблеми визначається не тільки відволіканням на обслуговування великої кількості матеріальних,

трудових і фінансових ресурсів у промисловості, але і впливу рівня їхнього використання на ефективність виробництва в цілому.

Поняття, принципи, організація та підходи до технічного обслуговування концептуально змінюються. Сучасному промисловому виробництву необхідний принципово новий підхід до організації ремонтів та технічного обслуговування устаткування. Затребуваною стає ідея аутсорсинга. Не всі підприємства мають можливість утримувати повний штат ремонтників весь рік. Доцільніше скористатися пропозицією відомих організацій, що здатні взяти на себе питання оперативного реагування, постачання запчастинами і ремонту, ніж виконувати це самим. Будь-які машини, обладнання, інженерно-технічні комплекси володіють конкретними життєвими циклами, і найкраще орієнтуватися на оптимізацію експлуатаційних

витрат на всьому протязі цих життєвих циклів. Питання оптимізації готові взяти на себе профільні організації, тим самим дозволяючи підприємствам, з одного боку, мінімізувати експлуатаційну вартість устаткування за його життєвого циклу, з іншого – при необхідності збільшувати тривалість цього циклу. Можливості застосування високого рівня ремонтного та технічного обслуговування устаткування є такими:

1. Фірмове сервісне після продажне обслуговування підприємствами-виробниками обладнання. Перш за все - це гарантійне обслуговування виробленого обладнання, традиційний вид обслуговування для сучасних підприємств-виробників з широким комплексом пропонованих послуг. Гарантійні умови стали таким же важливим критерієм вибору постачальника, якими раніше були ціна і термін постачання. Фірмове сервісне післягарантійне обслуговування – важливе джерело збільшення прибутку підприємства. Чим ширше комплекс пропонованих послуг, тим більше й доход, а в ряді випадків – доход від здійснення технічного обслуговування може бути більшим за продаж власне самого обладнання. Також поширення одержала така послуга, як післягарантійний сервіс за фіксованою ціною. Висока надійність сучасного обладнання зводить до мінімуму ймовірність

поломки, що дозволяє розглядати таку ситуацію як аналогічну страховому випадку, тому що у випадку відсутності післягарантійного контракту доведеться платити чималу суму за придбання дорогих запасних частин і виконання унікального ремонту.

2. Оскільки ремонт і обслуговування техніки виявили себе прибутковою сферою діяльності, багато великих підприємств-виробників укладають контракти з покупцями на ремонт і обслуговування не тільки свого обладнання, але і придбаного у інших підприємств. Для цих підприємств це стало новим фактором боротьби з конкурентами, що поставляють аналогічне обладнання.

Організаційни форми ремонтного та технічного обслуговування устаткування промислових підприємств

3. Закупівля обладнання, яке вже було у використанні, здійснення його капітального ремонту з подальшою модернізацією і після продажним обслуговуванням. Великий інтерес являє собою досвід Німеччини, де різноманітні види послуг технічного характеру стали достатньо прибутковим і надійним бізнесом. Більше 300 торгівельних фірм Німеччини були зацікавлені в закупівлі устаткування, яке вже використовувалось, щоб після капітального ремонту і відновлення експлуатаційної надійності повернути його у виробництво. Капітальний ремонт

верстатів відбувається з урахуванням новітніх технологічних досягнень. У більшості випадків після доопрацювання верстат ні в чому не поступається останнім моделям. В ході ремонту машини оснащуються блоками ЧПУ і навіть системами комп'ютерного управління. Ціна відновленого та модернізованого обладнання менше від ціни подібного нового, приблизно, на третину.Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 2196. Нарушение авторских прав


Рекомендуемые страницы:


Studopedia.info - Студопедия - 2014-2018 год . (0.002 сек.) русская версия | украинская версия