І Н Д З до теми: «Роль молоді у суспільстві».
1. Соціальна адаптація молоді у кризовому суспільстві. 2. Роль молоді в історичному процесі. 3. Політична соціалізація молоді: сутність, етапи, фактори впливу. 4. Вплив ЗМІ на соціалізацію молоді. 5. «Соціальне дитинство»: сутність і проблеми. 6. Взаємовідносини поколінь у різні періоди української історії. 7. Моя соціальна біографія. 8. Конфлікт поколінь: точки зору. 9. Молодь у системі соціального відтворення. 10. Молодь як суб’єкт соціальних відносин і перетворень.
І Н Д З до теми: «Освітня і професійна підготовка молоді на сучасному етапі» 1. Чи легко бути молодим у нинішньому українському суспільстві. 2. Нігілізм як культурно-історичний феномен молодіжної свідомості і поведінки. 3. Освіта як специфічна цінність молоді. 4. Стан професійної підготовки молоді у Черкаській області. (На матеріалах статистики). 5. Освіта як чинник стратифікації. 6. Освіта у дзеркалі теорії «соціального капіталу». 7. Соціальні характеристики основних форм виявлення кризи освіти в Україні. 8. Шляхи подолання кризи освіти в Україні. 9. Національно-патріотичне виховання у структурі виховної системи української освіти.
І Н Д З до теми: «Праця і працевлаштування молоді»
1. Інтерпретація праці як соціального явища. 2. Проблеми працевлаштування молоді очима молодих. 3. Соціальні корені безробіття. 4. Соціальні наслідки безробіття. 5. Безробіття як чинник деструктивних соціальних процесів.. 6. Соціологічний аналіз ефективності державних програм зайнятості молоді. 7. Форми і методи соціального захисту безпритульних. 8. Соціальні корені наркоманії у молодіжному середовищі. 9. Наркотизм у молдіжній субкультурі.
І Н Д З до теми: «Студентська молодь»
1. Визначальні характеристики соціальної верстви «студентська молодь». 2. Соціальні типи студентів. 3. Соціальна стратифікація у студентському середовищі. 4. Студентська субкультура як специфічний тип молодіжної субкультури. 5. Співвідношення навчання і дозвілля у структурі студентського життя.. 6. Мотиваційна структура навчальної діяльності студента. 7. Молодіжна суб- і контркультура.
І Н Д З до теми: «Ціннісні орієнтації, життєві потреби і проблеми соціалізації молоді». 1. Ціннісні орієнтації молоді України: регіональний сапект. 2. Ціннісні орієнтації молоді України у дзеркалі ЗМІ. 3. Етнічна маргінальність як чинник ціннісних орієнтацій молоді. 4. Національнопатріотичні переконання у структурі ціннісних орієнтацій молоді. 5. Інфантильність як соціальне явище. 6. Соціальні корені інфантильності. 7. Проблеми соціалізації молоді в аномійному суспільстві. 8. Агенти первинної соціалізації у структурі чинників соціалізації індивіда. 9. Ціннісні орієнтації молоді: соціологічний аспект. 10. Методологія і методика соціологічного дослідження соціальних очікувань молоді. 11. Освіта як цінність молоді. 12. Молодіжна субкультура. 13. Молодіжна субкультура і дозвілля.
І Н Д З до теми: «Соціальні аспекти молодої сім’ї»
1. Визначальні чинники стабільності студентської сім’ї. 2. Вплив сімей батьків на становлення молодої сім’ї. 3. Соціальні проблеми молодої сім’ї. 4. Стан «шлюбного ринку» в Україні. 5. Студентська сім’я «за» і «проти». 6. Нетрадиційні форми сім’ї – ступінь проникнення у молодіжне середовище. 7. Шлюби з іноземцями – ризики і перспективи. 8. Соціальні корені адюльтеру. 9. Потенціал молодої сім’ї в українському суспільстві. 10. Студентська сім'я: соціологічний аналіз.
І Н Д З до теми: «Соціальні проблеми духовного розвитку молоді, формування громадянської позиції».
1. Національно-патріотичне виховання молоді як чинник вирішення соціально-економічних проблем українського суспільства. 2. Духовність як соціокультурне явище. 3. Соціальна парирода духовності індивіда. 4. Діалектика наступності поколінь: від конфронтації до діалогу. 5. «Нігілізм» як культурно-історичний феномен молодіжної свідомості і поведінки. 6. Специфіка духовності молодіжної верстви українського суспільства. 7. Спільне і відмінне у змісті духовності різних поколінь. 8. Релігійність молоді.
|