Студопедия Главная Случайная страница Обратная связь

Разделы: Автомобили Астрономия Биология География Дом и сад Другие языки Другое Информатика История Культура Литература Логика Математика Медицина Металлургия Механика Образование Охрана труда Педагогика Политика Право Психология Религия Риторика Социология Спорт Строительство Технология Туризм Физика Философия Финансы Химия Черчение Экология Экономика Электроника

Класифікація страхування за формами проведення. Специфічніособливості, на підставі яких реалізується добровільне та обов’язкове страхування
Найважливішою кваліфікаційної ознакою, наряду з об’єктом, є форма проведення страхування. Форма страхування – це механізм взаємодії страхувальників та страховиків. Страхування проводиться у двох формах.

 

Добровільне страхування- це страхування, яке здійснюється на основі договоруміж страхувальником і страховиком по бажанню страхувальника.

Загальні умови і порядок здійснення договорів добровільного страхування визначаються окремо за кожним видом Правилами страхування, що розробляються страховиком самостійно та підлягають реєстрації в Уповноваженому органі при видачі ліцензії на право здійснення відповідного виду страхування.

Для здійснення обов'язкових видів страхування Кабінет Міністрів України встановлює порядок та правила їх проведення, форми типового договору, розміри страхових сум та максимальні розміри страхових тарифів або методику актуарних розрахунків. В економічної літературі інколи обов’язкове страхування називають примусовим.

Державне обов’язкове страхування проводиться за рахунок бюджетних коштів. Недержавне обов’язкове страхування проводиться за рахунок особистих коштів страхувальників.

Співвідношення добровільного та обов’язкового страхування у різних країнах відрізняються, це залежить від стану та розвитку економіки тої чи іншої країні та місця страхування у системі економічних відносин.

Існують особливості, на підставі яких реалізується добровільне та обов’язкове страхування:

► Добровільне страхування передбачає реалізацію бажання потенціального страхувальника взяти участь у процесі страхування. Обов’язкове страхування проводиться незалежно від бажання страхувальника, а здійснюється на основі відповідних законодавчих актів.

► Добровільне страхування носить вибірковий характер, так як не всі потенціальні страхувальники виявляють бажання укласти договір добровільного страхування за тем чи іншим видом. Навпаки, так як при укладанні договорів обов’язкового страхування не враховується бажання страхувальника, тому воно є суцільним.

► Договори добровільного страхування укладаються на визначений строк (термін), який, як правило, вибирає страхувальник при укладанні договору, тобто вони мають обмеженість терміном страхування. Договори обов’язкового страхування мають характер автоматичного поширення на об’єкти, які підлягають обов’язковому страхуваннюна основі встановленого законодавства. Тільки за окремими видами обов’язкового страхування, які також мають характер автоматичного поширення, існують конкретні періоди відповідальності страховика.

► Договори добровільного страхування вступають у силу тільки після сплати страхувальником платежу або його частини. Договори обов’язкового страхування, як правило, вступають у силу автоматично незалежно від уплати платежу.

► Для спрощення порядку виплати при обов’язковому страхуванні спостерігається нормування страхового забезпечення. воно встановлюється у абсолютної сумі на один об’єкт страхування або у відсотках від страхової суми, ліміту відповідальності чи інше. При добровільному страхуванні спостерігається залежність страхового забезпечення від бажання і платоспроможності страхувальника

Це лише основні, однак далеко не всі, особливості та принципові відрізнення обов’язкового та добровільного страхування.

 


Поможем в написании учебной работы
Поможем с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой

Дата добавления: 2015-03-11; просмотров: 1383. Нарушение авторских прав; Мы поможем в написании вашей работы!

Studopedia.info - Студопедия - 2014-2022 год . (0.016 сек.) русская версия | украинская версия
Поможем в написании
> Курсовые, контрольные, дипломные и другие работы со скидкой до 25%
3 569 лучших специалисов, готовы оказать помощь 24/7